Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy jako dziecko pamiętasz nerwice?


Adaś2222

Rekomendowane odpowiedzi

ja pamiętam nerwowe chrząkanie (nawet chcieli mi zoperowac migdały:)), megawyrzuty sumienia z błahysch powodów (co ciekawe pozostały mi one do dzis - z powodu tych samych konkretnych spraw), no i wkrecenie sobie ze bedzie koniec świata - tym okropnie sie przejmowałam!

 

bałam sie tez zasypiac w ciemnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwica to może nie do konca odpowiednie slowo,bo nie znam dokladnie objawow tej choroby..

Ale cos niewatpliwie bylo na rzeczy.

-calowanie świętych obrazków przed snem ( w okreslonej kolejności)

-ustawianie kapci rownolegle,w prawą stronę

-przechodzenie zawsze z prawej strony fotela

-wszystko robilam 3,pozniej 4 razy.

-unoszenie klamki w górę przy otwieraniu drzwi

-dotykanie lokciem prawej gornej czesci od oparcia fotela w samochodzie

pozniej (od ok 11 rż)

-wymiotowanie przed szkolą

-wymiotowanie prezd powrotem matki

-regularne ataki lęku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe mój pierwszy prawdziwy dramat to było....pudełko które wyżuciłam niegdyś a później przez tydzień martwiłam sie czy nie było w nim coś ważnego. martwilam w sensie panicznych natrętnych myśli.. Ale jeśli chodzi o natrectwa to tak wlasciwie od urodzenia. Jako dziecko mówilam do pobliskich osob "Cicho bo sikam" jak siusiałam do nocniczka. To chyba w wieku ok 4 lat. Wlasciwie to sikałam co chwilke co 5 minut ale dodatkowo chorowalam na nerki. No cóz..a pozniej rozne tiki nerwowe typu skakanie w jednym miejscu. Nio i nie mogloby byc inaczej jak nerwica w obecnym czasie:) Leczylam sie neurologicznie wlasciwie od urodzenia lekiem o nazwie Tegretol bralam go 10 lat. Eeg glowy itp. Z tym sie rodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero niedawno sobie uświadomiłam że od zawsze czytałam i i mówiłam wspak, liczyłam pasy i płytki chodnikowe. Panicznie bałam się że rodzice przestaną oddychać i umrą ;/ Czytałam wszystko co widziałam po drodze np. reklamy, rejestracje, szyldy itd... Właśnie wszystko na nowo mi się ujawniło KOSZMAR wrrr !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×