Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Dołączam do grona Tritticowców ;) Dziś zacznę go zażywać, przeraża mnie jeden skutek uboczny: senność w ciągu dnia :o ale mam nadzieję, że w miarę szybko minie... Łykam jeszcze 5mg paroksetyny, po 2 tygodniach zejdę z niej całkiem. Liczę, że po Trittico wróci mi libido, bo straciłam je całkowicie dzięki paroksetynie.

Poza tym Trittico to będzie mój ostatni lek jaki będę brać, chodzę na terapię i pracuję nad sobą więc mam wielką nadzieję na to, że w niedalekiej przyszłości obędę się bez psychotropów :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień na Trittico i jest dobrze, nie mam tej senności w dzień, której się obawiałam, nawet ciut lepszy mam nastrój i lekkie uspokojenie - i dobrze, bo na 5mg paroksetyny już wariowałam od tego wiecznego rozdrażnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

 

Biorę 12 miesiąc trittico po 225 mg.

Narazie trzyma od depresji. Normalnie funkcjonuje - zdarzaja mi się tylko wpadki z alko(piwa 2-3 dziennie) no i ostatni po ciagu alko wjebka w clonozepam.

 

Bez alko i innych dodatków działa ok - nawet nie zaburza sexu jak inne antyD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heloł.

 

Tak se myślę sobie, czy nie zasugerować lekarzowi zmiany Lerivonu, który teraz biorę, głównie na sen, na Trittico właśnie. Lerivon bardzo zwiększa mi apetyt, poza tym mam problem ze wstaniem rano. Ponadto wenlafaksyna (której biorę 225 mg) osłabia mi libido.

 

Velaxin nie likwiduje całkowicie moich stanów depresyjnych i lęków, więc może dodanie Trittico zarazem w tym celu, oraz w poprawie snu, byłoby dobrym pomysłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może trzeba było brać o innej porze dnia, a nie przed snem?

Ja zwiększyłam dawkę Trittico do 50mg i powiem wam, że jak na 25mg zasypiałam i spałam jak suseł, tak na 50mg już tak nie jest, tzn. już nie mogę tak szybko zasnąć i łatwiej się przebudzam w nocy. Wczoraj było tak, że obudziłam się po 5 godzinach snu i nie mogłam potem za cholerę zasnąc więc leżałam i niby spałam ale cały czas miałam tego świadomość czyli taki czujny sen - niefajne to i męczące.

 

Zawsze zalecają lekarze i producent leku, żeby brać go wieczorem przed snem ale skoro działa pobudzająco na niektórych, to może warto zażywać lek rano albo w południe może?? Sama się nad tym zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też tak pomyslałam brać go rano-ale lekarka mi go wycofała;-( wróciłam na lerivon

 

[Dodane po edycji:]

 

LILIANA-spróbuj,bo ja po 25 mg spałam..a po 50mg nic a nic...wiec lepiej jest brać małą dwke przed snem ..ablo właśnie wiekszą do południa-wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liliana biorę juz 75 mg,od miesiaca,wiesz ja mam staszne objawy od rana do nocy,naciagnieta skoa szyi pleców i bol mięsni,nic narazie nie pomaga,ani welafax ani asertin ani doxepin ani tritico :cry:
jejku! a przynajmniej wiesz co powoduje takie objawy? Bo bez znalezienia przyczyny to niewiele można. To "tylko" przez nerwicę(psychika), czy może coś Ci dolega poza tym?

LILIANA-spróbuj,bo ja po 25 mg spałam..a po 50mg nic a nic...wiec lepiej jest brać małą dwke przed snem ..ablo właśnie wiekszą do południa-wg mnie

no własnie czuję podobnie ale chciałam zwiększyć dawkę z 25mg, bo na takich małych to tylko nasennie działa, nic poza tym, a jak się zwiększa to są efekty przeciwdepresyjne i przeciwlękowe.

Dziś wezmę 50mg ale troche wcześniej niż przed snem, np. o 20stej, zobaczę jak się będę czuć. Spać chodzę po północy i do tej pory tak koło tej godziny zażywałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×