Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lubicie owoce morza?


Gość Pluto

Rekomendowane odpowiedzi

ja pierdolè!!mialo byc o zyjàtkach z morza, a konkretnie o ich konsumpcji (mniam,mniam)a dyskusja schodzi na wiadome tory..czyli:klotnia ..do niczego nie prowadzàca.

to co??kto chce przepisa na malze w winie i masle?? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mule czyli tzw malze albo omulki:)

 

 

 

 

 

 

 

• 2 kg świeżych malzy w muszlach

 

• dwa dość duże pory (tylko biała część),4 galèzie selera naciowego,1 marchew

 

• masło, sól, świeżo mielony pieprz szary i biały, 3 ząbki z czosnku,

 

• 50 g ziarenek maku(niekoniecznie)

 

• butelka białego wytrawnego wina(moze byc pol) 8)

 

• 2 żółtka, łyżka mąki

 

 

Etapy przygotowania

 

 

1. malze ugotować w winie z czsnkiem, gdy się otworzą - powyjmować ze skorupek i trzymać w cieple

 

2. pory i resztè warzyw, pokroić w małe krążki, zblanszować na maśle do miękkości, posolić, ułożyć warstwę na talerzach;na to malze w muszelkach

 

3. przygotować sos: zimne masło (2 łyżki) ugnieść z łyżką mąki, gdy powstanie jednolita masa - dodać żółtka, gdy znów masa będzie jednolita powoli dolewać wino (około pół szklanki), w którym gotowały się malze, intensywnie mieszać na małym ogniu aż sos zgęstnieje, na koniec dodać do sosu uprzednio wyprażony na patelni mak, polać mule i warzywka

 

4. można podawać z puree ziemniaczanym albo z frytkami o roznymi sosami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajcie jakis prosty przepis żeby sobie przygotowac krewetki ...takie różowiutkie, mrożone z Tesco co na kilogramy sprzedają.

od jakiegoś czasu eksperymentuje z owocami morza ale nikt prócz mnie w domu tego nie lubi .

lubie krewetki , kalmary tak średnio, ryby wszelkiej masci (byle bez osci) ostrygi i wszelki slimaki troche mniej ... ale zjada bez marudzenia

Homara jeszcze nie jadłem a z kraba jadłem tylko zupę ....i smakowała mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bardzo prosty przepis.

Bierzemy krewetki - im większe tym lepsze, ale wyjdzie nawet z najmniejszych koktajlowych,mrożone wrzucamy na durszlak i oblewamy letnią wodą, świeże wrzucamy na głęboką blachę.

W rondelku obok rozpuszczamy kostkę masła, kilka ząbków czosnku, sól, sok z jednej cytryny. Jeśli ktoś lubi pikantnie dodajemy pieprz Cayenne, a jeśli wolimy ziołowo to dużo dużo świeżego koperku.Do sosu można też dolać szklankę białego wina - będą jeszcze lepsze Rozgrzewamy piekarnik do 100-150 stopni, polewamy krewetki sosem, wrzucamy do piekarnika i po 15 minutach są gotowe :mrgreen: cała sztuka.

Świetnie smakują z grzankami z bagietki,z ryżem, z pieczonymi ziemniaczkami i sałatą polaną vinegretem.

 

Bardzo podobnie robię też raki z tym, że w sosie obgotowuję skorupki, później przecedzam dodaję wcześniej wyjęte mięsko i dolewam śmietany, wtedy sos jest gęstszy.

 

Bardzo dobrze też smakują surimi obtaczane w jajku i skruszonych płatkach kukurydzianych smażone na głębokim tłuszczu.

 

A i jeszcze przepis na wspaniałą zupę rybną:

 

Dla wielbicielek ryb ( i owoców morza) - zupa rybna

 

Składniki(dla 4-6 osób):

-2 ogonki z łososia, lub jedna spora ryba (cała)

-2 różne filety z ryb bez skóry

-2 cebule

-2 papryki

-4 ziemniaki

-2 ząbki czosnku

-pęczek włoszczyzny

-sok z 1 cytryny

-łyżka przecieru pomidorowego

-łyżka papryki mielonej

-szklanka białego wina

-ewentualnie jeśli ktoś lubi jedno opakowanie owoców morza

 

1. Rybkę filetujemy, kręgosłup wrzucamy do gara, zalewamy zimną wodą, dodajemy włoszczyznę, wstawiamy na mały gaz. Czekamy aż się zagotuje.

2. Cebulę i paprykę kroimy w kostkę i podsmażamy na patelni, na koniec dodajemy łyżkę papryki i łyżkę przecieru, zasmażamy, krótko, tak żeby papryka się nie przypaliła.

3. Ziemniaki obieramy, kroimy w kostkę, resztę filetów z ryb także kroimy w dużą kostkę.

4. Kiedy wywar się zagotuje wyjmujemy włoszczyznę i rybi kręgosłup, dosalamy dodajemy pieprzu i wrzucamy ziemniaki. ( jeśli używamy owoców morza to dodajemy je do wywaru razem z ziemniakami). Gotujemy do miękkości ziemniaków. Dolewamy szklankę wina.

5. Kiedy ziemniaki zmiękną dodajemy cebulę z papryką z patelni, 2 ząbki czosnku, pokrojone w kostkę filety z ryb. Zmniejszamy ogień na minimum, zostawiamy na 5 minut. Zupa już nie może sie "buzować" bo filety się rozpadną, ma tylko mrugać.

6. Na koniec można doprawić zupę przyprawami według uznania: sok z cytryny, zioła prowansalskie, ostra papryka, koperek.

 

Zupa jest bardzo gęsta( prawie jak gulasz), pożywna i rozgrzewająca, im więcej różnych ryb tym lepiej. Oczywiście idealnie by było, gdybyśmy sami filetowali wszystkie ryby, wtedy jest więcej "materiału" na wywar i jest bardziej esencjonalny. W zupie nie ma żadnego "obcego tłuszczu" poza łyżką oliwy na której smażymy cebulę i paprykę + zdrowy tłuszczyk z ryb. Pamiętajmy, żeby nie smażyć za długo papryki, żeby nie odeszła z niej skórka. Zamiast przecieru można dać świeże pomidory, no i tak naprawdę to można wrzucić do niej więcej warzyw - waszych ulubionych.

W wersji dla niecierpliwych - zamiast gotować ziemniaki można dodać białą i/lub czerwoną fasolę z puszki. Wtedy pomijamy punkt 4 i zupka powstaje szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia, dwa pierwsze bardzo szybkie, zupę można też szybko zrobić a najlepsza jest na drugi dzień...jak się to wszystko przegryzie....aż sama sobie narobiłam ochoty :mrgreen:

I tak sobie myślę, że owoce morza, takie mrożone też można by było zrobić w tym sosiku z pierwszego przepisu, tylko trzeba je wcześniej obgotować - będę eksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, ja też poeksperymentuję ;) ale najpierw wypróbuję dokładnie tak jak podałaś - jak mi wyjdzie to będę czarować w kuchni :twisted: Ale na te krewety to już mam ochotę myślę,że na dniach je zdrobię ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

przepisałm przepisy do mojego kajeciku kucharskiego hehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczesliwy_chomik, rozumiem też, ze nie posiadasz żadnych skórzanych butów, pasków ani rękawiczek?

 

Tak jest.

 

[Dodane po edycji:]

 

szczesliwy_chomik, a wszyscy weterynarze muszą być vege?

 

Nie o to mi chodziło. Przyczepiłam się do stosunku do zwierząt jaki wyłonił się z postu lakudy. Chociaż według mnie wszyscy ludzie powinni być wege ;) , ale nie chce drążyć tego tematu. Każdy ma swoje zdanie,nie zamierzam nic nikomu narzucać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie ogłądam powtórkę "ugotowanych" na tvn i jest prosty przepis na krewetki : 0,5 szklanki mąki przennej, 0,5 szklanki mąki żytniej , starty imbir optaczamy krewetki, nabijamy na patyki od szaszłyków i smażymy w głębokim oleju. Wygląda apetycznie :pirate:

o w końcu cos prostego ... spróbujemy.

a gdzie kupic imbir ??

 

Chociaż według mnie wszyscy ludzie powinni być wege ;)

heh....dobre !!!Powinno być w dziale "Kawał na dzisiaj" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allah, z tego co wiem w Poznaniu jest siec sklepow "Piotr i Pawel"-myslè,ze tam kupisz swiezy imbir.Ale taki starty w sloiku tez moze byc,jest rownie bardzo dobry. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki diavolo z Meksyku- wrzucam przepis znaleziony na "Onecie"-sprawdzony,jak ktos lubi na "ostro" moze siè skusi. :D

 

 

 

Składniki na 2 porcje

 

 

 

 

• 400 g krewetek tygrysich(mogà byc mrozone)

 

• olej z pestek winogron(moze byc kazdy inny)

 

• 6 ząbków czosnku

 

• 2 papryczki chili

 

• bardzo dużo grubo mielonego czarnego pieprzu

 

• sól

 

• sok z 1 cytryny

 

• natka kolendry

 

 

Przygotowanie:

 

 

1. Na mocno rozgrzany olej wrzuć bardzo dużo pieprzu, rozgniecione papryczki chili, posiekany czosnek. Chwilę przesmaż i dodaj krewetki. Smaż krótko na dużym ogniu, energicznie mieszając i potrząsając patelnią. Na koniec skrop krewetki sokiem z cytryny. Sprawdź, czy nie trzeba potrawy posolić. Całość posyp posiekaną kolendrą.

 

Bardzo dobre podane z zimnym wytrawnym winem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawdę nie możecie podawać normalnych przepisów? Podajecie tylko takie gdzie są potrzebne wyszukane składniki. Np. olej z pestek winogron czy szklanka białego wina :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×