Skocz do zawartości
Nerwica.com

Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.


MOCca

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?

    • Tak
      12
    • Nie
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jest to ,że w takiej dyskusji ..na takim forum . Mamy zwolenników dwóch opcji . A co w tym ciekawego?

A mianowicie ,ze każdy ruch narodowy ,bazuje na doktrynach narodowo--socjalistycznych ..wiec faszystowskich .

...a wg faszyzmu ,wszyscy jak tu jesteśmy na tym forum ,mamy status opału krematoryjnego...bo jesteśmy jednostkami niepożądanymi w społeczeństwie -białym,czystym,zdrowym ( rzec sie chce aryjskim)

 

A taka ze mnie gorliwa faszystka była...Chyba czas zmienić poglądy.

Moi przyjaciele chyba też muszą bo wiedzą o mojej chorobie,ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie .

Mozecie mi wytłumaczyć co w dzisiejszych czasach oznacza " niepodległość" bo mnie to śmieszy ,Polska jest częścią struktur UE .

Do większości ludzi nie potrafi to dotrzeć . W inny sposób mówiąc ..jesteśmy ..jak by... dzielnica-samo administrującą się ,z ograniczoną autonomią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skinach-naziolach którym żołnierze NSZ dziękowali za to,że robią coś dobrego,że pamiętają,że kochają swój kraj?

Mówisz tak jakby jedno wyklucząło drugie.

 

Wyklucza.Podziękowałbyś komuś kto wierzy i propaguje coś z czym walczyłeś?Coś lub kogoś przez kogo ginęli członkowie Twojej rodziny,Twoi przyjaciele?Ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O skinach-naziolach którym żołnierze NSZ dziękowali za to,że robią coś dobrego,że pamiętają,że kochają swój kraj?

Mówisz tak jakby jedno wyklucząło drugie.

 

Wyklucza.Podziękowałbyś komuś kto wierzy i propaguje coś z czym walczyłeś?Coś lub kogoś przez kogo ginęli członkowie Twojej rodziny,Twoi przyjaciele?Ja nie.

W sensie że są anty-rasistowscy czy że zamiast germańskiego rasizmu mają słowiański?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie .

Mozecie mi wytłumaczyć co w dzisiejszych czasach oznacza " niepodległość" bo mnie to śmieszy ,Polska jest częścią struktur UE .

Do większości ludzi nie potrafi to dotrzeć . W inny sposób mówiąc ..jesteśmy ..jak by... dzielnica-samo administrującą się ,z ograniczoną autonomią

 

Fakt.

Niemniej 11 listopada jest świętem ważnym historycznie i nie powinno pójść w zapomnienie.

Niestety ludzie w Polsce szybko zapominają o ważnych wydarzeniach,słabo znają też historię.Teraz liczy się bardziej konsumpcjonizm,ale ok,nie odbiegam od tematu.

 

[Dodane po edycji:]

 

Mówisz tak jakby jedno wyklucząło drugie.

 

Wyklucza.Podziękowałbyś komuś kto wierzy i propaguje coś z czym walczyłeś?Coś lub kogoś przez kogo ginęli członkowie Twojej rodziny,Twoi przyjaciele?Ja nie.

W sensie że są anty-rasistowscy czy że zamiast germańskiego rasizmu mają słowiański?

 

Zapytaj tych łysych.Ja mam włosy na głowie.Swastyki na ramieniu i w jakimkolwiek innym miejscu nie mam.A nie przepraszam,mam Świąszczycę na bransoletce oraz inne symbole,pamiątka z festiwalu wikingów i słowian.

O cholera,jestem nazistką :-(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowianka, Młoda człowieczko , Masz bardzo naiwne poglądy myśląc ,że Twoje idee służą czemuś innemu .

Każdy ruch narodowy ,ma na celu przejecie w bardziej lub mniej demokratyczny sposób władzy . kiedy do tego dochodzi ,zawsze następuje czystka . Proponuje zapoznać się z historią NSDAP czy tez ZSRR (początki) W ZSRR tuz po rewolucji w szeregach elitarnego NKWD było sporo funkcjonariuszy wywodzących się z wiary mojżeszowej . Niestety kiedy NKWD doszło ( urosło) w silę . Ludzie Ci przepadali w tajemniczy sposób . To samo dotyczy faszystowskich Niemiec . Pierwszymi mieszkańcami obozów koncentracyjnych byli obok pospolitych przestepców .

Niewygodni działacze NSDAP .

Wiec proponuje dorosnąć ,nie poddawać sie ideologicznej indoktrynacji i zapoznać się z historią podobnych ruchów w dziejach nowożytnego świata .

 

Wierz w co chcesz ,miej własne poglądy . Ale błagam używaj tez własnego rozumu ..nie pozwól z siebie robić marionetki . Wmawiać sobie ,że jesteś cenna i potrzebna dla sprawy . Każdy ruch neofaszystowski jest oparty na doktrynie czystości rasy i eliminowania jednostek słabych ( fizycznie i z dolegliwościami psychicznymi ) taka parta bis .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowianka, Młoda człowieczko , Masz bardzo naiwne poglądy myśląc ,że Twoje idee służą czemuś innemu .

Każdy ruch narodowy ,ma na celu przejecie w bardziej lub mniej demokratyczny sposób władzy . kiedy do tego dochodzi ,zawsze następuje czystka . Proponuje zapoznać się z historią NSDAP czy tez ZSRR (początki) W ZSRR tuz po rewolucji w szeregach elitarnego NKWD było sporo funkcjonariuszy wywodzących się z wiary mojżeszowej . Niestety kiedy NKWD doszło ( urosło) w silę . Ludzie Ci przepadali w tajemniczy sposób . To samo dotyczy faszystowskich Niemiec . Pierwszymi mieszkańcami obozów koncentracyjnych byli obok pospolitych przestepców .

Niewygodni działacze NSDAP .

Wiec proponuje dorosnąć ,nie poddawać sie ideologicznej indoktrynacji i zapoznać się z historią podobnych ruchów w dziejach nowożytnego świata .

 

Wierz w co chcesz ,miej własne poglądy . Ale błagam używaj tez własnego rozumu ..nie pozwól z siebie robić marionetki . Wmawiać sobie ,że jesteś cenna i potrzebna dla sprawy . Każdy ruch neofaszystowski jest oparty na doktrynie czystości rasy i eliminowania jednostek słabych ( fizycznie i z dolegliwościami psychicznymi ) taka parta bis .

 

Zostałam w końcu oświecona!!Dziekuję!!Nie znałam historii,nie wiem czym są moje poglądy,jestem marionetką w rękach złych ludzi.Głupia i młoda...DZIEKUJĘ ZA POKAZANIE MI PRAWDY!

A tak ponadto to dobrze,że znasz moje poglądy bo ja bym nie oceniała czyichs poglądów bo kilku postach :roll:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Słowianka, dodała mnie do ignorowanych 8) albo konsekwentnie nie ma zamiaru odpowiadać na moje pytania...no cóż.....

Odpowiadam.Wybacz,że nie od razu,w końcu tak wielu ludziom muszę odpisać :lol:

 

Jaki program ma MW,ONR i NOP można poczytać.W konstytucji jest też zapis jakie partie są zakazane.Czyżby łamana była konstytucja i nikt do tej pory nie zareagował?

Nie jestem w żadnej z tych organizacji,więc odsyłam do programu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostałam w końcu oświecona!!Dziekuję!!Nie znałam historii,nie wiem czym są moje poglądy,jestem marionetką w rękach złych ludzi.Głupia i młoda...DZIEKUJĘ ZA POKAZANIE MI PRAWDY!

A tak ponadto to dobrze,że znasz moje poglądy bo ja bym nie oceniała czyichs poglądów bo kilku postach :roll:

 

 

sarkazm i ironia to oreze dla ludzi umiejących się nimi posługiwać ,w Twoim wypadku jest to tylko dowód bezradności i braku kontrargumentów .

No, z faktami historycznymi jest faktycznie dość ciężko się kłócić . ( czekam na negacje istnienia przytoczonych argumentów dotyczących początków ZSRR i III RZESZY )

 

Co do 11 Listopada ,tak masz racje ,że to ważna data dla państwa polskiego i Polaków . Ja po prostu nie chce za rok czy dwa na takich pochodo-manifestacjach zobaczyć transparentów " na Kowno" " na kijów" " naostrzyć szczerbiec " " Polska dla polaków"

 

Dla mnie dowodem na brak samodzielnego myślenia jest wybiorcze odpowiadanie ,odrzucasz pytania na które nie dasz rady odpowiedzieć . Dobra Goebbelsowska szkoła propagandy :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

Słowianka, Zakładam ,że Twój pobyt na forum wiąże się z depresją,nerwicą lub jakims innym zaburzeniem .

Wiec ,ja uznaje że to faszyzm niemiecki jest fundamentem ..wszystkich aktualnie działających ruchów nacjonalistycznych .

W tym wypadku skoro masz jakieś problemy natury psychicznej i jesteś aktywnym uczestnikiem takiego ruchu . Zapoznaj się z tym linkiem sporo wiedzy możesz przyswoić .

 

http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?f=6&t=15752

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki, pomyliłeś się - narodowy socjalizm to pro nazi, a bycie narodowym patriotom to odcięcie się od tej ideologii.

 

Polecam. Bez spięć drodzy Państwo, to nie jest temat od obrażania się. Faszyzm w Polsce nie istniał, więc tu kolejny błąd.

 

[videoyoutube=2A-IgQlWwyw][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, ja nadal nie wiem czym jest patriotyzm ....

tak jak w którejś poprzedniej wypowiedzi pytałem o relacje Patriotyzm-UE-nacjonalizm . Mnie to pachnie " procesem" Kafki

 

Wiesz ,ja tak widzę ruchy nacjonalistyczne . Nic na to nie poradzę . Co do spiec ..no trochę napoiłem . Ale w dobrej wierze .

Każdy powinien używać własnego rozumu ,zamiast powtarzać wytarte slogany . I partyjne demagogie .

 

[Dodane po edycji:]

 

Polecam. Bez spięć drodzy Państwo, to nie jest temat od obrażania się. Faszyzm w Polsce nie istniał, więc tu kolejny błąd.

 

Ni jak się nie mogę z tym zgodzić . Faszyzm to nie tylko " noc długich noży" "palenie książek" dla mnie nacjonalizm to ziarno z którego wyrastają takie kwiatki jak faszyzm czy bolszewizm .

Bieda ,bieda i jeszcze raz bieda ..skłania młodych ludzi do przejmowania poglądów skrajnych . Mechanizm od początku XX wieku taki sam .

Defetyści przyciągają gdy nie ma pracy i perspektyw ,gdy wszystko zmierza ku przepaści .

 

A w Polsce zmierza .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki, co ja poradzę na to, że to media skutecznie wyprały "mózgi" kolejnym pokoleniom, że z naszej historii można się wyśmiewać, że bycie propaństwowym jest niemodnym zjawiskiem na tle tak popularnego kosmopolityzmu? Podziękujmy także rządom, że osłabiają naszą pozycję na arenie międzynarodowej.

 

Dyskutujmy zatem. W takim razie zapytam czy SLD można kojarzyć z komunizmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskutujmy zatem. W takim razie zapytam czy SLD można kojarzyć z komunizmem?

Dobre pytanie :D po zmianach jakich za rządów SLD dokonano w prawie pracy chociażby. Lewica Demokratyczna ,przestała mieć cokolwiek wspólnego z SLD . SLD ruszyło raczej w kierunku szukania poparcia u bardziej zamożnych ..ciuut w prawo się za mocno posunęli.

 

Wytłumacz mi czym dla Ciebie jest patriotyzm w dzisiejszych czasach ?

 

[Dodane po edycji:]

 

Marek77, Apatia polityczna lwiej części polaków ,nie branie udziału w życiu politycznym kraju . Powoduje ,że grupy o których piszesz . cały czas maja ogromny wpływ na władze . Kowalskiemu trudno jest myśleć o polityce i brać w niej udział . Skoro nie jest pewien czy mu wystarczy do końca miesiąca na życie . Taki był plan,i plan sprawdza sie w praktyce doskonale. A nacjonalizm podszyty pseudopatryiotyzmem . To tylko bufor bezpieczeństwa ,wskaźnik temperatury i napięcia w średniej i dolnej warstwie społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, a w radiu RMF już nie mówią? :lol:

Antypolonizm w Polsce? Ja jestem w pełni świadoma, ze np młodzieży w Izraelu niestety o Polsce i Polakach opowiada się takie rzeczy, ze stoimy na równi z Hitlerem.......ale wiesz, nikt nikomu żydów nie każe kochać - od bycia obojętnym do antysemityzmu jest bardzo daleka droga, nie trzeba żadnego narodu gloryfikować ( Polski też, bo nie tylko nasz naród przeszedł tyle w historii świata) ale też nie trzeba nikogo poniżać twierdząc, ze jest gorszy z powodu religii, rasy, obywatelstwa........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat się zmienia i może ten "modny kosmopolityzm" jest nieuchronny i tylko od nas zależy czy będziemy się bronić przed czymś co i tak nastąpi, czy jak najszybciej przyzwyczaimy się do tego i postaramy się ukształtować rzeczywistość tak żeby nam pasowała......

Czas chyba jednak przyznać że nie jesteśmy mesjaszem narodów :roll:

Wkurza mnie to, w innych krajach dzień niepodległości jest świętem wesołym, parady, imprezy, sztuczne ognie...tylko u nas nie.....trzeba siedzieć w zadumie i zamiast cieszyć się, ze jesteśmy niepodlegli - wspominać tylko śmierć, zniszczenie i tragedię.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LitrMaśalanki Defetyści przyciągają gdy nie ma pracy i perspektyw ,gdy wszystko zmierza ku przepaści . zgadza się, powołując się na historię m.in. w dobie kryzysu gospodarczego Hitler skorzystał na panujących nastrojach i ze swoją partią NSDAP zasiadł w rządzie.

 

A teraz sytuacja może się powtórzyć...

 

Patriotyzm kojarzy mi się z pamięcią, szacunkiem nie tylko wobec siebie ale także jaki okazuje nam rząd, to oni kreują wizerunek dobrego patrioty, weźmy katastrofę smoleńską - sposób przejęcia śledztwa, informacja publiczna, szczątki ludzkie, które po pół roku są ciągle znajdowane, to farsa i śmiech z Naszego Kraju. To także, polityka zagraniczna - ukierunkowanie, strategia, dzisiaj wygląda to tak, kierunek: BIAŁORUŚ I ROSJA. Kompleksy i jeszcze raz kompleksy.

 

Mówisz, że dwie opcje polityczne się tu wypowiadają, chyba raczej chodzi o znajomość historyczną, bo ci co klaszczą naszemu obecnemu rządowi pozbawieni są wyraźnie jej.

 

Linka ten kosmopolityzm prowadzi do zatracenia własnej tożsamości. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem obecny rząd jakoś specjalnie nie wyróżnia się wyjątkową nieudolnością..... a zapewniam cię, że znam historię Polski, także tą polityczną......działo się o wiele gorzej. Każdy rząd będzie wygwizdywany przez opozycję i wspierany przez tych którzy go popierają......

 

To także, polityka zagraniczna - ukierunkowanie, strategia, dzisiaj wygląda to tak, kierunek: BIAŁORUŚ I ROSJA. Kompleksy i jeszcze raz kompleksy.

No no, a wcześniej było USA i jedyne co nam z tego przyszło to śmierć żołnierzy w Iraku. Nie mówię, ze to idealne wyjście ( z Rosją) ale w końcu to nasz sąsiad, całkiem spory i lepiej chyba mieć poprawne politycznie stosunki z Rosją niż ich nie mieć.... a ile złego nam wyrządzili w przeszłości.....ale to ze w naszym sejmie zasiada mniejszość niemiecka ( paranoja, dobrze, ze tylko 2 posłów) to już nikt nie pamięta......

 

Postęp ma to do siebie, że idzie do przodu. Chcemy czy nie, przyjdzie ........nie zawsze jest dobry, ale niestety nie da się go zatrzymać. Teraz jest wybór czy zachowamy siły na asymilację, kształtowanie rzeczywistości tak żeby była lepsza. Czy zmarnujemy energię na bezcelową walkę, skazaną z góry na porażkę.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IRAK - Kwaśniewski - lewica, tajne więzienia CIA - Miller - lewica (dopiero będziemy mieli za to przej*)

 

Dlaczego na porażkę? Uważasz, że powinniśmy poddać się islamizacji i dwiantyzacji? ;)

 

Dlaczego podpisujemy umowę gazową na 40 lat? Nie pamiętam dokładnie na ile ale więcej niż 20 lat jesteśmy jakby (uzależnieni) od Rosji i kraju, który de facto nie przyznał się do mordu katyńskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, nie dysponujemy własnym zasobem gazu w takiej ilości jaki nam jest potrzebny.

A ekolodzy torpedowali długie lata pomysł energii jądrowej . Wzorzec z UK się sprawdza kilka elektrowni "A" i maja w du.. problem z gazem (dosłownie ,tylko tam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×