Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brak prawka, materliastyczne podejście...


Lifter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

muszę coś napisać, ponieważ pewna sprawa siedzi we mnie już zbyt długo i muszę poznać zdanie osoby, która nie zna mnie bezpośrednio. Otóż jestem w wieku maturalnym (18 lat) i jak wiadomo jest to czas pierwszych miłości, ale też i kreowania się pierwszych światopoglądów... Otóż mam straszny problem ze sobą, gdyż już 2-gi raz oblałem prawo jazdy, a sporo moich kolegów i rówieśników już je ma, jeździ samochodami itd... W związku z tym strasznie czuję się gorszy niż inni, uważam też, że bardzo blado wypadam przy innych w oczach dziewczyn... Nie wiem czemu tak jest, bo nie celuję w "słit plastikowe dziewczynki", tylko często w normalne, ale kompleksy biorą górę kiedy koledzy śmigają furami a ja tłukę się autobusem bądź tramwajem. I to przekłada się na to, że czuję się gorszy w szeroko rozumianej konkurencji o dziewczyny. Czy ja nie podchodzę zbyt materialistycznie do kobiet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no.... ja mam 40 lat prawie wszystkie kategorie prawa jazdy a wolę jeździć rowerem.

Jak czujesz sie gorszy przez to ze nie masz prawka no to faktycznie masz problem ale zapewniam Cie że jak jakaś dziewczyna uzna CIę za gorszego z tego powodu to nie jest ona warta jakiegokolwiek faceta chyba że takiego "dreskia z bicolem i klatą" co to się przez cały dzień przed lustrem pręży.

Co oblewasz ? jazdy czy testy ?

Jak testy to musisz przysiedzieć wiecej przed kompem na symulacji egazminu - te pytania sie powtarzaja bardzo często.

No a jak jazdy to może wykup sobie dodtakowy pakiet doszkalający z instruktorem.

Prawko nie zając nie ucieknie, dziewczyny zresztą też nie.

acha no i na dziewczynę nie potrzebujesz prawka....:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co ...podwiń rekawy i do roboty.

Weź sobie dodatkowe lekcje. znasz juz mniejwięcej trasę egzaminacyjna ...pozostaje ja doszlifować.

Ale poważnie ...nie czuj sie gorszy. po prostu ćwicz

Mam amojej kolezanki oblewała jazdę 11 razy ... juz nam sie zaczynały nudzic jej opowieści :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże...co za temat :? .

Czyli chcesz zrobić prawko,żeby wyrywać laski i wtapiać się w tłum?

Serio,to z panną,która umówiłaby się ze mną tylko dlatego,że mam "fajny" wóz niechciałbym wogóle rozmawiać.To tak samo jakbyś skorzystał z usług prostytutki,tylko Ty chcesz iść bardziej "okrężną" drogą.

Zdasz prawko i co?Kupisz sobie samochód żeby przypodobać się jakiejś dziewczynie i Ci się to uda.Laska z Tobą zerwie i wyczaisz kolejną tyle że jej nie będzie pasował kolor Twojej bryki.Kupisz bądź przemalujesz auto przykładowo na kolor różowy.Zerwiesz z laską a koledzy będą Ci mówili,że "różowy jest pedalski".Więc znowu zmienisz kolor wozu albo sam samochód.

I tak będzie wkółko ze wszystkim aż się zestarzejesz,zgorzkniejesz do reszty i umrzesz.

Weź kolego idź lepiej do dobrego psychologa.Prawko możesz sobie zrobić,bo zawsze może się przydać tym bardziej że już zacząłeś.

 

Ja mam 28 lat i prawka nie posiadam.I co z tego?Może nie lubie samochodów i wolę rower albo autobus?A jakby wszyscy jeździli rowerami i autobusami a Ty byś miał samochód?

Żenada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lifter, wartosciowa dziewczyna nie poleci na to jakie masz auto, tylko czy jestes zaradny (pracowity) i czy masz rowno poukladane w glowce, pod wzgledem tego ze nie pijesz, nie bijesz itp. Takze naprawde akurat tym nie ma co sie przejmowac. A prawko warto zrobic, chocby dlatego ze w wiekszosci zawodow jest wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bez powodu czujesz sie gorszy poniewaz płec meska nigdy niebyla kochana za samo istnienie

 

tu masz przyklad instrumentalnego traktowania wraz z insynuacją:

tylko czy jestes zaradny (pracowity) i czy masz rowno poukladane w glowce, pod wzgledem tego ze nie pijesz, nie bijesz itp.

i jeszcze pewne sprzeczne okreslenie ktorego poszukam w slowniku swojego czasu:

Takze naprawde akurat tym nie ma co sie przejmowac. A prawko warto zrobic, chocby dlatego ze w wiekszosci zawodow jest wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netop, no pewnie :mrgreen: chyba nie uwazasz ze faceta, ktory nic nie robi, zechce jakas dziewczyna? W Pl trudno sie utrzymac pojedynczej osobie za jedna pensje, nie mowiac o dwoch, w tym faceta ktory je razy wiecej, rachunki sa dwa razy wieksze itd. Chyba to zrozumiale :)

A z prawkiem niestety, trzeba zrobic bo tak samo jak aktualnie angielski jest wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy nie decyduje o tym czy ktoś jest wartościowy czy nie. Jeszcze masz okazję by zdać. Nie przejmuj się tym co myślą inni. Może w innych sprawach ktos wypada blado przy tobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się obiema ręcami i nogami pod wszystkimi wypowiedziami

poza tym chciałam dodać, że raczej głupią, pustą i zachłanną laską nie zaszpanujesz, więc po co Ci taka? :mrgreen:

być może problem nie tkwi w braku posiadania prawa jazdy, tylko gdzie indziej. może za dużo wymagasz od siebie, albo od innych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

netop, to badz sam, skoro uwazasz ze kobiety to samo zlo :mrgreen:

A on tak powiedział? :shock:

 

Właśnie to jest jedna z tych sytuacji, w których nie ogarniam dlaczego ludzie mówią pewne rzeczy. Dlaczego agusiaww powiedziała że on uważa że kobiety to samo zło, choć to nie wynika z jego wypowiedzi?

 

 

-----------------------------

Materializm to plaga społeczna. Do końca niestety z niego nie wybrniesz. Próbuj się jakośtam wpasować w normy, ale nie staraj się być najlepszym, bo to nie ma sensu. Po prostu akceptowalnym. A wtedy możesz już patrzeć po charakterze i innych kwestiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy? Ale do czego konkretnie ma byc ci ono potrzebne? Do tego, aby je nosić ze sobą w portfelu? Żeby lezało gdzieś na widoku?

Zadaj sobie pytania:

- na co mi prawo jazdy?

- co z nim będę robił?

- w jaki sposób on zwiększa moje szanse na zdobycie dziewczyny/partnerki

- jak zdobycie prawa jazdy działa na mnie?

- co mi ono da w życiu konkretnego?

 

Osobiście nie mam prawa jazdy, jeżdżę rowerem. I patrząc na tych wszystkich kierowców dookoła jeżdżących, wiem, że połowa znich nie powinna go mieć, a pozostała połowa powinna się mocno podszkolić z obecnie obowiązujących przepisów.

I nie. NIE KAŻDY POWINIEN MIEĆ PRAWO JAZDY. To nie jest angielski, to nie jest wiązanie butów. Aby kierować pojazdem ważącym tę tonę czy półtorej potrzeba nie tylko pewnych umiejętności manualnych, ale i umiejętności radzenia sobie ze stresem, nerwami itd. Zastanów się - czy twoje problemy osobiste - nie przełożą się na problemy podczas jazdy samochodem? Jak będziesz reagował w trudniejszych momentach życia kierując samochodem?

 

P.S. Jeżeli bierzesz jakieś leki, sprawdź czy nie kolidują one z PoRD (nie są zakazane, tak samo jak alkohol czy narkotyki) podczas prowadzenia samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×