Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Z sertraliną nie brałam, u mnie był łączony z mianseryną.

 

Anafranil zwykle szybko działa, po tygodniu było o wiele lepiej, a po dwóch czułam się zdrowa i szczęśliwa ;)

 

Miałam trochę objawów ubocznych, które utrzymywały się niestety przez całą kurację- całkowity zanik libido i możliwości przezywania orgazmu, zwiększona potliwość i zaparcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, Biorę po 10 mg rano popołudniu i wieczorem... razem 30 mg dziennie.... I do tego Rudotel i Afobam w małych ilościach...

 

I tak już miesiąc, a lepiej poczułem sie po około 3 tygodniach... Teraz w porównaniu z tym co było jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasia- to zależy jak organizm na klomipramine zareaguje. Jeśli Anafranil po zażyciu pobudza, trzeba brać rano, jeśli usypia- wieczorem. Na pewno objawy uboczne związane są z dawka, ale pierwszy raz brałam 75 mg i było identycznie.

 

Marek, można go łączyć z Coaxilem- wiem na pewno. U mnie sprawdził się z Anafranilem i z Tisercinem. Brałam tez z Fluanxolem oraz z Trittico. Wszystkie te kombinacje oceniam bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, wręcz przeciwnie, ale są rożne przyjemności. O zadowoleniu z sexu mogłam zapomnieć, jednak inne dziedziny życia były bardzo satysfakcjonujące.

 

Marek, jeśli ja bym brała (oczywiscie zdania profesora nie podważam, ale Fluanxolu na noc przyjmować się nie powinno, jest o tym nawet w ulotce) to następująco:

 

Coaxil 2-2-1 lub 2-2-2, Fluanxol 1-1-0 lub 2-0-0, albo ewentualnie 2-1-0, Lerivon jest ok, jeśli nie zadziała w takiej dawce, można spokojnie podnosić nawet do 90 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym pobudzającym działaniem leków to kwestia umowna. Nie sądziłem po doxepinie, że który kolwiek TLPD, jeśli zażyje, to właśnie rano.

 

[Dodane po edycji:]

 

Anna R., Jeszcze pytanie. Czy dawka 75 SR przyniosła jakiś rezultat. Czy dopiero po podbiciu do 150 czy 225 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek, za pierwszym razem dawka 75 mg zadziałała o ile pamiętam, za drugim dopiero 150 mg przyniosło pożądany efekt. Dawkę 225 mg brałam okresowo.

 

Pisałam kilka postów wyżej jak to wyglądało ;)

 

W jednym rzucie choroby brałam Anafranil w mniejszej dawce i na noc, bo mnie usypiał. W innym przyjmowałam większą dawkę podzieloną na rano i południe, a wiec 75 mg SR tak: 2-1-0 lub tak 2-0-0, a do tego 60 lub 90 mg Lerivonu przed snem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej nie wiem czy mam wogole zaczac cos brac bo mam wrazenie ze wszystkie leki na depresje czy tez fobie spoleczna klada libido albo jakos zaburzają sfere intymna... Wiec zastanawiam sie nad jakas psychoterapia i lekami uspakajającymi ktore tez likwiduja lęki, ta metoda chociaz nie polozy mi libido :)

Pisac opinie i spostrzezenia prosz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×