Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy tomografia albo rezonans wykażą tętniaka mózgu???


Eridanus34

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum jestem tutaj nowy.

Cierpię na nerwicę lekową i hipochondryczną. Koszmar.

Ostatnio mam strasznego doła :( i czytając różnego rodzaju "pierdoły" w Internecie związane oczywiście z tętniakiem natrafiłem na to świetne i profesjonalne forum.

Proszę o pomoc!!!

Help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to psychika. Ale sami doskonale wiecie jak z nami jest. Wam chyba nie muszę tego tłumaczyć Wam użytkownikom tego forum.

Ale mam doła bo moja koleżanka zmarła tydzień temu na to świństwo.

A ja miałem i TK i MRI jakieś 3-4 lata temu i wszystko było ok. Wtedy wkręcałem sobie guza mózgu.

Teraz nie potrafię się pozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych objawów pasujących do tętniaka, zresztą podobno zdecydowana większość przebiega bez objawowo. Mam typowe objawy nerwicowe: ból głowy ten sam od 8-9 lat, bóle i kołotania serca, bezsenność, uczucie zmęczenia i wyczerpania. Wszystko to co nas nerwicowców zwala z nóg i zatruwa normalne życie :(:(:(

Ogólnie rzecz biorąc przebadany od stóp do głowy: Tomografia bz, rezonans bz, eeg bz, echo serca 4 razy bz, ekg bz, badania krwi nie tylko te podstawowe ale również bardziej specjalistyczne hormonalne (tj tarczyca i inne) bz.

 

Wielu z Was na tym forum miało robione TK i MRI nie zawsze z konieczności, myślę że większość tak jak ja bardziej aby chwilowo zaspokoić naszą chorą psychikę. Stąd moje pytanie. Macie przecież podobne obawy i lęki. Jak sobie z tym radzicie.

HELP !!! :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Nikt mi nie pomoże :(:(:(

Załamka :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tętniak to jest poszerzenie ściany naczynia. Jeśli masz tętniaka w naczyniach mózgowych, to rzeczywiście może on nie dawać objawów. Niebezpieczeństwo polega na tym, że tętniak może pęknąć i może dojść do wylewu. Jakkolwiek w Twoim wieku jest to mało prawdopodobne, żebyś miał tętniaka w naczyniach mózgu. Na MRI i TK tętniak na 100% jest widoczny. Jeśli nikt nie stwierdził niczego takiego, to nie musisz się niepokoić. Ale skąd Ci do jasnej ciasnej przyszło do głowy, że masz tętniaka w mózgu????? :shock::shock::shock::shock::shock::shock:

a jesli chodzi o Twoją ś.p. koleżankę, to myśle że ona miała tego tętniaka w przebiegu jakiejś innej choroby, może choroby naczyń itp.

Jeśli chodzi o ból głowy - jest cała masa przyczyn i tętniak w mózgu chyba najmniej prawdopodobny. Poza tym musiałbyś w takim razie od 9 lat mieć tego swojego tętniaka, co wykluczają badania, któe miałeś robione tzn. TK i Mri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×