Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niegrzeczne myśli


Klinkier

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zaczęłam zastanawiać się nad życiem wewnętrznym innych osób. Słuchamy słów, możemy obserwować zachowania, jednak myśli pozostają czymś intymnym. Z chęcią porozmawiałabym z Wami na ten temat.

 

Ciekawi mnie, czy potraficie kontrolować swoje myśli, jeśli tak to w jaki sposób to robicie. Czy miewacie myśli, które przychodzą znikąd, są natrętne, nie chcą Was opuścić, czego najczęściej dotyczą? Czy miewacie niegrzeczne myśli, takie w rodzaju diabełka siedzącego na ramieniu, który szepcze do ucha, no zrób to wreszcie, chociaż Wasz system wartości mówi o czymś zupełnie innym... Czy zawsze mówicie to co myślicie? Skąd się biorą myśli, czym są i jaki mają na nas wpływ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez niesamowicie interesuje zycie wewnetrzne innych osob, dlatego m. in. poszlam na psychologie :) Zawsze marzylam, zeby poznac uczucia (nie mysli-te wydaja mi sie banalne) innych. Szczegolnie tych, ktorzy nie mowia za wiele o swoich uczuciach (czyli przewaznie wiekszosci mezczyzn) - jestem zawsze bardzo ciekawa, czy nie wypowiadaja uczuc, bo niewiele ich tam jest, czy tez po prostu mowienie o uczuciach sprawia im trudnosc. Poniewaz oba przypadki sa spotykane w naturze, chcialabym wiedziec na kogo trafilam...

 

 

Jesli chodzi o natretne mysli, mam tylko jedna taka ale jest bardzo denerwujaca - mianowicie boje sie, ze cos stanie sie bliskim mi osobom. Czasem te mysli same znikaja na pewien okres, czasem sama staram sie, zeby zniknely, ale nie zawsze sie to udaje. Innych natrectw u mnie brak...

 

Diabelek tez siedzi w mojej glowie - "popchnij ja", mowi, kiedy ktos przede mna idzie w moim mniemaniu za wolno a ja sie wlasnie spiesze itp, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki :) to jak się mają uczucia do myśli, czy to uczucia wzbudzają myśli, czy myśli uczucia? Jak możecie podajcie przykład. Kiedyś pomyślałam, żeby nic nie czuć, da się tak, ale życie staje się pozbawione barw, więc wydaje mi się, że to zły kierunek, ale znowu kierowanie się uczuciami też nie jest chyba odpowiednim rozwiązaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sa uczucia, pozniej mysli. Przyklad:

Uczucie: Wscieklosc, Mysl: nastepnym razem zemszcze sie i zrobie z nim to samo, co on ze mna

Uczucie: Smutek, pustka, Mysl: jestem samotny, chcialbym miec wiecej przyjaciol

Uczucie: Radosc, szczescie, Mysl: Chcialabym, zeby ta chwila trwala wiecznie itp.

 

A czemu pytasz? Piszesz jakas prace, czy co? ;) Dziwne te Twoje pytania... Pytasz a sama nie piszesz nic od siebie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki :) to jak się mają uczucia do myśli, czy to uczucia wzbudzają myśli, czy myśli uczucia? Jak możecie podajcie przykład. Kiedyś pomyślałam, żeby nic nie czuć, da się tak, ale życie staje się pozbawione barw, więc wydaje mi się, że to zły kierunek, ale znowu kierowanie się uczuciami też nie jest chyba odpowiednim rozwiązaniem?

 

Uczucie to bardzo intensywna mysl .

 

Faktycznie Twoje pytania są trochę dziwne ..chyba masz jakiś kryzys egzystencjalny,nie?

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki mechanizm opisany w psychologii: najpierw pojawia sie zdarzenie, potem myśl, a potem dopiero uczucie

 

Jest ale ja sie z tym akurat nie zgadzam, bo to przeczy temu co sie u mnie dzieje w glowie;)

Zdarzenie, uczucie, mysl...U mnie tak to wyglada... Mysl moze sprowokowac dalsze uczucia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcja, Opis ten ,o ile się nie mylę dotyczy zdrowych .

 

Alez ja jestem zdrowa! :)

Chora jestem tylko wtedy, jak mi wraca nerwica. Zdecydowanie wiecej miesiecy mego zywota spedzam badac zdrowa na szczescie...

Nie stwierdzono u mnie zadnego zaburzenia osobowosci ani innych zaburzen, procz nerwicy lekowej. Tak wiec poza nawrotami nerwicy, nic sie ze mna nie dzieje ;) Raczej powiedzialabym, ze moj styl odczuwania jest "kobiecy" (kierowanie sie uczuciami, a nie racjonalizacja) Nie wiem, czy ew. bycie chorym/zdrowym ma tu cos do rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam zajęcia z psychologii i pani nam to na takim przykładzie opisywała: noc, jesteś sama w domu , nagle jakiś hałas, przez myśl przebiega Ci : złodziej , włamanie - zaczynasz się bać.

Możliwe ,że chodzi o zdrowych:) Mnie tez wydaje się ,że w takich sytuacjach najpierw się boję, potem myślę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam zajęcia z psychologii i pani nam to na takim przykładzie opisywała: noc, jesteś sama w domu , nagle jakiś hałas, przez myśl przebiega Ci : złodziej , włamanie - zaczynasz się bać.

Możliwe ,że chodzi o zdrowych:) Mnie tez wydaje się ,że w takich sytuacjach najpierw się boję, potem myślę:)

 

No ja bym miala tak: Halas - Uczucie automatyczne: Boje sie!!! ( przy tym skacze puls i cisnienie), Mysl: Skad dobiega ten halas? Co to moze byc? Moze zlodziej?, Dzialanie: Ide sprawdzic lub Zostaje w lozku i olewam sprawe, bo to tylko chyba sasiad spadl z lozka...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kryzys egzystencjalny? Kryzys egzystencjalny mam chyba od dnia narodzin ;)

 

Może pytania są dziwne ale mnie po prostu interesuje ten temat. Wydaje mi się, że jest to dwubiegunowe. Są sytuacje kiedy myśl powoduje uczucie i odwrotnie. A więc ciekawe co jest przyczyną, nastawienie? No i czy to dotyczy wszystkich uczuć?

 

Lubię zadawać pytania :) też możecie pytać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×