Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hej, wybac ze tu odpowiadam, ale czyzbys byl z krakowa?, wiesz to nawet dobrze, moze moglbys podac mi adresy jakis lekarzy...jestem tu zupelnie 'zielona', dopiero sie przeprowadzilam... i fajnie bylo by miec kogos kto ma rozpoznanie w terenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza Lenartowicza w Krakowie "bezplatnie" mozna sie jeszcze leczyc m.in tu:

 

1) ul. Śląska 5 tel. 633-51-70

2) ul. Olszańska 5 tel. 412-09-76

3) ul. Bonerka 18 tel. 266-21-95 w.107

4) ul. Estery 6 tel. 421-95-67

5) ul. Rusznikarska 17 tel. 632-20-90

 

Nie wiem na ile sa to miejsca godne polecenia i ile sie czeka. Najlepiej przedzwonic i sie dowiedziec. Dostalem ta liste wlasnie na Lenartowicza gdy powiedzialem ze proponowany przez nich model psychoterapii czyli po 3.5h dzienni przez 12 tygodni bedzie bardzo trudny do pogodzenia z moimi zyciowymi obowiazakami. Powyzsza lista powinna zawierac miejsca, gdzie proponuja alternatywne formy tzn. takie, ktore odbywaja sie np. raz w tygodniu etc. Jesli ktos ma jednak czas to polecam Lenartowicza, narazie bylem tam tylko diagnozowany ale wrazenia sa bardzo pozytywne (no moze poza tym, ze dlugo to trwa). Wiele tez dobrego slyszalem o nich.

 

BTW: maja tez liste innych osrodkow wiec jesli ktos szuka czegos konkretnego to moze przedzwonic i popytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałabym zapytać o tą przychodnię na Lenartowicza...planuję rozpocząć tam leczenie, ale chciałabym wiedzieć czy warto...Bardzo proszę o jakieś informacje na ten temat.

 

[ Dodano: Pon Sie 14, 2006 7:33 pm ]

hmm...pospiesznie przeczytałam przed chwilą topik, w którym pisało nieco o tej przychodni...ale teraz to już sama nie wiem. Zdecydowanie preferowałabym terapię indywidualną...

Jeśli ktoś ma więcej informacji na temat przychodni na Lenartowicza, to prosiłabym bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Korona - jeden z najbardziej znanych psychologów, psychoterapeutów i seksuologów w Polsce! Prowadzi Prywatny Gabinet Psychologiczny. Jest psychologiem, seksuologiem, psychoterapeutą, doradcą rodzinnym, psychologiem klinicznym oraz media psychology consultant. Oferuje szeroki zakres pomocy. Wszystkie informacje na jego temat dostępne są na stronie internetowej http://www.psychonet.pl/ (znajdziesz ram m.in. szczegóły dotyczące oferty, skany uzyskanych dyplomów i certyfikatów) oraz pod numerem telefonu komórkowego: 602 779 965. Przyjmuje na terenie całej Polski, również w Krakowie. Ma ponad 20 letni staż pracy, jest skuteczny, cieszy się ogromnym uznaniem wśród pacjentów i wśród innych psychologów. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Korona - jeden z najbardziej znanych psychologów, psychoterapeutów i seksuologów w Polsce! Prowadzi Prywatny Gabinet Psychologiczny. Jest psychologiem, seksuologiem, psychoterapeutą, doradcą rodzinnym, psychologiem klinicznym oraz media psychology consultant. Oferuje szeroki zakres pomocy. Wszystkie informacje na jego temat dostępne są na stronie internetowej http://www.psychonet.pl/ (znajdziesz ram m.in. szczegóły dotyczące oferty, skany uzyskanych dyplomów i certyfikatów) oraz pod numerem telefonu komórkowego: 602 779 965. Przyjmuje na terenie całej Polski, również w Krakowie. Ma ponad 20 letni staż pracy, jest skuteczny, cieszy się ogromnym uznaniem wśród pacjentów i wśród innych psychologów. Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich na forum :D

Mam pytanie;czy ktoś zna ten instytut?Wybieram się tam na psychoterapię i chciałabym zasięgnąć jakiejś opini,czy warto... :?:

Jeśli tak to prosze o parę słów na ten temat.

Dziękuję. ;)

 

[ Dodano: Pią Wrz 22, 2006 11:45 pm ]

Dodam jeszcze,że znajduje się on na ul.Topolowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się od wielu lat i zebrać się nie mogę. Myślałam, że po okresie liceum, który był momentami bardzo groźmy, przejdzie mi. I na chwilę przeszło. Ale od kilku lat znów wróciło. Lęk, chroniczna niewiara we własne siły, tłamszenie tożsamości na swoją własną prośbę. I wielka, wszechogarniająca samotność. Straciłam starych przyjaciół (kto wie, może tak w życiu bywa. Tylko że dla mnie to życiowy dramat), a nowych nie potrafię zatrzymać przy sobie. Dzień bez zanoszenia się płaczem przy jakimś głupim serialu czy nawet reklamie (...) to dzień wyjątkowy.

Chyba nadszedł czas, żeby się wziąć w troki i odwiedzić jakiegoś specjalistę. Z drugiej strony boję się, że powie mi, że moje problemy są zupełnie normalne albo przepisze psychotropy (a ja panicznie boję się substancji, które zmieniają świadomość).

Mieszkam w Krakowie. Będę wdzięczna za polecenie jakiegoś dobrego psychologa. I za radę - czego mogę się spodziewać po takiej wizycie (bo, jak się zapewne domyślacie, spodziewam się, że mnie cudownie uzdrowi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się od wielu lat i zebrać się nie mogę. Myślałam, że po okresie liceum, który był momentami bardzo groźmy, przejdzie mi. I na chwilę przeszło. Ale od kilku lat znów wróciło. Lęk, chroniczna niewiara we własne siły, tłamszenie tożsamości na swoją własną prośbę. I wielka, wszechogarniająca samotność. Straciłam starych przyjaciół (kto wie, może tak w życiu bywa. Tylko że dla mnie to życiowy dramat), a nowych nie potrafię zatrzymać przy sobie. Dzień bez zanoszenia się płaczem przy jakimś głupim serialu czy nawet reklamie (...) to dzień wyjątkowy.

Chyba nadszedł czas, żeby się wziąć w troki i odwiedzić jakiegoś specjalistę. Z drugiej strony boję się, że powie mi, że moje problemy są zupełnie normalne albo przepisze psychotropy (a ja panicznie boję się substancji, które zmieniają świadomość).

Mieszkam w Krakowie. Będę wdzięczna za polecenie jakiegoś dobrego psychologa. I za radę - czego mogę się spodziewać po takiej wizycie (bo, jak się zapewne domyślacie, spodziewam się, że mnie cudownie uzdrowi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Tokarskiego już nie ma przychodni, przenieśli ją na Armii Krakowej do ZOZ-u, III piętro, Scanmed Psyche. Byłem dzisiaj, rozmawiałem z psychologiem (mgr Baster) i tylko analizował moją przyszłość, a na pytanie - czy otrzymam jakieś konkretne metody jak przezwyciężyć lęk, odpowiedział, że u niego nie i powinienem się zainteresować się psychoterapią behawioralną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

byłem dzisiaj po raz pierwszy u psychologa. Mój problem to lęk przed występowaniem, który przeszedł już prawie w lęk przed mówieniem. Zaciska mi gardło, szyja, brakuje tchu, kołacze serce, wręcz paraliżuje, nie potrafię wydusić z siebie słowa. Studiuję, na angielskim mamy do wygłoszenia prezentacje, na 4 roku będą seminaria. Postanowiłem coś z tym zrobić, bo mam dość uciekania.

 

Psycholog od razu rozpoczął od pytań o przeszłość, roztrząsywał rzeczy, które może i miały wpływ na pojawienie się tego lęku, ale tak naprawdę nie ma to znaczenia, bo zdaję sobie sprawę z jego bezpodstawności. Niestety ciało chce inaczej i reaguje w sposób, który nie daje mi żyć. Psycholog ten najwyraźniej nie potrafi mi pomóc, na odchodnym zapytany o to jak widzi leczenie, wspomniał, że nie da mi żadnych ćwiczeń i jeśli takich oczekuję powinienem zainteresować się terapią behawioralną.

 

Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat. Co byście mi polecili?

Mieszkam teraz w Krakowie, byłem na Lenartowicza, a tam prof. Aleksandrowicz, przesympatyczny człowiek, skierował mnie do ZOZ-u na Armii Krajowej (dawniej Tokarskiego), bo jako student tam powinienem w pierwszej kolejności, a terapia grupowa na Lenartowicza wymaga chodzenia 5 dni w tygodniu po 4 godziny, co jest nie do pogodzenia ze studiami. Na Armii Krajowej po wizycie u psychiatry wylądowałem u tego psychologa, który najwyraźniej nie ma doświadczenia z nerwicowcami. Nie stać mnie na prywatne leczenie, 100 zł z budżetu miesięcznego mógłbym wykombinować zaciskając pasa, ale nie więcej.

 

Liczę na Waszą pomoc. Jestem zdeterminowany, ale potrzebuję drogowskazów.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich,

Adam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Adamie :P

Nie jestem, NIESTETY, z Krakowa i nie wiem gdzie stosują taką terapię w Krakowie, ale myślę, że jak poprosisz o wskazanie drogi na subforum MIASTA to tam napewno jakaś dobra duszyczka z Krakowa pokieruje Cię w odpowiednie miejsca.

Fajnie, że chcesz coś ze sobą zrobić.

Trzymam kciuki i zyczę powodzonka :P:P:P

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×