Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

395 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      240
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Zenonek, napisałej le wenla jest silniejsza a paro lepsza ?? daleczo skoro wenla jest silniejsza to czemu nie jest lepsza tak tylko pytam jak mozesz to uzasadnij bede wdzieczny

 

[Dodane po edycji:]

 

i jeszcze takie pytanie moze ktos wie czy neuroleptyki sa duzo gorsze od antydepresantow tzn czy bardziej ryja mozg noo i ogolnie czy warto po nie siegac czy lepiej najpierw wybrobowac wszytskie ssri za nim siegniemy po neuroleptyk

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam takie pytanie lexapro starczy mi jeszcze na miesiac ale tylko wtedy gdy bede zazywał normlanie 10 mg i zastanawiam sie czy zazywac 10 mg codziennie czy lepiej 20 mg co drugi dzien doradźcie

 

[Dodane po edycji:]

 

Zenonek, napisałej le wenla jest silniejsza a paro lepsza ?? daleczo skoro wenla jest silniejsza to czemu nie jest lepsza tak tylko pytam jak mozesz to uzasadnij bede wdzieczny

 

[Dodane po edycji:]

 

i jeszcze takie pytanie moze ktos wie czy neuroleptyki sa duzo gorsze od antydepresantow tzn czy bardziej ryja mozg noo i ogolnie czy warto po nie siegac czy lepiej najpierw wybrobowac wszytskie ssri za nim siegniemy po neuroleptyk

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam takie pytanie lexapro starczy mi jeszcze na miesiac ale tylko wtedy gdy bede zazywał normlanie 10 mg i zastanawiam sie czy zazywac 10 mg codziennie czy lepiej 20 mg co drugi dzien doradźcie

:?::?::?::?::?::?::?::?::?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko ludziska, mam pytanko - może już było, ale byłbym wdzięczny gdyby ktoś odpisał...czy przy braniu Depralinu można sobie wypić piwo? z tego co napisane na ulotce to nie ma interakcji z alkoholem, ale nie jestem w 100% przekonany hehe, dziękuję góry za odpowiedzi pozdrawiam wszystkich nerwicowców :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, ja biorę mozarin - odpowiednik lexapro, płacę około 37-39 zł ale cena waha się do 40-parę. Zdecydowanie taniej a dział tak samo ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

sitsaluti89, mi kiedyś psychiatra powiedziała, że na tym leku jak się napiję od czasu do czasu to nic mi nie będzie i faktycznie tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałam dzisiaj na recepcie.

teraz pytanie - jaki zamiennik jest najtańszy ( i ile?) i DLACZEGO ESCI NIE JEST REFUNDOWANY :?::?::?:

nie wykupiłam bo mnie cena zabiła :x

 

u mnie ostatnio w aptece staniała ELICEA, zapłaciłem za nią 29zł, to nie jest wysoka cena,

skoro np. wellbutrin kosztuje 50zł, albo np. Lyrica - 300zł.

 

w koncu zdrowie jest najwazniejsze, wiec nie wiem po co tu szczedzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, mam pytanie lepiej brac esci 10 mg codziennie czy 20 mg co drugi dzien ?? i co to znaczy ze paroksetyna jest najbardziej wybiórcza a esci najbardzeij selektywny

 

nie ma sensu brac innej dawki co drugi dzien, bierze sie ta sama, najlepiej wieksza skoro sa takie tendencje.

nie potrafie ci teraz tego opisac, czytalem to dawno o tej wybiorczosci, to nie jest tak istotne - bo i tak teoria nie sprawdza

sie w pelni w praktyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumielismy sie mam 28 tabletek mg ktorych starczy na miesiac i nie wiem jak lepiej brac 10 mg codziennie przez miesiac czy co drigi dzien zazucac 20 mg 2 tabletki tez starczy na miesiac jak bedzie lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co to znaczy ze paroksetyna jest najbardziej wybiórcza a esci najbardzeij selektywny

Selektywność ma znaczenie w pierwszych tygodniach leczenia. Potem jakby 'zanika', więc się tym nie sugeruj.

 

 

Żeby nie być gołosłowna - cytat z Bilikiewicza (Psychiatria dla studentów medycyny):

Przy ocenie selektywności działania należy uwzględnić powiązania zachodzące pomiędzy układami neuroprzekaźnikowymi o.u.n. i ich wzajemny wpływ regulacyjny, dotyczy to m.in. układów NA i 5-HT, ACh i NA. O selektywności działania można mówić jedynie w odniesieniu do wstępnej fazy wpływu leku na neuroprzekaźnictwo (np. selektywne hamowanie wychwytu zwrotnego NA lub 5-HT), w toku wielotygodniowego stosowania leku selektywność działania zanika.

 

 

Słowniczek;

NA = noradrenalina

5-HT = serotonina

ACh = acetylocholina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore 7 miesiecy i nic Dlatego teraz na wizycie zaproponuje seroxat barałem kiedys paroksetyne ale tansze odpowiedniki teraz chce sprobowac orginału

 

[Dodane po edycji:]

 

Mama takie Pytanie moze byc np tak zebiore lexapro 7 miesiecy i nie pomaga na fobie społeczna bo np dawka jest za mała i gdybym np zaczoł brac 20 mg to mogło by byc zupełnie inaczej czy raczej jak 10 mg nie pomaga to 20 tez nie bedzie

 

[Dodane po edycji:]

 

Mam a nie mama ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .

Mam pytanie dotyczace Escitalopramu . Otóż biore od dwoch tygodni dawke 5 mg (rano) , nie czuje zadnej poprawy. Lekarz zalecil po dwoch tygodniach zwiekszyc dawke do 10mg i zastanawiam sie czy lepiej bedzie brac ja jednorazowo (tzn tabletke 10mg z rana na przyklad) czy podzielic (5 mg rano i 5mg wieczorem)?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armadon, 10 mg to mało ogolnie lek lipa nie mowie ze tobie nie pomoze ale trosze przereklmowany w tym temacie to chyba jednej osobie narazie pomaga :D ja biore 7 miesiecy i bez jakis cudow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×