Skocz do zawartości
Nerwica.com

Somatyzacje w nerwicy - watek zbiorczy.


szprotka

Rekomendowane odpowiedzi

Nonenow , jest tak , miałem pierwszy taki poważny atak 19 lipca - wysokie ciśnienie , drgawki , itp. Potem 5 dni w szpitalu - o.k. Leki brałem od 19 lipca do 15/16 Września , teraz nic niebiorę ......

U neurologa byłem , nawet dwóch i nic - ok. , u okulisty też - ok.

Ale popatrz miałem kłopoty z sercem (na tle nerwowym - taki - a'la zawał) a teraz od 3 tygodni głowa , czy to normalne ?

 

Ale jest inna opcja - 19 dni temu odstawiłem SEROXAT który brałem 6 dni po 10mg/d , i jak zauważyłem od początku brania SEROXATU - głowa mnie zaczeła boleć i wzrok się pogorszył ...........

Niewiem czy to możliwe po tak krótkim okresie brania leku ?

Dodam że przed SEROXATEM brałem LEXOTAN przez 12 dni , 3mg/d , nagłe odstawienie i przeżucenie się na SEROXAT , może w tym coś jest ?

 

A z przeskakiwaniem obrazu jest tak jak z odświeżaniem komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bystry ja miałam takie objawy jak ty. Przeważnie głowa bolała mnie z tyłu po lewej stronie albo po bokach na górnej części głowy i to jak!!!! Takiego bólu głowy nie życzę nikomu. Co do wzroku, to też do tej pory widzę nieostro lub obraz mi się trzęsie ale badania wzroku nic nie wykazują - wszystko w normie. W związkuz tak silnymi bólami głowy biegałm po lekarzach, zrobiłam tomograf i wszystko było OK, w końcu kiedyś laryngolog stwierdził że przyplątało mi się zap. zatok, wzięłam Ibuprom Zatoki i to świtnie pomogło mi na te bóle. Zatoki mam już wyleczone ale Ibuprom noszę zawsze w torebce, bo świetnie na mnie działa gdy boli mnie głowa (10 min i po bólu) ale jest jeden problem.........boję się brać leki, że coś mi się stanie, więc sięgam po niego jak juz naprawdę nie wyrabiam ale zawsze pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z sercem też mam loty i to niewązkie , a jak to sie u ciebi e MALCOLM objawia ?

 

Tachykardia zatokowa, czyli bardzo szybkie bicie serca. Nie wiem ile miałem uderzeń przy najbardziej krytycznym ataku, może i 150 - 170 uderzeń na minutę? Dodatkowo czuję czasami pulsowanie w jamie brzusznej, gdzieś w pobliżu żołądka. Dodatkowo przy takich objawach mam pieczenie tentnic szyjnych i twarzy oraz uczucie rozrywania żył. Bardzo nieprzyjemnie, niewtajemniczenie mogą dostać niezłego kopa przy takim ataku. Ale po 10 - 20 minutach jakoś to zaczyna się cofać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z tobą MALCOLM , gdzieś z tydzień może 2 tyg. temu trochę mną zawirowało , puls wzrósł do 140 a ciśnienie to inna bajka - 160/100 , teraz jest zmiennie , ale przeważnie 145/95 p. 85 . ale czy to ciśnienie mnie nie dobije :? . Dodam że usg serca - ok. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem 8)okulista powiedział tylko że mam przekrwione oczy jak i dół oka , ale pozatym ok. . dużo pracuję przy komputerze w pomieszczeniu trochę mało oświetlonym i może przez to te moje dolegliwości , ale nerwica też robi swoje 8)

Ale teraz tak się zastanawiam , czy poprzez to może głowa boleć :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przy atakach miałem 160/95. Nie jest to przyjemne ale i nie należy zaraz panikować. Wysokie nadciśnienie jest szkodliwe tylko wtedy gdy utrzymuje się dość długi okres. Zgłoś się do jakiegoś lekarza może da ci jakieś łagodne tabletki na nadciśnienie. Ja brałem i teraz zwykle mam 120/65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm...........może chodzi o jakość , w szczególności o wiek monitora ?

bo mam dwa : jeden 1 roczny crt 17 cali LG i jest ok. oczy niebolą , a drugi 5 letni też LG i chyba od tego tak mam , co o tym sądzisz :?:

 

[ Dodano: Wto Paź 03, 2006 6:08 pm ]

a i jeszcze jedno w których miejscach bolała cię głowa :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałbym teraz ponownie wybierać to bez wahania sięgnął bym po panel LCD. Mam LCD Samsunga i jest super. Żadnego bólu oczu nawet przy długim przesiadywaniu. Zwykłe CTR kineskopowe by wyświetlać obraz muszą non-stop mrugać. LCD się poprostu zapala i basta. A robię na nim wszystko, pracuję, gram, oglądam filmy DVD. Tak jak mówiłem, mają one pewne wady ale warto je kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bystry, zespól suchego oka to nic wielkiego chociaż uciążliwe jest trochę.siedzienie przed kompem, telewizorem, klimatyzacja bardzo się dają we znaki bo wtedy mniej mrugamy :D i oko sie wysusza. :D wystarczy nawilżać oczy kilka razy dziennie popularnymi i ogólnie dostępnymi kroplami i po dłuższym czasie będzie lepiej. to nie przechodzi od razu!!! ja stosuję krople Euphrasia ze świetlikiem albo homeoptic - już przetestowałam trochę i te są niezłe. :D pozdrawiam.Ania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , sam już niewiem ......................:?:

to nerwica ? a może to już koniec............ :(

 

Jak to jest , głowa mnie boli (tępy,piekący,miażdzący) , a przy tym kark i potylica .

 

Dodam że mam ciągłe (3dni) nieprzerwane uczucie zima pewnych partii mego ciała :(

 

Skupmy się na głowie : niemoge nią ruszyć , tak gwałtownie , nawet jak idę czy też jadę to też boli ..................(jest to uczucie jakby miała mi glowa eksplodować)

 

Czy ktoś spotkał się z takim felerem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie lam sie to kolejny objaw nerwicy

mnie tez bolala glowa kark potylica myslalem ze dostane wylewu i ze mam wielkie cisniuenie

a to okazalo sie ze np zmiany pogodowe cisnienie na dworze napiecie miesni no i nerwy skladaja sie na tak fajne odczucia

teraz np zmagam sie z bilem calej klatki piersiowej boli mnie doslownie wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam zawroty głowy i widzę przez mgłe, niewyraźnie pomimo okularów (dopasowane podobno idealnie a korekcja to jedynie +0,5). Widze rzeczy tak ogólnie - nie mogę na niczym skupić wzroku. Takie patrzenie w dal... cięzko to opisać...- Efekty bez brania leków. Po lekach różnie bywa i z oczami i z głową, czasem lepiej czasem gorzej ale nigdy jak kiedyś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dosłownie sztywniał kark i ból promieniowal do tylnej częsci głowy.Kiedy powiedziałam o tym psychiatrze wcale sie nie zdziwil i powiedział,ze przy nerwicy to norma,ze to typowo nerwicowe bole glowy.Takze na wylew nie masz szans,pozdrawiam. To minie, zaufaj mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×