Skocz do zawartości
Nerwica.com

Marsz Niepodległości czyli polski patriotyzm.


MOCca

Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?  

23 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wziąłbyś/wzięłabyś udział w takim marszu?

    • Tak
      12
    • Nie
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Hm...mi nie chodzi o taką laicyzację tak naprawdę jak we Francji....że jest zakaz noszenia symboli przez uczniów....uważam, że szkoła to nie miejsce do nauki o religii i nie miejsce na modły. Nie miejsce na krzyże, ołtarzyki itd. tak samo jak sejm i inne państwowe instytucje. Kto chce - idzie do kościoła, uczy się, nosi krzyżyk, kwef czy czador czy co tam sobie chce.....

 

Chodzi bardziej o to, ze z jednej strony pewna grupa tzw nowoczesnych ludzi jest za tzw "tolerancja" czy wrecz wielbieniem np homoseksualizmu a z drugiej strony ci sami ludzie sa skrajnie nietolerancyjni wzgledem np ludzi wierzacych itp itd

 

Wspolczesna tolerancja = olbrzymia hipokryzja.

 

Tak to bardzo prawdziwe i zgadzam się z tym w 100%...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu kolejny problem, dostęp do szkolnictwa nie powinien być uwarunkowany od zamożności i posiadanych dóbr.

Ale nikogo nie przymuszają do uczestnistwa w katechezie, i każdy powinien to uszanować.

Linka nie zmuszanie - nie ustawianie dodatkowych, tylko nie usuwanie tych co już są.

 

Ale może podyskutujemy jaką wizję patriotyzmu prezentuje nasz obecny rząd ? Mam z tym ździbko problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szmacenie krzyża poprzez bronienie go (uwieszanie, modły, i okupowanie krzyża) odróżniam od szamcenia w stylu (sikanie, opluwanie i bluzganie, periodyzacja treści religijnych).

 

Odwołując się do dawnej sytuacji, to nie powinno mieć miejsca, to Warszawa - stolica, z Prezydentem państwa na czele jak i z Prezydentem miasta, pozwolili, wysłużyli się mediami i mamy taki wizerunek katolika - fanatyka.

 

Chciałabym, aby kiedyś i Marsz Równości bez szerzenia treści prohomo, dziwnych ubrań i zachowań był rzeczywiście marszem jednoczącym, a Marsz Niepodległościowy kulturalnym, bez treści antysemickich (choć takich nie słyszałam) marszem ku czci Polski Niepodległej. Ale czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, ale marsz równości ma na celu szerzenie treści pro homoseksualnych, chyba o to w nim chodzi, żeby wszyscy ludzie, niezależnie od koloru skóry, orientacji seksualnej - mogli być równi. Więc nie wiem czego oczekujesz? Tak samo jak marsz niepodległości - organizowany przez MW będzie zawsze przekazywał treści nacjonalistyczne.....wyobrażasz sobie człowieka czarnoskórego, który urodził się w Polsce i idzie w tym marszu?? Zostałby pobity...zakład?? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się tylko do pytania w ankiecie.

Tak,wzięłam jak co roku udział w Marszu,żeby była jasność,w Marszu organizowanym przez MW i ONR.Było niesaomowicie,mnóstwo ludzi i śmiech z lewarków próbujących zatrzymać Marsz.Nie umieją uszanować święta.Zachowywali się skandalicznie,my szliśmy spokojnie,zero przekleństw,czy haseł faszystowskich jakimi podobno zwykliśmy rzucać :lol:

Pokazali jacy są :lol: I za to im dziękuję bo może w końcu ludzie zobaczą kto jest tym bydłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie każdy czerwony jest od razu bydłem, nawet anarchiści postanolili walczyć ze Świętem Niepodległości oraz wynajęci aktorzy przebrali sie w pasiaki oświęcimskie okres wyzwolenia to nie czasu II wojny światowej chyba cos się im pomiętoliło. :roll: Blumsteinowi szczególnie, który beszczelnie kłamał w mediach, powtarzając nagminnie słowo - faszyzm.

 

Marsz uważam za słuszną inicjatywę, jeśli to się uda to za rok będę w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[videoyoutube=oih9rEVWyZk][/videoyoutube]

 

;)

Było epickie do momentu gdy jakiś geniusz zdecydował się podłożyć muzykę rodem z czarnego getta.

 

thbthb, nie chcę, ale to że ktoś twierdzi ze homosekualizm to zaburzenie i powinno się z tego leczyć, to jeszcze nie jest homofobia.
Nie wydaje Ci się, że jak ktoś mówi, że to zaburzenie i powinno się z tego leczyć to narusza to twoją prywatność jeśli jesteś tym zaburzonym i chorym homosiem, bo chce ciebie zmusić do leczenia. A co gdyby ktoś nawoływał do przymusowego leczenia depresji, albo grypy traktujac chorych jako gorszą grupę.

Powinno się nie znaczy to samo co przymus leczenia. Przecież lekarze zwykle mówią, że depresja i grypa to choroby i powinno się je leczyć.

 

Poza tym liberalizm jaki proponuje Po i inne partie światowe doprowadzi do zagłady Europy, (...) Nie mam nic do ludzi którzy bronia swojego kraju, to jeszcze nie faszyzm.
Niby w jaki sposób te marsze przyczyniają się do obrony kraju? I co to za bzdura, że "liberalizm jaki proponuje PO" doprowadzą do zagłady? Wyjaśnij to, co ta partia takiego konkretnego robi, że Polska upadnie? Na czym polega ten liberalizm? Jakby co, głosowałem na PO, ale nie jestem zadowolony z ich rządów, gdzie te reformy?

Socjalny liberalizm w wykonaniu PO i podobnych partii jest polityką sprzeczną pod względem gospodarczym - głoszą indywidualizm, domagają się od ludzi samodzielności i potępiają "postawy roszczeniowe" a jednocześnie kolektywizują połowę zarobków takiego indywidualnego człowieka. W takim wypadku albo powinny być niskie podatki pozwalające szybko się dorobić i zaoszczędzić większe sumy pieniędzy na wszelki wypadek (indywidualizm i samodzielność) albo powinien być rozbudowany system pomocy społecznej który by zastępował te oszczędności (kolektywizacja połowy dochodów). Obecnie nie ma ani jednego ani drugiego.

 

Ja osobiście nie mogę nazwać siebie takim typowym patriotą, wierzę wyłącznie w patriotyzm praktyczny, czyli pracę, tworzenie miejsc pracy innym ludziom, pomoc potrzebującym, bycie pomocnym innym, traktowanie z szacunkiem obcych, działanie na rzecz rozwoju lokalnego, itp. To jest prawdziwy patriotyzm, jak chcesz być patriotą to szanuj innych ludzi - twoich rodaków.

 

Wszystkie te ideologiczne bzdety to iluzja, niestety większość Polaków (i nie tylko, na całym świecie tak jest, zobaczcie na Amerykanów płaczących przy hymnie i fladze USA) potrafi tylko tak pokazać swoją miłość do ojczyzny, ale czym naprawdę jest ta ojczyzna? Ojczyzna składa się z ludzi, a jeśli gardzisz ludźmi, z którymi stykasz się na codzień to żaden z ciebie patriota, choćbyś uczestniczył we wszysytkich uroczystościach i pochodach.

To chyba nacjonalizm.

 

Tak swoją drogą, to nie za bardzo rozumiem te wszystkie pochody z flagami, wywieszanie flag, itd.

Po drugiej wojnie światowej została dokonana wielka czystka etniczna i Polska jest praktycznie rzecz biorąc państwem jednonarodowym. Więc po co komu pokazywać Polskość. Przecież i tak, w 499 przypadkach na 500, napotkana osoba też będzie Polakiem i na pewno wie, że mieszka w Polsce i że Polska ma biało czerwoną flagę. Nie trzeba o tym nikomu przypominać. To nie są mroczne lata 20te czy 30te gdy panowała wielonarodowość i trzeba demonstrować Polskość danych terytoriów.

 

Jak ktos nie chce nie musi chodzic.

Z tego powodu o ile się nie mylę w konkordacie pisze, że religia jest pod warunkiem że będzie na pierwszej lub ostatniej lekcji. Ten warunek zwykle jest nie przestrzegany. Tak samo z możliwością wyboru lekcji etyki zamiast religii.

 

Oczywiście nie każdy czerwony jest od razu bydłem, nawet anarchiści postanolili walczyć ze Świętem Niepodległości oraz wynajęci aktorzy przebrali sie w pasiaki oświęcimskie okres wyzwolenia to nie czasu II wojny światowej chyba cos się im pomiętoliło. :roll: Blumsteinowi szczególnie, który beszczelnie kłamał w mediach, powtarzając nagminnie słowo - faszyzm.

Oczywiście nie ma to totalnie, tak jakby nic wspólnego z łysymi którzy organizowali te marsze, no nie? Anarchiści postanowili walczyć ze Świętem Niepodległości!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie? A jak to jest, anarchiści się nie pakują na święta narodowe nie organizowane przez jakichś dziwnych narodowych radykałów?

 

[Dodane po edycji:]

 

Ha, wiedziałem!

http://www.nop.org.pl/?artykul_id=899

 

A kto to jest "dziwny narodowy radykał"?

Ponadto o ile mnie wzrok nie mylił na tym marszu nie byli tylko łysi panowie.Byli ludzie w różnym wieku,ludzie z dziećmi,a patronat objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Widać ci którzy waliczyli w czasie II wojny światowej lubią nazioli :lol:

 

 

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,8661856,Antyfaszysci___Przepraszamy_za_mowe_nienawisci_na.html?ref=nf :mrgreen:

 

A NOP chyba nie był w tym roku wspołorganizatorem tak gwoli ścisłości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie? A jak to jest, anarchiści się nie pakują na święta narodowe nie organizowane przez jakichś dziwnych narodowych radykałów?

 

[Dodane po edycji:]

 

Ha, wiedziałem!

http://www.nop.org.pl/?artykul_id=899

 

A kto to jest "dziwny narodowy radykał"?

Ponadto o ile mnie wzrok nie mylił na tym marszu nie byli tylko łysi panowie.Byli ludzie w różnym wieku,ludzie z dziećmi,a patronat objął Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Widać ci którzy waliczyli w czasie II wojny światowej lubią nazioli :lol:

Hahaha. Niezły strawman. Może ktoś inny by się dał nabrać.

 

A NOP chyba nie był w tym roku wspołorganizatorem tak gwoli ścisłości

Ach, sorry, trafiłem tam z linków na stronie ONRu i nie zauważyłem, że się organizacja zmieniła. Pewnie ten link był tam w ramach protestu przeciwko rasizmowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co nabrać?

Ty na prawdę jesteś tak hmm ograniczony,że uważasz,że na tym marszu byli sami łysi panowie ze swastykami na ramionach?Faktem jest,że były tam całe rodziny,poszukaj zdjęć,faktem jest,że patronat objęli Żołnierze NSZ.

ONR to zupełnie inna orgaznizacja niż NOP,gdybyś tego też nie wiedział.

Jak na razie pokazujesz swój totalny brak wiedzy i arumentów.To właśnie lubie u szanownych przeciwników :mrgreen::lol: Poczytaj,poszukaj nim cokolwiek zaczniesz pisać,bo robisz z siebie posmiewisko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słowianka, na Boga, ONR i MW to organizacje nacjonalistyczne, antysemickie - tego argumentu chyba nie podważysz tak? Więc brzydzę się ludźmi którzy znajdują się w tych ugrupowaniach lub ich popierają...nie wykręcaj kota ogonem....dzieci, rodziny, ludzie szczęśliwi, zadowoleni, w ogóle nie agresywni z pięknymi priorytetami....a ci pojebani anarchiści nie wiadomo skąd, pełni agresji w ogóle napadli na marsz.....troszkę obiektywizmu, bo takie wybielanie jest żenujące....... :-|

Przestań obrażać ludzi...bo kto robi z siebie pośmiewisko swoimi przekonaniami (jedynymi i słusznymi) to kwestia indywidualna.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żenujący jest dla mnie brak argumentów Sorrow.Ponadto znając konstytucję powinnaś wiedzieć jakie partie są zakazane w tym kraju.

Nikogo nie obrażam,stwierdzam fakt,że ktoś tu nie ma argumentów,a wyśmiewanie to nie argument.

Swoją drogą to ja się czuję obrażona bo niemal wprost napisałaś,że brzydzisz się mną :lol: Cóż za hipokryzja :lol:

Faktem jest,że przeciwnicy się nie popisali,zresztą jakie to żałosne,blokowanie marszu :mrgreen:

Prawda jest taka,że argumenty przeciwników są zawsze takie same:łysi,naziści,faszyści,kibole,debile itd,nikogo poza nimi nie ma na tych marszach :lol: Kto tu ma klapki na oczach?

Tylko dlaczego popierają nas ludzie krórzy walczyli za ten kraj?Podziękował Ci kiedyś za coś jakiś kombatant?Wyobraź sobie,że nam dziekują.Tak było w tym roku,tak było w tamtym.Moja sąsiadka przeżyła Auschwitz i nas popiera :smile: Przykładów jest dużo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co nabrać?

Ty na prawdę jesteś tak hmm ograniczony,że uważasz,że na tym marszu byli sami łysi panowie ze swastykami na ramionach?Faktem jest,że były tam całe rodziny,poszukaj zdjęć,faktem jest,że patronat objęli Żołnierze NSZ.

Czyli jednak byli tam łysi?

 

ONR to zupełnie inna orgaznizacja niż NOP,gdybyś tego też nie wiedział.

Więc czemu strona ONR linkuje do strony NOPu jeśli są tacy inni?

 

Prawda jest taka,że argumenty przeciwników są zawsze takie same:łysi,naziści,faszyści,kibole,debile itd,nikogo poza nimi nie ma na tych marszach :lol: Kto tu ma klapki na oczach?

A na spotkaniu polityków z gangsterami nie byli przecierz sami gangsterzy, więc nie ma nic w takich spotkaniach złego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O losie...

Sorrow skoro nie wiesz,że NOP i ONR to odrębne organizacje to ja już nic na to nie poradzę.Polecam poczytanie na ten temat,historia,czasy współczesne,status obu itd.

Co do łysych,to o ile dobrze wiem,po stronie anty też byli panowie ogoleni na łyso :lol: Ciekawe o czym to świadczy :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do łysych,to o ile dobrze wiem,po stronie anty też byli panowie ogoleni na łyso :lol: Ciekawe o czym to świadczy :roll:

Przecież wiesz o kim mówię.

 

O skinach-naziolach którym żołnierze NSZ dziękowali za to,że robią coś dobrego,że pamiętają,że kochają swój kraj?

Co się na tym świecie porobiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O losie...

Sorrow skoro nie wiesz,że NOP i ONR to odrębne organizacje to ja już nic na to nie poradzę.Polecam poczytanie na ten temat,historia,czasy współczesne,status obu itd.

Rozumiem, że jak np. na stronie związku homoseksualitstów linkowaliby do strony pedofilów to też byłoby to zupełnie nie podejrzane i nic by nie miało wspólnego?

 

Co do łysych,to o ile dobrze wiem,po stronie anty też byli panowie ogoleni na łyso :lol: Ciekawe o czym to świadczy :roll:

Przecież wiesz o kim mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to ,że w takiej dyskusji ..na takim forum . Mamy zwolenników dwóch opcji . A co w tym ciekawego?

A mianowicie ,ze każdy ruch narodowy ,bazuje na doktrynach narodowo--socjalistycznych ..wiec faszystowskich .

...a wg faszyzmu ,wszyscy jak tu jesteśmy na tym forum ,mamy status opału krematoryjnego...bo jesteśmy jednostkami niepożądanymi w społeczeństwie -białym,czystym,zdrowym ( rzec sie chce aryjskim)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do łysych,to o ile dobrze wiem,po stronie anty też byli panowie ogoleni na łyso :lol: Ciekawe o czym to świadczy :roll:

Przecież wiesz o kim mówię.

 

O skinach-naziolach którym żołnierze NSZ dziękowali za to,że robią coś dobrego,że pamiętają,że kochają swój kraj?

Mówisz tak jakby jedno wyklucząło drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×