Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lubicie owoce morza?


Gość Pluto

Rekomendowane odpowiedzi

Pluto,bez przesady.... olej z pestek winogron, wino i imbir kupisz w KAŻDYM większym markecie.....tak samo jak owoce morza..........owoce morza jak wiadomo to podstawa kuchni śródziemnomorskiej - to i składniki są stamtąd....nie da się zrobić krewetek z kapustą kiszoną i kiełbasą :P

Dziwne to są składniki w kuchni tajskiej - ale za to jakie pyszne mają tam zupy z owoców morza...z mlekiem kokosowym, trawą cytrynową....... :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o nie lubienie tylko o składniki, które albo ciężko dostać albo są drogie. Praktycznie wszystkie przepisy wymagają jakichś dziwacznych składników np. jak nie szafran to jakieś grzyby shitake.

 

Olej z pestek winogron 1l 25zł.

Olej rzepakowy 1l 6zł.

Szafran 8zł za kilka linek ;/

 

I nawet przepisodawcy nie informują czy dany składnik można zamienić na inny albo w czy ogóle się go pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluto, mozesz smazyc owoce morza na oleju slonecznikowym,czy nawet rzepakowym,a zamiast szfranu dodaj odrobinè kurkumy-tez zabarwi danà potrawè na zolto,bo taki jest cel szafranu.Nie marudz tyle 8):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pluto,

Gdzie Ty znalazłeś olej z pestek winogron za 25 zł? Ja u siebie w wiejskim sklepiku chyba po 14 kupowałam, ale nie litr. On jest fajny bo taki rzadki i bez smaku- akurat na słonecznikowy to bym nie polecała zamiany. Natomiast białe wino wytrawne to już za 8 zł kupisz - więc bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, jak rozgrzejesz oliwę do granic możliwość to się da :) chodzi o to żeby nie smażyć poniżej 140 stopni na oliwie .

 

A oliwa wytrzymuje przed zapłonem do 210. Wiec można nawet smażyć powyżej 160 .Szybciej zamyka pory i nie wchłania zapachu .

Dodatkowo na zapach dobre jest skropienie świeżo usmażonego cytryna lub pomarańczem .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki, no tak, racja - ale wiesz, dla niewprawionych - spalić - łatwizna :D

 

U mnie w domu zawsze jest i z oliwek i z pestek, używamy do sałatek wiec jedna flacha starcza na bardzo dłuugo, poza tym niedługo święta - nie wiem czy u was też jest taka tradycja ale u mnie w regionie pojawi się olej rzepakowy tłoczony na zimno, bardzo gęsty zielony o bardzo intensywnym smaku, zapachu - uwielbiam go :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam oliwy z oliwek,juz siè przyzwyczailam;ale czasem lubiè jakies zmiany i smazè na roznych olejach.Chociaz krewety calkiem inaczej smakujà na oleju z pestek dyni niz na oliwie.Oliwa zmienia delikatnie smak potraw. i zawsze przed smazeniem skrapiam cytrynà ryby i owoce morza!!to podstawa-tak slyszalam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mrożone pierścionki kalmarów - fu jak to śmierdzi! Śmierdzi męskim kiblem publicznym.

Na szczęście nie smakują tak jak śmierdzą - smak podobny do krewetek i były trochę gumiaste a smażyłem 3 minuty.

 

Wie ktoś dlaczego cała mąka zlazła podczas smażenia?

 

Kupiłem też ośmiorniczki po galicyjsku i kalmary w sosie amerykańskim - ciekawe jak to smakuje ale do ośmiornic trochę nie mogę się przemóc.

 

[Dodane po edycji:]

 

Te kalmary z puszki smakują jak ryba z puszki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kalmary z puszki smakują jak ryba z puszki ;)

 

pewnie dla tego że wszystko co jest z puszki smakuje puszką ;)

zalewy do ryb robią najczęściej takie same jak do innych owoców morza wiec to musi tak samo smakować

prawie każda gatunek ryb w oleju czy w sosie pomidorowym smakuje tak samo !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×