Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

nic nie jest pewne... ja wcześniej łykałam lerivon i też nie pomógł, teraz drugi raz biorę sertralinę i jest ok,przynajmniej somatyzacja zmalała

ale same leki to nie wszystko -psychoterapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 mg to dla mnie za mało. 6 dni brałem 50, teraz 100 mg i dopiero czuję to ''pieszczenie serotoninowe'' ;) Miałem miesiąc przerwy w braniu.

paradoksy, Zdrowie jest bezcenne, tylko szkoda czasu na testowanie nowych leków. Po nieprzyjemnych doświadczeniach z paroksetyną, szczerze mi się odechciało szukać czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie :D. Za parę tygodni. Założesz dłuższy wątek o tym. Nie tylko ja ''to'' próbuję, więc będzie mieć obszerną recenzję. Nie chcę tryskać euforią czy negować. Jeszcze za wcześnie.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, jak się domyslam-stosujesz ta samą kurację co Robert.

Skoro tobie powiedzieli-to grzecznie byloby sie podzielić rownież z innymi,ktorzy potrzebują .. :-| A z tego co sie orientuje jest tu kilka osob,ktore bardzo prosily i ktore cierpią...każdy dzien może byc na wagę zlota-i powinienes sam o tym wiedziec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh, znowu mnie dopadły huśtawki. Taki urok brania sertry chyba. Nie wiem czy to się ustabilizuje. Miał tak ktoś?

 

miał, ale nie wiem czy to jest skutek uboczny brania leku, czy kwestia osobowości i zaburzenia po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to on się w ogóle stabilizuje? :mrgreen:

ostatnio, za pierwszym razem miałam niesamowite wahania nastroju, teraz zresztą też miewam, bez leków miałam jeszcze gorsze... wnioskuję, że to raczej nie jest kwestia ssri - ono mnie raczej "wycisza" trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, oprócz sertraliny coś jeszcze chyba bierzesz, popraw mnie jeśli się mylę.

Może takie combo działa niekorzystnie na nastrój... A czekaj czekaj w ogóle, ile Ty obecnie bierzesz już tę sertralinę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem chlorprotixen i jako tako mnie stabilizuje, gdy nadchodzi dołek, Na sen dormicum. Ale tu nie ma interakcji. Od sertry oczekuję finalnie jako takiego, stablilnego samopoczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę od 5 dni na 50 mg, od 2 dni zwiększyłem dawkę do 100 mg. Oprócz huśtawek nastrojów nic nie uraczyłem. Czasami delikatne zwroty. Ale jeśli, zaczne coś zachwalać bądź negować, to miejcie w dupie co piszę, bo to pewnie chwilowe i zaraz będzie lepiej albo gorzej. Zamierzam wpierdzielać to 100 mg przez najbliższy miesiąc. Jak nie uracze minimalnej stabilizacji to nie wiem. Nie wiem...Totalna anhedonia, zero przyjemności z robienia czegokolwiek. Ogolnie leepa :( W takim stanie pierdolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zostawić pozytywny ślad, bo jak czytam to forum to zasadniczo jest wszedzie lament, że działa nie tak, jak by se ktoś życzył.

 

Na mnie sertra (to chyba ona, bo może placebo :> ) nieźle działa. ..........(wycięte)

 

Pozdro

 

 

Jest to wręcz modelowy przykład, jak działają antydepresanty na kogoś, kto nie ma depresji :)

 

Kolega sam ten model zbudował? Rozumiem, ze modelowy przyklad dzialania antydepresantow na kogos z depresja jest przytoczony post wyzej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi się nie pomyliło. Anywayzzzz... sertra na mnie dalej dobrze działa, po prostu to coś dla mnie :D.

 

Mógłbym brać 50, ale nie chce... na 25mg czuje się jak ja, a do tego mam wyraznie lepszy humor i chec dzialania... Po 50 czuje sie juz jakos dziwnie, niby fajnie, ale... dziwnie.

Nie jest idealnie, ale jest bardzo ładnie. Do tego wyraznie zmiejszenie lęków.

 

Małymi kroczkami do przodu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie najwyraźniej ma. Każdy reaguje inaczej, ale widocznie sertra podbija wlasnie to co mi jest potrzebne - rozne moga byc podloza depresji. Na necie sa badania potwierdzajace skutecznosc niskich dawek (u NIEKTÓRYCH, bo jak wiadomo, leki działaja na wiele osób po prostu inaczej).

 

"Therapeutic Efficacy: Sertraline 25 to 150 mg/day significantly reduced Hamilton Depression Rating Scale (HDRS) scores in a large-scale noncomparative study of patients with major depression (DSM-III) and, in large dose-ranging studies..."

 

 

Przecież dawka terapeutyczna nie zaczyna się od 49,5mg :). Tak z pamięci (nie moge znalezc linka, jak bede mial czas i troche szczescia to jeszcze przytocze), dawka 25mg wykazuje 50% zahamowania serotoniny, 50mg to okolo 70-80%, 100mg to ca. 80-85%, 200mg >90%.

 

Mi lek daje (sporo z) tego co szukam juz przy 25mg dzien (choć czasem wrzucam calego tabsa), a przy 50mg mam jescze lepszy humor, ale zmniejszona przyjemnosc z seksu, za maly apetyt (a ja potrzebuje przytyc) i ogolnie troszke nie jestem sobą... Mysle, ze dlugofalowo bedzie to lepszym rozwiazaniem.

 

a bada się dalej, np.:

http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00969852 (chlopaki mierza tomografem wplyw dawek 5, 25, 50 na przekazniki w mozgu... badania w toku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×