Skocz do zawartości
Nerwica.com

CITALOPRAM (Aurex, Cipramil, Citabax, Cital, Citalopram Vitabalans, Citaxin, Citronil, Oropram, Pram)


blackfuck

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      5
    • Nie
      2
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę citabax od lipca 20mg dziennie, ale nie czułem poprawy, od dwóch tygodni zgodnie z zaleceniami lekarza któremu mówiłem że nie czuję sie lepiej biorę 30mg , i jak na razie lęki niepokój smutek i brak motywacji i chęci do życia, ja nie czuję życia tak jakby mnie już nie było. Lekarz mówi mi że te tabletki na pewno działają, ale ja tego nie czuję, czy ktoś z was tak samo ma czy mam być cierpliwy i czekać aż to się zmieni? proszę o pomoc

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest juz watek o tym leku, mogłeś tam zadać pytanie.

 

Nie jest powiedziane, ze te tabletki na pewno zadziałają. Dla mnie ten lek był np. całkowicie do bani.

Poczekaj jeszcze trochę, jeśli nic nie pomoże to może lekarz zwiększy jeszcze bardziej dawkę? Jak maxymalna dawka nie bedzie na Ciebie dzialac to chyba bedzie pora zmienic lek. Ale oczywiscie o tym wszytskim zadecyduje LEKARZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech mi ktoś powie jak sobie z tym radzicie, ja biorę citabax i u mnie kompletne dno miałem 2 razy ostatnio z laskami ,,spotkania" i bez efektu końcowego. Masakra ;P hehehehe

 

czyli randki masz nieudane po citabaxie? :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ok, ale i tak nie doczekałem się odpowiedzi. Jeśli chodzi o samą depreche to ogólnie mam wrażenie że już jest całkiem w porzadku u mnie. Dzisiaj lęki mi mijają na całego, wiem, że to nie na stałe od razu, ale jest coraz lepiej, dla mnie lek wydaje się trafionym być:)

Pozdro dla wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie łącz Citalu z gripexem, bo może być nieciekawie jak tak raz zrobiłam i czułam się fatalnie mój psychiatra powiedział, że nie wolno łączyć antydepresntów z tym lekiem

co! :time: ja właśnie dopiero co byłam chora i brałam gripex przez 5 dni w miarę regularnie - nie miałam jakichś jazd ani nic. Jakichś odchyłów nie odnotowałam :shock: głupi to ma szczęście... bo nie wiedziałam, że tego nie należy łączyć

cital biorę gdzieś tak od 3-4 latek, 20mg wieczorem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie musisz być cierpliwa, takie wahania nastroju mogą się jeszcze długo utrzymywać, jeśli mimo to przez dłuższy czas nie będzie poprawy to poproś o większą dawkę ja biorę aktualnie 40 a zaczynałem od 20. I tak jak mówie ze spokojem bo ja do tej pory mam czasami takie dni że sobie myślę że lek do bani a zaraz jak mi lęki przechodzą mówie lek trafiony. heheheh taka sinusoida ale i tak jest zdecydowanie na plus:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc od mc biore citabax 1/2 tab rano bylo ok a od tygodnia jest mi caly czas niedobrze czy ktos wie czy to minie czy oznaza t ze lek dlamnie jest do bani.

 

zalezy jak bardzo "niedobrze" Ci jest. Czy niedobrze fizycznie czy psychicznie czy &. Mi było tak zle na tym leku, ze odstawilam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłam dzis u psychiatry,po kuracji seroxatem przez rok lekarz przepisał mi citobax .Moje pytanie brzmi czy dział podobnie co seroxat?? Prosze o odp i napiszcie jak sie po nim czujecie czy jest poprawa dziekuje!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników.

 

Moją "przygodę" z Citalem zacząłem jakieś 3 tygodnie temu i muszę stwierdzić, że czuję się coraz lepiej. Lek pomaga i nie jestem już wybuchowy, jak narazie nie mam ataków paniki i dziwnych, pokręconych myśli. Tylko troszkę z domku nie chce mi się wychodzić :P

 

Pozdrawiam xD :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich,

Zajrzałam na to forum bo został mi przepisany Cital i zastanawiam się czy go brać..Lekarz powiedział mi, że leczenie będzie trawło koło roku. Od 2 miesięcy jestm żoną i narazie nie planujemy dziecka ale co jak zajdę w ciążę? Stosuję tabletki antykoncepcyjne, ale różnie może być..co wtedy?

Zastanaiwia mnie też jak odstawia się Cital. Troche przeraża mnie myśli, że jak nie będę chciała to nie będę mogła przestać..

Kolejna obawa dotyczy alkoholu..lubie piwo:) i wszyscy znajomi o tym wiedzą a nie chce mi sie za każdym razem tłumaczyć dlaczego nie chce pić..co prawda to jest najmniejszy problem ale jak możecie napiszcie jak jest z alko przy stosowaniu cital?

Kolejna obawa dotyczy tych pierwszych tygodni..po przeczytaniu waszych opinii aż strach pomysleć co mi będzie dolegać..

mam nadzieje że bedzie warto bo dosyć mam stanu w którym jestem!!

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Moja kochana Pani Doktor powiedziała,że jak rano wezmę to wieczorem mogę sobie już "chlapnąć" co nie co. Oczywiście w ograniczonych ilościach. Ale jak narazie nie odczuwam potrzeby picia alkoholu także jest git. I czuję po kościach, że dłuuugo będę brał, gdyż naprawdę Cital POMAGA. Co do efektów ubocznych nie odczułem nic poza lekką sennością na początku.

:uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×