Skocz do zawartości
Nerwica.com

zadajesz pytanie


jaaa

Rekomendowane odpowiedzi

To zalezy od sytuacji chyba..bylemu mèzowi jakos cièzko idzie mi wybaczanie.Ogolnie staram siè nie dopuszczac do takich sytuacji,ze musialabym komus wybaczac;a ten ktos mi.

 

A jak to wyglàda u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają takie chwile. Coraz częściej, a jednej bardzo nieczęsto. Co mnie cieszy. Ale zazwyczaj w głębi nie jestem zadowolony z siebie.

 

 

Czy zdarza się Tobie zapominać? Pochłonąć myślami tak, że nie pamiętasz o podstawowych sprawach?

 

[Dodane po edycji:]

 

ehhhh się zagapiłem.... te chwile to gdy jestem zadowolony z siebie

 

 

A wybaczanie.. Zależy. Do kogo. Są osoby którym na okrągło mogę wybaczać. A raczej nie tyle wybaczać, co nie mam urazy. A są takie (jak kochanek żony), że nie myślę wcale ani o wybaczaniu ani o nim i mam to gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem zapominam o podstawowych sprawach, gdy zamyślam się nad zagadnieniami o wiele ważniejszymi (z mojego punktu widzenia). ;)

 

Trudność wybaczania wynika z upodobania do cierpienia (gdy się nie wybacza, a chowa urazę), z brakiem akceptacji dla własnego cierpienia, krzywdy, z utożsamiania wybaczania z "rozgrzeszaniem" osoby krzywdzącej, z darowaniem jej winy ? :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wynika z ego... zawsze chce mieć rację, no i lubi być ofiarą, czyli jednak upodobania do cierpienia i jednocześnie brakiem akceptacji dla tego uczucia, uczucia krzywdy... a przecież wszyscy jesteśmy "odważnymi duszami"... :105:

 

Czy jeśli od kogoś odchodzisz, robisz to z miłości do siebie czy nienawiści do tego kogoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z miłości do siebie,do swoich dzieci,nie potrafię nienawidzić,ludzie ktorzy w jakiś sposob skrzywdzili mnie stają mi się obojętni :bezradny:

 

 

znasz uczucie nienawiści?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, w dużej mierze tak właśnie jest. Kiedy miałam ataki - wszystko wokół było dziwne, niebezpieczne itd. Kiedy jestem w dobrym humorze - świat mi się wydaje ciekawy i wart eksploracji. Część rzeczy jednak się nie zmienia, praca jak mnie nudziła tak mnie nudzi, ludzi jednych lubię bardziej, inni mnie denerwują itd

 

Co ci sprawiło największą radość w tym roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×