Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy


małpeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Cytrynka To wcale nie jest takie dziwne co piszesz, bo to dosyc powszechna sprawa, ze sa lepsze i gorsze generyki. Niby substancja czynna ma byc taka sama, ale no wlasnie jest, ale - wiadomo jak to jest z podrobami. W sumie gadalem o tym z lekarzem, ktory jest dosyc niezalezny od "przedstawcieli" (potwierdzone i sprawdzone niemal detektywistycznie :)) i jasno mi powiedzial i nie tylko mi, ze substancje pomocnicze moga miec znaczenie (kwestia indywidualna danego petenta), to raz a dwa podrobka podrobce nierowna.

 

Np z Sertraliny Asertin to syf ponoc.

 

Zatem jestes kolejnym przykladem, ze dany generyk dziala bdb a inny juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Np z Sertraliny Asertin to syf ponoc.

 

Zatem jestes kolejnym przykladem, ze dany generyk dziala bdb a inny juz nie.

 

Mi swego czasu Asertin uratował życie, więc nie ma co uogólniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej spiskowa teoria dziejów.. dajcie wyniki badań a nie swoje i czyjeś widzi mi się.. Moją mamę przestaje boleć głowa tylko po APAPie, a oryginalny "Panadol" ponoć na nią nie działa.. :roll:

 

 

To jak wytlumaczysz, ze na niektorych dane generyki dzialaja a na innych nie ? Nie tylko przy zaburzeniach psychicznych ale i przy leczeniu finasterydem itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dalej spiskowa teoria dziejów.. dajcie wyniki badań a nie swoje i czyjeś widzi mi się.. Moją mamę przestaje boleć głowa tylko po APAPie, a oryginalny "Panadol" ponoć na nią nie działa.. :roll:

 

 

To jak wytlumaczysz, ze na niektorych dane generyki dzialaja a na innych nie ? Nie tylko przy zaburzeniach psychicznych ale i przy leczeniu finasterydem itp itd.

 

 

Nie wiem, placebo.. Badań na ten temat nie ma więc nie można twierdzić w jedną czy w drugą stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Substancja nośna ma znaczenie.Leki nie skladają się "tylko" z substancji aktywnej.Gdyby tak bylo,to faktycznie nic by nie odróżnialo lekow od generyków..

Na mnie dzialal tylko seroxat i jego generyk,bodajże Paxtin...Na rexetin czy xetanor nie bylo odpowiedzi (choc oba są droższe,więc niby lepsze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedn czują różnice inni nie,zależy od organizmu

 

Nie przecze,ze po części może to być placebo i nasze nastawienie do danego genetyka

Ale nie zawsze,coś w tym jest,ze jeden działa gorzej inny lepiej(u mnie tak jest)-z przyczyn które opisali Shadowmere i Zenonek.

nie odradzam nikomu genetyków,zawsze warto spróbować i nie odczujemy różnicy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lekarz kazał Ci to odstawić?Bo jeśli nie, to proponowałabym jednak powstrzymać się od samowolnego odstawiania tych leków, zwłaszcza Afobamu, jeśli bierzesz go dłużej niż miesiąc. Można sobie tylko niepotrzebnie zaostrzyć objawy. Lepiej robić to pod kontrolą lekarza.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere, Jak długo bolało ?? I czy potem było lepiej ??

 

[Dodane po edycji:]

 

Wujek_Dobra_Rada, Prawie 2 lata afobam z tym że od miesiąca codziennie... Rudotel też od miesiąca tak jak Anafranil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×