Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

a U mnie występuje atak tak że:

 

(czesto mam problemy z kołataniem żołądka,cięzko mi sie czasami oddycha, mam napady gorąca i naprady dreszczy)

często też występuje takie jakby duże napięcie mojego organizmu... tak jak by ktoś ciągnał moje całe wnętrze.. nie chodzi o to że to boli bo napewno by to strasznie bolao :D ale wiecie jak ktoś sie przestraszy to takie ma dziwne uczucie (duze oczy) a w środku takie ciśnienie wyskoczyło nagle!

 

[Dodane po edycji:]

 

atak ogolnie wyglada tak ze albo jest mi bardzo duszno czuje to uczucie ''wiecie jak ktoś sie przestraszy to takie ma dziwne uczucie (duze oczy) a w środku takie ciśnienie wyskoczyło nagle!'' i powiem że robi mi sie gorąco na twarzy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie wszyscy!

Dawno nie odwiedzałam tej strony i teraz żałuję tego. Kiedy zaglądam tutaj częściej to jakby lepiej było na duszy. Teraz oprócz opisywanych przez Was objawów dołączył jeszcze jeden. Dziwny i niepojojący. Boli mnie jakby kość mostkowa, tylko przy niektórych ruchach, skrętach , albo leżenia w pozycji na brzuchu. Boli przy uciskaniu. Czasem ból promieniuje do kości obojczykowych. Kiedyś mnie tez tak bolało i to nawet mocniej. Wtedy robiłam ekg i echo serca. Wszystko było w porządku. Teraz nie boli mocno , ale utrzymuje się już któryś tydzień. Mam co prawda zwyrodnienie kręgosłupa i to duże , ale w odcinku lędźwiowym, a w odcinku piersiowym jedynie skoliozę , która nie powinna dawać aż takich objawów. Dziwne to i bardzo mnie niepokoi. Może ktoś z Was ma lub miał podobne doświadcznia z dziwnym bólem kości. Bedę wdzięczna za komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie czasami wydaje się, że mam w prawej ręce ukryte energetyczne ostrze, jak zealoci w starcrafcie.

Albo jakbym miał w jej miejscu jeszcze jakąś niematerialną.

Debilowate uczucie - czuć coś co tak naprawdę nie istnieje ale nie wiem co z tym robić.

 

Nic nie rób! to twoja wewnętrzna siła dana od Boga. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecze się na depresję i dopiero niedawno zaczęły się u mnie pojawiać lęki. Dochodzi do tego że nagle czuję narastające osłabienie, senność, trudności z oddychaniem i zaczynam cały drżeć jakbym miał jakąś padaczkę. Lekarz mówił że podjęzykowo afobam przerywa zaraz taki napad ale to nic nie daje, Daje dopiero po kilku tabletkach i dopiero po jakiejś godzinie czasu. Najdziwniejsze jest to że napady te pojawiają się w czasie spokoju, odpoczynku, tak jakby to była jakaś opóźniona reakcja na wcześniejszy stres. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie mogę przecież ciągle łykać afobamu w takich ilościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lecze się na depresję i dopiero niedawno zaczęły się u mnie pojawiać lęki. Dochodzi do tego że nagle czuję narastające osłabienie, senność, trudności z oddychaniem i zaczynam cały drżeć jakbym miał jakąś padaczkę. Lekarz mówił że podjęzykowo afobam przerywa zaraz taki napad ale to nic nie daje, Daje dopiero po kilku tabletkach i dopiero po jakiejś godzinie czasu. Najdziwniejsze jest to że napady te pojawiają się w czasie spokoju, odpoczynku, tak jakby to była jakaś opóźniona reakcja na wcześniejszy stres. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Nie mogę przecież ciągle łykać afobamu w takich ilościach.

 

Zjedz gumę orbit, serio mi pomogło, i nie pal papierosów bo to też zwiększa stres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie czasami wydaje się, że mam w prawej ręce ukryte energetyczne ostrze, jak zealoci w starcrafcie.

Albo jakbym miał w jej miejscu jeszcze jakąś niematerialną.

Debilowate uczucie - czuć coś co tak naprawdę nie istnieje ale nie wiem co z tym robić.

 

Nic nie rób! to twoja wewnętrzna siła dana od Boga. Pozdrawiam

W tym ujęciu sprawy urojona ciąża jest tak na prawdę zapasowym życiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna miewam z tym problemy, ale najczęściej jakiś taki nieuzasadniony napad nerwów, stresu.

Zazwyczaj na początku walczę ze sobą, ale potem wybucham i płaczę.

W sumie nie wiem jak sobie z tym radzić. Jak mogę to płaczę albo czasem staram się "zagadać", odwrócić uwagę, ale nie zawsze się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ratuuunku...jestem sama w domu,i okolo godzine temu siedzac przy komputerze,zupełnie niewiadomo dlaczego zaczelam sie trzasc cała,jakbym miala zaraz umrzec, opadłam z sił,uderzenie goraca,w głowie uczucie jakby ktos mi mozg "napompował"...Dostałam przy tym potwornego ataku paniki....nie wiem juz co sie ze mną dzieje...trudno mi uwierzyc ze to "tylko nerwica"...boje sie ze dostane wylewu lub zawału...pomozcie...błagam wesprzyjcie dobrym, słowem ze nic nie ma prawa mi sie stac...powiedzcie ze macie podobne objawy i że nic nam nie grozi..:-(ma dosy..z dnia na dzien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, czy atak lęku może być bez powodu? w przeciwienstwie do fobii którą wywołuje jakiś definiowalny lęk przed czymś konkretnym? Ja miewałam tak, jakby dosłownie, nagle, bez najmniejszego, logicznego powodu, nagle mój organizm produkował duże ilości adrenaliny i czułam realny strach oraz objawy fizyczne, ale nie umiałam określić powodu strachu. On oczywiście ewoluował i np później przeradzał się w strach, że tak już będzie do konca zycia, lub, że stracę "poczytalnosc" i zrobię coś głupiego. (np się zabiję ze strachu przed perspektywą ciągłego życia w strachu)

 

słowem, czy miewacie tylko definiowalne lęki (np fobia społeczna, arachnofobia), czy też 'irracjonalne' i 'bez powodu' atakujące z nienacka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miejsca publiczne. panicznie boje sie ludzi.

np. pociąg.

Czuje wzrok ludzi na sobie. Zalewam sie potem. Czuje, że zwymiotuje przez co nie umiem wysiąść na danej stacji.

 

w domu wymiotuje kilkanaście razy (z powodu tego że mieszkam w bloku i każdy wchodzi i wychodzi) obawiam sie tego że przyjdzie ktoś z rodziców. i mimo tego iż nic nie zrobiłam lęki mnie prześladują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blackk666,

Zwymiotowalas kiedys poza domem? Skoro wymiotujesz to juz masz silne napady lękowe, idz do psychiatry po jakies leki albo zadzwon po niego. Leki Ci pomogą, ja biore juz prawie 2 lata leki i nie mdliło mnie od tego czasu wcale. Skutków ubocznych nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem aby założyć temat w którym mogą prosić o pomoc ludzie w nagłych przypadkach... ataki lęków i.t.p

Może ja zacznę.

Mam dziwne uczucie tzn nie mogę przełykać śliny boje ze się udusze.. miał ktoś tak kiedyś?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze tu pierwszy raz. forum znalazlam niedawno ale z nerwica lekowa walcze od 5 lat. z przerwami. zaczelo sie 5 lat temu atakami uczucia omdlenia i kolatania serca, nie obylo sie bez pogotowia. bralam propranolol 10. po jakims czasie leki ustaly i ataki miewalam sporadycznie. niestety tego lata zostawila mnie moja wielka milosc, po tygodniu rozpaczy trafilam do szpitala z pulsem 157 na minute. mieszkam za granica wiec moj lek wzmaga niestety samotnosc. od tego czase ciagle czuje stres. ataki sa roznie nasilone.czesto miewam zawroty glowy (mialam nawet i rezonans magnetyczny-zero przyczyny), uczucie, jakbym miala zemdlec. kolatanie serca. dusznosci. wszystko sie we mnie trzesie. nie moge uspokoic mysli. czuje,ze umre. miewam bezsenne noce

9tylko w silonych kilkudniowych atakach jak dzis). plakac mi sie chce. wiem,ze musze w koncu znalezc czas i isc do psychologa. ale coz on mi pomoze, skoro ja nie chce tego przechodzic sama, a nie ma nikogo, kto by mnie wsparl, chce sie przytulic i wyplakac, a nie ma nikogo. czasem mama telenicznie mnie wesprze. ale to nie to samo. plakac mi sie chce. miewam tez uczucie spadania jak leze w lozku, wiem,ze to nie lekka nerwica, to zaawansowana, wypielegnowana nerwica lekowo-wegetatywna. do tego mam depresje. nie moge sobie pozwolic na niewychodzenie w domu i chociaz zwykle zakupy sa bitwa to musze to robic. takie zycie. ataki miewam tez w domu. te leki... ale kiedy czytam to,co piszecie..wiem,ze nie jestem jedyna...nwlasnie siedze i probuje opanowac atak...jest trudno...wzrok jakis inny, lek, suchosc w ustach...niestety ostatnio mialam straszny stres....boje sie,ze kiedys cos mi sie stanie....chyba kupie sobie misia ktorego bed eprzytulac w momencie atakow.....ale mis nie odwzajemni....wazne,aby moec kogos w tym ciezkim czasie, kto wesprze...ja jestem sama wiec sama nie wiem....alez sie rozpisalam..hehe...ale o tym wlasnie teraz mysle....jeste, z wami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamoerzam sie z pojsciem...jak pisalam nawrot mam od 3 miesiecy dopiero i myslalam,ze poradze sobie z tym jak ostatnio..ale jest okropnie.. na dodatek mieszkam za granica i nie bywam zbyt czesto w polsce a tu tpo nie to samo rozmawiac z psychologiem nie do konca rozumiejac wszystko...wybiore sie w najblizszym czasie.b o widze ze jakos rebrac sie do kupy nie moge..... musze tez zorganizowac sobie jakis urlop, gdzies na sloncu...odpoczac od problemow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czy zdarzaja sie wam klucia w sercu? Bo mnie sie tak czasem dzieje, kardiolog powiedzial mi ze to na tle nerwowym, mialem ekg i echo serca robione i ok wyszlo. Czy nerwica moze sie objawiac takim czyms , bo ja mam caly czas lek ze zaraz bede mial zawal. No i to uczucie odlatywania tez jest nieprzyjemnie takie w glowie "kolowanie".Ludzie pomozcie jak mozecie. Dzieki z gory za odpowiedz. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czy zdarzaja sie wam klucia w sercu? Bo mnie sie tak czasem dzieje, kardiolog powiedzial mi ze to na tle nerwowym, mialem ekg i echo serca robione i ok wyszlo. Czy nerwica moze sie objawiac takim czyms , bo ja mam caly czas lek ze zaraz bede mial zawal. No i to uczucie odlatywania tez jest nieprzyjemnie takie w glowie "kolowanie".Ludzie pomozcie jak mozecie. Dzieki z gory za odpowiedz. pozdrawiam

 

Tak, masz włączoną somatykę, nerwica wegetatywna. Stan ciała pokazuje w jakimstanie jest psychika. Pod pokrywką tychobjawów są ukryte lęki. Idź do psychologa,na terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Moniko za odpowiedz czyli to nerwy a nie serce. To zjednej strony mi ulzylo. Bylem u psychiatry dal mi diazepan ale boje sie ze od tego w glowie mi sie pomiesza. Bralem kiedys propranolol, kardiolog napisal. Z psychologiem bedzie gorzej, mieszkam w uk i nie wiem gdzie go tu szukac. Narazie probuje sam z tym walczyc, melisa , silownia , basem , hobby, a i kupilem sobie ta ksiazke co tu ludzie polecaja "umysl ponad nastrojem" Denisa Greenbergera. Dziekuje za odpowiedz. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×