Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nietypowe uzależnienie


rav71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Od ok 5 lat zmagam się z dość nietypowym uzależnieniem. Mianowicie, podniecenie seksualne powoduje u mnie podszywanie się za kobiety na czatach internetowych.

Moja przypadłość może się wydać niektórym śmieszna, bądź niedorzeczna, ale stanowi dla mnie spory problem. Teraz żyje w ponad miesięcznej abstynencji od tego typu praktyk, ale od kilku dni wciąż po mojej głowie chodzą myśli, aby wejść na czat i zrobić to. Muszę dodać , że gdy wcielam sie w role dziewczyny to nie zagaduję do mężczyzn , ale do kobiet. Nie mam skłonności homoseksualnych ani nic z tych rzeczy i nie zaobserwowałem nigdy u siebie problemów z orientacją.

Czasem sobie myślę , że to taka forma ucieczki od siebe, od jakichś swoich problemów lub nawet od swojego JA, którego do końca nie potrafię zaakceptować. Podszywając się, wyobrazam sobie ze jestem kobietą idealną. Zastanawia mnie tylko skąd to się bierze, skoro tak naprawde chcę być prawdziwym facetem w życiu realnym i mieć kochającą dziewczynę, żone. Nigdy też nie brałem pod uwagę zmiany płci.

Muszę też napisac o jednej rzeczy, a dokładniej o charakterze rozmów jakie prowadzę na czatach.

Ku zdziwieniu niektórych osób , nie są to czaty erotyczne, ani treść rozmów nie zawiera podtekstów seksualnych. Piszę z dziewczynami zupełnie normalnie, ale szczególnie pobudzająco działa na mnie opisywanie różnych zmyślonych historyjek o wypadkach, że przeżył(a)m wypadek samochodowy lub coś w tym stylu.

Możecie się smiać, bo wiem, ze takiego przypadku jak ten opisany przeze mnie mogliście wcześniej nie spotkać, lecz dla mnie samego jest to wszystko zagadką. Nie potrafię do końca zrozumieć dlaczego takie a nie inne rzeczy mnie podniecają. Podczas opowiadania tych historyjek dochodzi u mnie do masturbacji z która pragnę wygrać, ponieważ stała się moim nałogiem.

Ponad miesiąc jestem czysty, ale czuję że pokusa wisi na włosku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze Ty sobie projektujesz jakis taki swoj ideal kobiety, a potem na tych czatach weryfikujesz go z realnymi osobami? Zakladam w ciemno, ze nie masz stalej partnerki i ze chyba masz niejakie problemy w nawiazywaniu kontaktów z kobietami. Niesmialość? A ile masz latek? Jak srodowisko?

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci to daje, ze oszukujesz innych?

 

Zastanow sie czy Ty chcialbys gadac z kims ktos Cie oszukuje? Mysle, ze nie. Nie rob niczego innym czego sam nie chces zod ludzi doswiadczac, chyba, że Cie to na tyle kreci, ze obojetne jest Ci jak inni postepuja z Toba. Nie sadze aby tak bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tak razy było , żem jako chłopak na czatach podrywała chłopaków i dziewczyny. To były zazwyczaj krótkie, żartobliwe rozmowy, żadne ciepłe relacje. Jak się człowiekowi nudzi to odpierdziela w głowie :D Czasem podobnie jak ty, kreowałam sobie jakąś postać i dałam się ponieść wyobraźni, wymyślając mu niesamowity życiorys, wczuwając się w role, byłam już chyba w setkach postaci a żem zdolna to wszyscy sie zawsze dają nabrać ;):lol: Lubię wkręcać ludzi , ale tylko do tego stopnia aby nie wyrządzić nikomu szkody. Zazwyczaj są z moich usług zadowoleni 8) Różni nas to, że u mnie to nie uzależnienie i nie wywołuje to podniecenia seksualnego , a to chyba głowne źródło problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Ci to daje, ze oszukujesz innych?

 

Zastanow sie czy Ty chcialbys gadac z kims ktos Cie oszukuje? Mysle, ze nie. Nie rob niczego innym czego sam nie chces zod ludzi doswiadczac, chyba, że Cie to na tyle kreci, ze obojetne jest Ci jak inni postepuja z Toba. Nie sadze aby tak bylo.

 

Nie widzę nic złego we wcielaniu się w różne postaci/osobowości w internecie, zwłaszcza na całkowicie anonimowych czatach. Oczywiście do momentu, gdy nie przenosi się tego do "świata realnego" i wie, w którym momencie należy przestać.

Problemem jest tu tylko kwestia tego podniecenia seksualnego. Myślę, że autor powinien porozmawiać z psychologiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje, że główny problem to uzależnienie. O ile faktycznie jest. A nie podniecenie - w sumie co w tym złego?

 

To zależy, gdzie kto stawia granicę tolerancji różnych zachowań ;) W tej sytuacji należałoby się zastanowić, czy np. ten sposób zaspokajania się nie zastępuje całkowicie lub w znacznym stopniu życia seksualnego ze swoją partnerką. Może być też problemem w ewentualnym, przyszłym związku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie - tak skrajnie to IMO byłoby coś nie tak. Ale jak poprostu miło połechta to nawet w nieco seksualny sposób. Przecież widząc ładną kobietę na zdjęciu też się można podniecić. A w niczym to w życiu nie przeszkadza. No chyba, że się jest np. na plaży, i antenka sterczy, a zaczynamy się krępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile tak razy było , żem jako chłopak na czatach podrywała chłopaków i dziewczyny. To były zazwyczaj krótkie, żartobliwe rozmowy, żadne ciepłe relacje. Jak się człowiekowi nudzi to odpierdziela w głowie :D Czasem podobnie jak ty, kreowałam sobie jakąś postać i dałam się ponieść wyobraźni, wymyślając mu niesamowity życiorys, wczuwając się w role, byłam już chyba w setkach postaci a żem zdolna to wszyscy sie zawsze dają nabrać ;):lol: Lubię wkręcać ludzi , ale tylko do tego stopnia aby nie wyrządzić nikomu szkody. Zazwyczaj są z moich usług zadowoleni 8) Różni nas to, że u mnie to nie uzależnienie i nie wywołuje to podniecenia seksualnego , a to chyba głowne źródło problemu.

Po namysle stwierdzam, ze chyba zgadzam sie z Chomikiem - jesli ta zamiana ról wywoluje jakies niezdrowe podniecenia, to chyba faktycznie mamy zaburzenie, a przed przekroczeniem tej granicy jestesmy nadal w obszarze dziwnego być może, ale jednak poczucia humoru.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×