Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUPENTIKSOL (Fluanxol, Fluanxol Depot)


joanka

Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

63 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy flupentiksol pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      35
    • Nie
      18
    • Zaszkodził
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Jako że idę niedługo do nowego lekarza, powraca temat Fluanxolu. Naczytałem się o nim wiele pochlebnych opinii. Mam właśnie problem ze spontanicznością, radosnością, tzn. powiem tak - nie mam depresji, miałem, ale Velaxin mnei z niej wyciągnął. Natomiast brakuje mi takiej beztroski, tego pierwiastka dopaminowego. Nie mam już lęków, przynajmniej ogromnej większości, jednak wciaż się martwię. Brak mi zapału do działania, mam pewne zahamowania w kontaktach międzyludzkich. Nu i czasem wciąż dopada mnie to obezwładniające uczucie borderowej pustki, brak nadziei, zapału, motywacji. Muszę się zmuszać, by udawać radosnego, muszę pamiętać, że powinienem być spontaniczny.

 

Czy Fluanxol mógłby mi na to pomóc? Dodać mi takiej beztroski, energii, motywacji, spontaniczności? To w tej chwili mój główny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja z braku laku ratuje sie znowu fluanxolem, wczoraj wieczorem wzialem 0,5mg a dzisiaj popoludniem znowu 0,5mg,

lek jest dziwny, zniósł (pewnie chwilowo) najsilniejsze przygnębienie że nie muszę leżeć 24h, ale nasilił lekko lęk

i ogólne naspidowanie (szczegolnie jak sie obudze kolejnego dnia - przez pierwsze godziny),

nie jestem do tego przyzwyczajony, lek prawdopodobnie juz jutro lub za 2 dni tradycyjnie

wywoła akatyzje ktora znowu bedzie wkurzac (do tego pewnie nasili senność jak zwykle),

no ale chociaz nie boli mnie umysł tak bardzo, dziwne, ale wiem

ze to minie - ze to efekt tak jak 2 miesiace temu, 2 dni lekka poprawa ale potem tylko objawy uboczne i nic wiecej.

 

lek sprawia wrazenie momentami ze za chwile wyskoczy sie z butow, takie wariackie pobudzenie, nie jest

ono specjalnie przyjemne bo lekko nakreca nerwice, ale jednoczesnie hamuje mocno najsilniejsze objawy depresji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Moze nie zakladaj od razu najczarniejszego scenariusza ? Byc moze w pewnym stopniu jest tak, ze bardzo mocno sie nastawiasz, ze bedzie do bani na 3 dzien i "oczekujesz" kiedy tak bedzie.

 

Wiadomo, ze odrobina pozytywnej wiary nie zaszkodzi.

 

ja juz czuje ze taka akatyzja lekko do mnie przychodzi, szkoda ze nie mozna tego dzialania wyłączyć o danych godzinach.

 

[Dodane po edycji:]

 

czy da sie jakos rozluznic miesnie innym dodatkowym lekiem ? by uniknac tej akatyzji albo ja mocno zahamowac, tak by wyrownac to dzialanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie własnie odnosnie neuroleptykow czy warto po nie siegac czy lepiej wyprobowac wszytskie ssri i dopiero gdy to wtedy nic nie osiagniemy to siegamy po neuroleptyki czy wrecz przeciwnie warto je brac ogolnie chodzi mi o to czy neuroleptyki sa gorsze od ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie własnie odnosnie neuroleptykow czy warto po nie siegac czy lepiej wyprobowac wszytskie ssri i dopiero gdy to wtedy nic nie osiagniemy to siegamy po neuroleptyki czy wrecz przeciwnie warto je brac ogolnie chodzi mi o to czy neuroleptyki sa gorsze od ssri

 

Nie gorsze tylko na różne choroby przepisywane. Neurleptyki na schizofrenie a atypowe też na manie w dwubiegunówce, a ssri na depresje, lęki, ból istnienia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik,

W mniejszych dawkach fluanxol dziala aktywizujaco i przeciwlękowo. Skutkow ubocznych raczej nie ma tylko ze bardzo ciezko sie odstawia - w moim przypadku nie moge go odstawic bo czuje sie masakrycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssri biore w ponad maksymalnej dawce i nie ma poprawy, tylko bym leżał

i przygnębienie sięga zenitu.

 

fluanxol wywoluje u mnie fatalne skutki uboczne a konkretnie:

 

- wczoraj przed snem straszny ból nóg w udach i ledwo zasypiałem

(uczucie jakbym wrócił z maratonu rowerowego, jakby wielkie zakwasy)

- ledwo zasnąłem

- po przebudzeniu silne napięcie nóg które nie daje spokoju,

tak jak bym stał na baczność w łóżku i nie mógł normalnie rozluźnić

mięśni, lekkie drżenie nóg.

 

benzo w dawce, 0,25mg Xanaxu po okolo 1h minimalnie złagodziło te dolegliwości

od nóg - tą sztywność, ale nie mogę tego brać tylko ze względu na te skutki uboczne,

są jakieś inne sposoby ? coś na jakieś lekkie zwiotczenie/rozluźnienie mięśni ?

 

nastrój nie jest w tej chwili katastrofalny, jest minimalnie lepszy ale nie dobry, choć dzisiaj 3 dnia brania

fluanxolu czuje ze działa słabiej ale jeszcze go czuje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Na to SSRI to jeszcze trzeba poczekac z 1-2 tygodnie, nie odstawiaj jeszcze.

 

Hydroksyzyna troche tez rozluznia miesnie. Sproboj wziac po 50 mg.

 

nie odstawiam, ale ja juz czuje ze te SSRI nie da zamierzonego efektu

skoro tu jest efekt odrazu i to dosyc wyczuwalny, SSRI bede brac oczywiscie

dalej ale nie wierze ze nawet 40mg Lexapro coś w pełni zdziała i bedzie git.

 

Hydroxyzyna mnie tylko wyseduje i zamuli co spowoduje utrate dobrych wlasciwosci

fluanxolu, bedzie tak ze bede sie zmulony kladl na lozko co kilka min by sennosc

na chwile ustapila a nogi beda nadal sztywne i beda bolec, juz tego probowalem

z Hydro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

Jaka dawke fluanxolu bierzesz? Ja przez pierwszy miesiac mialem straszne napięcia miesni łydek i ud, ciezko mi sie zasypialo ale pozniej przeszlo. Max bralem 3mg.

 

biore tylko 0,5mg

 

[Dodane po edycji:]

 

zaqzax,

 

To pozostaja inne leki - rozluzniajaco-przeciwbolowe np Myolastan czy cos.

 

Moze nie bedzie 100% GIT, ale MOZE byc lepiej - i tego sie trzymaj.

 

dobrze wiedziec

 

[Dodane po edycji:]

 

moze za duzo od tego leku chce, ale nie jest juz tak jak przez pierwsze 3 dni, ale to kwestia przyzwyczajenia.

ehh, mimo ze dzisiaj wzialem 1mg to nic lepiej, jestem totalnie znudzony, wycofany i nic mi sie nie chce, tylko

bym leżał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sennosc i totalne otumanienie u mnie narasta znowu, jednoczesnie trudnosc w skupieniu sie a jednoczesnie sennosc, ehh, mowilem ze ten lek dziala doslownie przez chwile a potem jest dziadostwo, biore 5 dzień Fluanxol.

 

[Dodane po edycji:]

 

kolejny dzien, wkurzajace dzialanie, przez caly dzien chec tylko spania... ale jednoczesnie

potem zaczyna sie tak ze sennosc/zmeczenie pozostaje, ale pojawia sie akatyzja i to dziwne

napiecie miesni, niepokoj ruchowy co jest wkurzajace, bo umysl jest zmeczony lub spokojny

a cialo dopieprza rowno, taki pusty stymulator miesni, przesrane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×