Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

no eeeeeeeeeeej............. chyba nie jest az tak zle:( w sumie bywalo gorzej - ale ja mam nadzieje ze nadcisnienie co mi wczesniej wciskano ma zwiazek z nerwica - i jak to wylecze to bedize ok... ale to by musialo chyba znaczyc ze bo tych srodkach uspokajajacych powinienem miec nizsze wreszcie no nie?..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Seroxat od ponad roku . Nawet nie pamietam skutkow ubocznych .

szczerze mowiac przestraszylam sie troche tego co piszecie o odstawianiu , moja lekarka powiedziala mi ze mozna go brac bardzo dlugo i ze trzeba go odstawiac stopniowo , wlasnie sie zastanawiam czy nie zaczac go odstawiac , ale tak dobrze dawno sie nie czulam i troche sie boje ze po odstawieniu wszystko wroci. Chociaz jakby wziac pod uwage to co pisaliscie ze po jakims czasie ten lek przestaje dzialac wynikaloby ze moje dobre samopoczucie nie wynika juz z brania leku.

A tak wogole to walic ta cala nerwice , mnie ona juz wkurza.

Najlepiej to nie miec na nia czasu> :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie powinienes miec nizsze.... słuchaj, a robiłes jakieś badania pod kątem nadcisnienia?Ale na poczatku barnia leków to dziwne rzeczy sie dzieją w organizmie i to moze dlatego.Mój lekarz powiedział, że na poczatku ta nerwica bedzie sie zapierała nogami i rekami żeby jej nie wygonic.... więc mozesz tez mieć podwyższone ciśnienie.Ja w sumie brałam inny lek, ale mysle, że mechanizm jest podobny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie biore tylko pol tabletki i az dwa razy dziennie cloranxen... za niedlugo mam zaczac brac caly seroxat a cloranxen tylko na wieczor:/ ciekawe jak bedzie?

 

[ Dodano: Wto Wrz 26, 2006 12:33 pm ]

a co do nadcisnienia no to mialem rozne rzeczy badane i jest podejrzenie ze mam poprostu genetycznie przekazane przez ojca.. ale zeby juz w tym wieku sie pokazalo? mam nadzieje ze to tylko przez nerwice? moze to mozliwe? bo od 2 lat badalem sie na nadcisnienie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otoz od tygodnia biore Seroxat. Juz wczesniej jednak mialem dziwne problemy w pachwinie, i podejrzewalem ze to moze byc od przeziebienia pecherza albo cos. Urolog dal mi skierowanie na badania krwi i wyszlo tam ze mam niski poziom Lymhocytow.. tzn troche nizszy niz norma.. podono nie ma to zwiazku ze sprawami urologicznymi , wiec czy to moze z Seroxatu?.... w ogole to jakis problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moja przygoda z seroxacikiem niestety zakonczyła sie po 3 tabletkach(tzn wzielam w ciagu 3 dni po 1/2 tabl rano) prawie wizytą na pogotowiu :/ cos strasznego :shock: najgorszemu wrogowi nie zycze takich przejsc...straszliwy niepokój,ból glowy taki ze myslalam ze wykorkuje,glowe mi normalnie rozrywalo,glownie z lewej strony nad skronią,dreszcze,cała sie trzesłam,straszne wymioty i 2 razy zemdlałam :( nastepnej tabletki nie odwazyłam sie wziac... tak ze sami widzicie- na kazdego działa inaczej,na mnie niestety nie tak jak powinien :x powodzenia i wytrwałosci Wam zycze w walce z tym cholerstwem... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpiszę się jako kolejna doświadczająca tego leku,

zdaje się że poczułam już działanie po wzięciu pierwszej połówki (10mg)

otóżw dzień (2-6h od wzięcia) poczulam się normalnie - coś w rodz. ulgi, i chociaż potem "chodziły po mnie" różne objawy, silnych jednak nie było, oczywiście wcześniej bałam się brać, zobaczę jak to będzie w miaręstosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpiszę się jako kolejna doświadczająca tego leku,

zdaje się że poczułam już działanie po wzięciu pierwszej połówki (10mg)

otóżw dzień (2-6h od wzięcia) poczulam się normalnie - coś w rodz. ulgi, i chociaż potem "chodziły po mnie" różne objawy, silnych jednak nie było, oczywiście wcześniej bałam się brać, zobaczę jak to będzie w miaręstosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

od dzis biore Paxtin 20 (przez 4 dni pol tabletki rano docelowo 40 mg na dobe). To juz moj 6 lek dlatego moze objawy uboczne są marginalne. Zobacze co pokażą kolejne dni. Napiszę za kilkanaście dni ;)

 

 

Musimy być silni, razem, zjednoczeni w walce !!!

 

[ Dodano: Wto Paź 24, 2006 7:47 pm ]

Dzień 14. Jak na razie czuje się nijako. Mam rozmyty wzrok, nieostro widzę, często mam mdłości. Za 10 dni przechodzę na dawkę 30mg a potem na 40 mg. Nie wiem co z tego będzie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore go juz od 7 miesiecy i przez ten czas lekarz zalecił mi brać pół tabletki i po tych 7 miesiącach gdzie było wszystko super stan mój nagle sie pogorszył wróciła nerwica natręctw i teraz musze brac cała tabletke. Mineło juz 10 dni a ja wcale nie czuje jakiejs znacznej poprawy.

 

czy miał ktoś z was podobne doświadczenia z tym lekiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja seroxatem leczę się już dwa miesiące. Drugi tydzień był piękny, zadowolenie - wszechobecna radość. Niestety później ten wskaźnik szczęścia zaczął schodzić coraz niżej. Czuję się tak jakby mi ten lek przestał pomagać. Miałem trzy ataki, ale nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc muszę zdać się na cierpliwość, wydaje mi się że jednak każdy reaguje inaczej, może mi potrzeba więcej czasu. W każdym razie wiele ludzi wypowiada sie o tym leku w superlatywach, bo przede wszystkim nie uzależnia i jest chyba jednym z lepszych na nerwice natręctw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku chciałem się ze wszystkimi przywitać, to mój pierwszy temat na tym forum, choć czytam was już jakiś czas.

Ale do rzeczy...

 

Od paru miesięcy nasiliły mi się napady dziwnego lęku, ścisk w sercu, klucha w gardle, panika, że coś się stanie(zawał), problem z jazdą w autobusie, skąd nie ma "wyjścia" itp. znacie to.

 

Lekarz przepisal mi Seroxat, Przeraziłęm się po przeczytaniu ulotki, i postów na forum, zaczałem brać po 10 mg przez 3 dni, od 3 dnia już po 20 Mg. Mija dzis tydzien jak to biorę... I nic. Nie odczułem nawet najmniejszych skutków ubocznych, w piątek na Imprezie wypiłem pare piw, dalej nic.

Wszystko było by dla mnie Ok, z tym, że lęki nadal mam:) może troche ostatnio stłumione, ale pomagam sobie tez doraźnie Lorafenem.

Ile w praktyce trzeba czekać, aż seroxat zacznie działać skutecznie?

 

Jak widać, nie zawsze to co piszą w ulotkach i forum musi się sprawdzic :D

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp.

A mam jeszcze pytanie- Jak wygląda takie leczenie później? Narazie mam Łykać ten Seroxat po 20 Mg dziennie przez 3 tygodnie, i potem do kontroli do psychiatry. Jak to później wygląda? Ile czasu bierze się seroxat, i czy z doświadczenia - Po odstawieniu jest szansa na to, że moje dziwne lęki nie wrócą?

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to dla Ciebie pajączku. Paxil może podwyższać ryzyko wad wrodzonych płodu, kwas foliowy je obniża. Ktoś w USA próbuje oskarżyć Glaxo ze względu na wadę wrodzoną swojego dziecka. Chociaż nie ma żelaznych dowodów wzieła się za to Federal Durg Administration - amerykańska instytucja kontrolująca dopuszczenanie oraz obrót lekami. Pewnie z racji Twojego wieku i potencjału do bycia mamą ;) lekarz uznał suplementacje kw. foliowym za uzasadnioną.

 

 

Source:

"FDA Strengthens Warning For Pregnant Women Using Paxil After Two Studies Link Use To Fetal Heart Defects

 

FDA on Thursday issued a public health advisory warning pregnant women and physicians about an increased risk of fetal heart defects from taking GlaxoSmithKline's antidepressant Paxil -- known generically as paroxetine -- during the first three months of pregnancy, the Washington Post reports (Kaufman/Vedantam, Washington Post, 12/9). The warning moves Paxil to Category D, FDA's second-highest category for risk of birth defects. more» Attention: Non-MDH link"

 

[ Dodano: Pon Paź 23, 2006 8:59 pm ]

*http://64.233.183.104/search?q=cache:FAlhlwtNEXgJ:www.lawyersandsettlements.com/articles/paxil_birth-defects_prevented.html+paxil+folic+acid&hl=pl&gl=pl&ct=clnk&cd=7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo szefie..

 

Nie ma za co szefowa. Wystarczy dozgonny dług wdzięczności. ;)

 

"Paxil, Seroxat and Paxil CR are manufactured by GlaxoSmithKline, however a generic is now available under the chemical name paroxetine" To jest to samo.

 

a po drugie nie wiem, dlaczego inni nie muszą zażywać kwasu foliowego...hhhhhhhmmmm

 

Ja tym bardziej nie wiem. ;) Hihihihihihi. Hehehehehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ja od marca do konca czerwca bralam 20 potem lekarka dolozyla polowke, Biore 30 mg ale od polowy listopada zmniejszam dawke .Zaczynam psychoterapie. Czuje sie swietnie. Leczenie trwa rok i dluzej zalezy od osoby. To czy leki wroca to tez sprawa indywidualna. Leki to 50% sukcesu bez psychoterapi , wczesniej czy pozniej moga wrocic. Cale leczenie zalezy tez od naszego podejscia. Nie mozna siedziec i czekac az wszystko sie uspokoi. Trzeba sobie wytyczac cele tak aby samemu pokonywac ten lęk. Ja tak robilam.Teraz nie ma dla mnie rzeczy niemozliwych.Poczta, markiet, nie stanowia juz dla mnie problemu. Zycze Wam tego samego. A i jeszcze jedno trzeba wierzyc w to co sie robi , ze sie uda. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×