Skocz do zawartości
Nerwica.com

ważne pytanie


kasia000

Rekomendowane odpowiedzi

linka, Wiem, to ciężkie,żeby komukolwiek zaufac podczas leczenia. Ale nie możemy też skakać z kwiatuszka na kwiatek. Trzeba się określić.

Więc....jeśli kasia000, boi sie leku, to niech go nie bierze, próbuje dalej, innych rozwiązań.

Sugestie innych co do leku mogą okazać się nietrafione, dlatego,że leki powinny być dobieranie indywidualnie, do potrzeb pacjenta. Jeśli mi pomogła wit. C , nie oznacza to,że Tobie może pomóc także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anna R., no to tak jakby ktoś dostawał xanax na sen......sam spamilan jest "uspokajaczem" i wątpię czy zlikwiduje przyczynę lęków....

 

Linka, ja np. dostaje alprazolam na sen i pomaga bezbłędnie ;)

 

A mówić Kasi, ze Spamilan nie zadziała, to nieco ryzykowne, bo ona i tak mocno powątpiewa w jego skuteczność

 

[Dodane po edycji:]

 

Ale Spamilan nie uzależnia, działa podobnie do SSRI. Tylko podobno słabo...

 

Nie lepsze byłyby SSRI? Paroksetyna? Ona działa też lekko nasennie. Albo po prostu Lerivon, który usypia, polepsza sen i też zmniejsza lęki, więc działa na oba naraz.

 

Kasia z paro właśnie schodzi, SSRI nie chce za żadne skarby świata, a i tak Lerivon bierze w dawkach rożnych ze średnim skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia000, Źle. Nie powinnaś się sugerować tym co tu jest napisane, tylko tym co lekarz mówi. Tu może Ci ktoś powiedzieć o własnych doświadczeniach. Nie powinno to decydować o Twoim braniu/ nie braniu leku. To nie hyperreal, gdzie Ci jeszcze całą kurację rozpiszą ala ''zajeb 500 mg tego, przyjeb na to 10 mg i popraw 50 mg tego'' :pirate:

 

W razie jakby coś się stało to nikt tutaj nie będzie ponosić konsekwencji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zdania, ze powinna słuchać lekarza. Na wątku o Spamilanie niektórzy piszą, ze działa na nich uspakajająco i nasennie, ale nie w tym rzecz. To lek, który długo się rozkręca, nie można podejmować decyzji o przerwaniu kuracji po dwóch dniach. Lekarka zapewne przepisała go na lęki, licząc, ze po ich wyeliminowaniu sen sam nadejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem zdania, ze powinna słuchać lekarza. Na wątku o Spamilanie niektórzy piszą, ze działa na nich uspakajająco i nasennie, ale nie w tym rzecz. To lek, który długo się rozkręca, nie można podejmować decyzji o przerwaniu kuracji po dwóch dniach. Lekarka zapewne przepisała go na lęki, licząc, ze po ich wyeliminowaniu sen sam nadejdzie.

 

Właśnie miałem to powiedzieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde wczoraj nie wzięłam spamilanu na noc bałam sie wziełam chloprotixen i leriwon-spałam bobrze.Kurcze nie wiem co robic czyli ten lek nie pobudza? :( bo już nie wiem sama ...pobudza czy nie? jakby co to wracam na spamilan :?

 

[Dodane po edycji:]

 

co oznacza ten zapis:SPAMILAN

Wydłuża okres czuwania i zmniejsza fazę REM

 

JA MAM GO BRAĆ NA LEPSZY SEN :time:

jak mam to rozumieć ,ze bede dłużej czuwać w nocy niz spać???

 

znaczy to tyle, ze lek pobudza - dziwne, ze dali Ci go na lepszy sen

 

 

 

a jak mam to rozumieć?

 

[Dodane po edycji:]

 

na forach zagranicznych: :D

spamilan -Lek ten jest środek uspokajający, który jest stosowany, aby pomóc ludziom problemy ze snem (np. problemy z zasypianiem, problemy z utrzymaniem snu w nocy, lub zbyt wczesne budzenie się rano). . czyli jest nadzieja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, każdy reaguje inaczej. Skoro lekarka ci go przepisała, to pewnie wiedziała co robi. Nie możesz skakać z leku na lek przy twoich lękach i obsesjach kierując się jedynie netem. Pobierz Spamilan ze trzy tygodnie, a potem sama ocenisz jego działanie.

 

No nareszcie te zagraniczne fora się na coś przydały :lol:

 

Swoją drogą zagraniczne ulotki są często inne niż polskie. Przy niemieckim Xanaxie (Alprazolam) jako zastosowanie podają miedzy innymi zaburzenia snu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe...nie wiem spamilan mnie trochę przeraża nie wiem czy mi pomoze czy dawka 5 mg chyba za mała..moze wziaźć 10mg przed snem,?dam sobie kilka dni jestem trochę a nawet bardzo niecierpliwa jak sie wkkurzę wtacam do chloprotixenu. :oops:

 

[Dodane po edycji:]

 

znowu mam doła-duz o ludzi ma po nim bezsenność! :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×