Skocz do zawartości
Nerwica.com

Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedz to jej gdy cierpi. Myślę, że lekarz neurolog okaże się znawcą tematu i nie przepisze Ci pierwszego lepszego benzo do złagodzenia napięcia bo to nie rozwiązanie na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to jej gdy cierpi. Myślę, że lekarz neurolog okaże się znawcą tematu i nie przepisze Ci pierwszego lepszego benzo do złagodzenia napięcia bo to nie rozwiązanie na dłuższą metę.

 

Mowie, zeby nie cierpiala bardziej. Miko, wezmiesz odpowiedzialnosc za jej zdrowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz to jej gdy cierpi. Myślę, że lekarz neurolog okaże się znawcą tematu i nie przepisze Ci pierwszego lepszego benzo do złagodzenia napięcia bo to nie rozwiązanie na dłuższą metę.

popatrzcie sobie na serwisy rankingowe lekarzy. wiekszosc nie jest wpisana do rankingu czyli jakby ich nie bylo. dobrych specjalistow jest ok. 5% albo mniej, reszta to sa ludzie ktorzy zostali lekarzami dla zysku i tyle. ja jak wybieram durny odkurzacz, ktory chce kupic smigam kilka godzin po necie, zeby poczytac opinie uzytkownikow, zwlaszcza interesuja mnie te negatywne, bo wtedy wiem czego moge sie spodziewac w razie awarii. a taki lekarz w iles tam minut stawia diagnoze. jeszcze ci powie, ze obserwacja trwala iles miesiecy. miesiecy? jak taki lekarz ma iles tam pacjentow na glowie, zwykle nie ma czasu na rozmowe z toba, diagnoze stawia na podstawie badan psychologicznych, ktore niczego nowego nie wnosza, bo po kilkunastu minutach rozmowy wiadomo jaki jest stan psychiczny pacjenta oczywiscie jak sie podejdzie do niego jak do czlowieka, a nie konsumenta tabletek. za kazdym razem jak jestem u lekarza to mowie mu jak sie czuje, ale czy on mnie slucha. daje mi inne tablety, a te dzialaja albo podobnie do tych, ktore bralem wczesniej albo sa inne efekty uboczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc byłam u neurologa psychiatry i zwiekrzyl mi tritico do 50mg.i dupa nawet mowilam mu o niespokopjnych nogachi nic,mam juz serdecznie dosc lekarzy,nie moge trafic na mądrego.miko jestem z bielska bialej,ty podobno tez z poludnia Polski,do jakiego lekarza chodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh fajny neurolog. Ja trochę bardziej na wschód od Ciebie a lek przepisuje mi psychiatra z otwartym umysłem. 50 mg trittico to mała dawka moim zdaniem. Musisz próbować u innego neurologa lub psychiatry. Jakich leków w sumie próbowałaś na swoje objawy? Brałaś kiedyś gabapentynę? Ma chyba zdolność rozluźniania mięśni. Sam nie próbowałem tego a pozatym nie spotkałem się jeszcze z lekiem który by tak rozluźniał moje mięśnie jak ropinirol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc bralam doxepin w duzych dawkach,asertin kyory spowodowal ze spięlo mnie jeszcze bardziej i welafax 150mg i ten rowniez mnie spiął jeszcze bardziej,wiesz miko ja mam męsnie zwinięte w powrozy i takie uczucie opaki na szyi,z przodu ,ogólnie sztywnosc,to trwa od rana do nocy w połowie pleców chce mnie zlamac takie uczucie,chce sie wybrac do poradni leczenia bolu,myslalam rowniez o amitryptylinie,gabapentyny nie bralam,nawet powaznych badan nie chcą mi zrobic,wszystko kosztuje a ja juz sracilam prace i nie mam kasy to jakis koszmar :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko no wlasnie mam niskie cisnienie,i ciągle jest mi zimno.zamierzam isc do mojego rodzinnego lekarza po polmesilat,co sądzisz o tym leku,gdzies go polecales.on działa na dopamine?jak mam sprawdzic czy chodzi o dopamine?boje sie neuroleptykow bo pewnie mnie jeszcze bardzie zepnie.a jesli chodzi o reqip to pisales gdzies ze podobno odstawienie to koszmar,jak jest u ciebie?bierzesz jeszcze?i czy ten lek mozna brac dlugofalowo?a polmesilat uzaleznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, to jest dobry lek ! Powinien Ci pomóc. On działa pośrednio na dopaminę, tzn blokuje acetylocholinowe receptory odpowiedzialne za zbyt duże napięcie (które może powstać gdy coś szwankuje z dopaminą). Hmm, ja nie miałem nigdy problemów z odstawieniem ropinirolu i jest bardzo mało osób które miały jakiekolwiek problemy z jego odstawianiem. Ten lek mimo że działa na dopaminę nie uzależnia, bo nie ma ani działania euforycznego ani uzależniającego fizycznie. Neuroleptyków na napięcie mięśnie nie polecam, a wręcz odradzam - to one właśnie przez blok dopaminy mogą spowodować tzn złośliwy zespół poneuroleptyczny - objawijący się między innymi wzmożonym napięciem mięśni. Ja biorę ropinirol znowu (1mg), ten lek pomaga mi w spaniu, rano budzę się bardziej wypoczęty. Jestem też bardziej opanowany dzięki niemu (no i nie boli mnie kręgosłup lędźwiowy - bo tam też miałem napięte przy staniu, a on fajnie rozluźnia mięśnie). Myślę, że można brać długofalowo, nie spotkałem się z żadnymi badaniami o szkoliwości tego leku przy długotrwałym zażywaniu. Polmesilat nie uzależnia. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wezcie tez poprawke ,że wzmozone napięcie mięsniowe mozecie miec na skutek silnego stresu tudzież lęku. A,że ktos ma spięte mięsnie na początku brania ssri nie jest jednoznaczne z tym ,że tak juz zostanie przez caly okres leczenia:). Jest nieporownywalnie więcej przypadków w ktorych to dana osoba ma sztywne mięsnie w wyniku lęku niż z powodu obniżonego poziomu dopaminy(Co jest rzadkoscia w mlodym wieku...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj zdesperowany1,cieszę się jakkolwiek to zabrzmi ze jestes,u mni napiecie jest spowodowane napewno przez emocje ale ja juz nie wyrabiam z bo lu to trwa juz bez przerwy 3 lata,co ci najbardziej pomaga na twój kręcz szyi?

 

[Dodane po edycji:]

 

ach asertin bralam przeszlo 2,5 miesiąca i poprostu nie wyrabialam z bolu i po welafaxie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdesperowany ona brała masę leków które nie pomagały. Pozatym 2,5 miesiąca brania asertinu to odpowiedni czas by lek zadziałał. U mnie leki serotoninowe powodują akatyzję, u innego moga powodować wzmożone napięcie mięśni. Nie sądzę, że jest tak w przypadku Adwentystki, ale w końcu sprawdza te leki i nic jej to nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w temacie adwentystka ale czy bylas u neurologa(mialas robione badanie emg?) odwiedzilas jakis masazystwo,kręgarzy,akupuntura i te inne dobrodziejstwa? Jezeli tak to moze badalas sie pod kątem boreliozy?(ja w srode odbieram wyniki..pierwsze testy wyszly pozytywne a trzeba podkreslic ze borelka daje wszystkie objawy nerwicy w tym sztywnosc karku ,nawet objawy parkinsonizmu..innymi slowymi objawy nerwicowo depresyjne x10:P). Inna kwestia to to czy byly jakis lek ktory przyniosl Ci choc chwilowa ulgę? Na koniec jeszcze jedno pytanie:Jak sypiasz?,dobry masz sen ,wybudzasz sie czy moze cierpisz na bezsennosc?

 

Jezeli chodzi o mnie to moj kręcz szyjii jest w nieco lepszym stanie anizeli mialo to miejsce 3 miesiace temu. Niestety ból i sztywność odczuwam jeszcze i wlasnie przez ten jedyny objaw chorobowy nie moge w pelni korzystac z zycia. W pewnym badz razie nie poddaje się i wierze ze i z tym w koncu uporam sie;). Jezeli o mnie chodzi to biorę 20 mg paroksetyny i tak jak wspominalem wczesniej chwilowo mam zwiększona sztywnosc karku ale liczę ,że po 2 miechach wszystko sie unormuje:)

 

Nie łam sie adwentystka ..zawsze mozesz miec tak jak ja wstrzykiwana toksyne botulinowa(jak sie orientuje to kręczu szyjii nie masz tylko patologiczna sztywność karku..to chyba tez moze byc na NFZ:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdesperowany probowałam masazy kręgarzy,akupunktury ale tylko dwa zabiegi,jak do tej pory nic nie pomaga zadne diclaki,ketonale i inne,po prostu zeswiruje,stracilam prace :why: terza biore tritico 50mg od dwóch tygodni i sprobuje albo akineton,albo polmesilat,ja mam cale plecy sztywne,teraz mam robione badania w kierunku tęzyczki,acha szyje mam sztywną nawet z przodu,wrazenie jakby bylo za malo skóry,koszmar,rezonansu nie mialam robionego

 

[Dodane po edycji:]

 

i w nocy spie ale budze sie wczesnie bo o 5 rano i od razu mam lek wolnoplynący,boje sie kolejnego dnia z bolem i nudą

 

[Dodane po edycji:]

 

i jeszcze jedno czy amitryptylina dziala podobnie jak welafax?bo jesli tak to dupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×