Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

cześć wiola173 - tutaj tez jestes - jak znajdujesz czas na to wszystko , to fotka to ty ( tak na marginesie pytam ) Pytanko do Panów jak jest z libido po anafranilu ...... czytałem , że kiepsko ? W mojej depresji najbardziej przeszkadza mi lęk , snu mam aż za dużo , energia - zmuszam się do wisiłku , ogólne poczucie beznadziejności - da się z tym żyć ale muszę wyeliminować lęk widzę i czytam ,że wielu pomógł . Powiedz mi Wiola co jeszcze próbowałaś wiem , że każdy reaguje inaczej ..... ale przynajmniej jakąś selekcję bym zrobił i porównał z tym co ja próbowałem ....Pozdrowionka kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on-1971torun,

 

Mnie tu wszędzie pełno:)) , fotka - tak

 

Nie pamiętam już tak dokładnie ,żeby Ci wyliczyć. W każdym razie żaden serotoninowy mi lęków nie tłumił. Ale nie sugeruj się tym. Jak widzisz na każdego leki działają inaczej i jednemu pomaga akurat ten , a ktoś inny nie może go znieść. Nie ma na to reguły. Nawet anafranil jak widzisz bardzo różnie na ludzi wpływa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresje udało się zaleczyć. Tylko trochę kiepsko u mnie z motywacją jednak. Ciągle muszę się zmuszać do czegokolwiek. Np. rano odśnieżałem wokół domu - to była istna katorga. Musiałem dokończyć po południu - to już było nawet przyjemne. Czułem, że robię coś i ma to jakiś efekt. Oczywiście to przykład takiej pierdółki z dnia codziennego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam anafranil... Bije mi po nim serce za szybko 90 - 100 w spoczynku. Robiłem badania i wszystko ok tylko potas wypłukany, ale zarzywam potas już 4 dzien i nic, a anafranil ma to w ubocznych że przyspiesza serducho... Odstawiam i zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od niedawna biorę Anafranil wraz z depakiną chrono i olanzapiną. Lekarz przepisał mi go na poprawę nastroju (w końcu to antydepr) i na natrętne myśli, pozostałe dwa na zmniejszenie napięcia i stabilizację. O ile bóle głowy się zmniejszyły, sen się poprawił (to zasługa raczej tamtych dwóch, ale raczej samej olanzapiny) i natręctwa nie są tak intensywne, to nastrój oscyluje między fatalnym a maksymalnie obojętnym, wręcz lekceważącym (to wtedy jak zaryzykuję i wezmę trochę więcej Anafranilu, czego nie powinenem robić, wiem). Czy zażywał ktoś kiedyś takie kombo i ew. jak działało? Czy zamiana Anafranilu (trójpierścieniowca) na coś innego dałaby radę, czy też lepiej poczekać trochę dłużej? (biorę go 3 tygodnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście jakieś problemy z odstawieniem A. ? Zredukowałem z 75 na 37,5 i jest ok. A później coś nie miłego może mnie spotkać. Dzielić dawkę 37,5 na pół jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi Ci się zimno przy odstawianiu? Ten lek działa silnie na serotoninę a ona podnosi temperaturę ciała, jak widać na Tobie, schodzenie z tego leku może się tak objawiać. Strasznie nie lubię tego zimna, aż do trzęsawki, brr. Mi np na fluoksetynie jest wyraźnie cieplej i lepiej toleruję niskie temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×