Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dlaczego wszędzie jest sex?


Gość Jeżozwierz

Rekomendowane odpowiedzi

Seks jest wspaniały ? :pirate:

 

Bądźcie tolerancyjni nie każdy lubi pęcznieć.

 

He he, no właśnie, mam wrażenie że większość wypowiedzi tutaj przegina w drugą stronę. A może lepiej "seks jest normalny"? Wspaniały i cudowny to chyba tylko na filmach ;) No, jeśli ktoś ma takie doświadczenia to tylko pozazdrościć ;)

 

Chciaż jak ja byłam jesczcze dzieckiem i dowiedziałam się o co chodzi to moja reakcja była "fuuuuj!" i tak samo na całowanie. Wy tak nie mieliście? :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciaż jak ja byłam jesczcze dzieckiem i dowiedziałam się o co chodzi to moja reakcja była "fuuuuj!" i tak samo na całowanie.

soulfly89, nie ma co się dziwić, że taka reakcja...

"te sprawy" trzeba przedstawiać adekwatnie do wieku: inaczej dziecku, inaczej młodzieży, dorosłym...

 

a skąd się biorą traumy dzieci, gdy zobaczą jak rodzice ten tego... ?

dlatego, że psychika dziecka ma zupełnie inny poziom akceptacji zachowań,

w opinii dziecka seks może być czymś bardzo brutalnym, bo nie rozumie na czym on polega

i dlaczego, po co w ogóle jest...

 

Wy tak nie mieliście? :shock:

owszem, miałem, tak samo jak wielu innych - ofiar nieprawidłowości (a właściwie braku) wychowania w tych sprawach... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a skąd się biorą traumy dzieci, gdy zobaczą jak rodzice ten tego... ?

Dzieci wychowywane w klimacie pozbawionym wstydu (ludzkiego ciała) nabywają wiedzę o jego budowie i funkcjach we wczesnym dzieciństwie i nie ma w takim wypadku co mówić o traumie .Trauma ma fundament w zatajaniu ,albo we mrowieniu dziecku ze coś jest be a potem dziecko widzi ze rodzice robią be i popada w konfuzje ,Czasem długie lata po przeżyciu meczy się z zakodowanymi błędami i walczy na terapiach .

 

to nie seks jest ohydny ,tylko ludzie którzy próbują o tym przekonywać innych .

Nie lubisz seksu unikaj go , w sumie nic złego się nie stanie jak nie pozostawisz potomstwa ,a może być wręcz odwrotnie .

 

[Dodane po edycji:]

 

owszem, miałem, tak samo jak wielu innych - ofiar nieprawidłowości (a właściwie braku) wychowania w tych sprawach... :-|

Wstyd rodziców ,albo nadgorliwa wiara ,powoduje ze dziecko dorastając odczówa wstyd ...błędne koło . Edukacja z seksualna z prawdziwego zdarzenia ,to by bylo coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie emocje negatywne wywoluje? Jakos tego nie zauwazlem, na to narzekaja tylko sfustrowani ludzie ktorzy z sexu nie korzystaja i ciagle narzekaja ze jest blee albo ze jest wszedzie i im to przeszkadza. No to prosty wybor, nie korzystajmy, nie patrzmy, nie narzekajmy bo po co? Kto inny narzeka na te zle emocje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEST NORMALNY ! Oczywiście, nie wiem o co CI chodzi, byc może źle przeczytałeś, ale czuje się dyskriminowana, że móje współczucie dla osób, które z powodów fizycznych, medycznych nie mogą sobie pozwolić na ten cudowny luksów, jest niezauważalne. Dla nich normalność musi wyglądać inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuje, źle czytacie, tylko postawcie się w roli takiej osoby, nie jest Wam jej trochę żal? Nie da się żyć bez s...da się, trzeba z tym żyć, tylko troszkę uboższe te życie?

 

Chyba dobrze rozumiecie zdanie nie może uprawiać...nie że nie chce tylko, że nie może. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie!! Seks jest calkiem naturalnà sprawà w zyciu czlowieka.Sex byl,jest i bèdzie.Jesli ktos ma zaburzenia w tej strefie ,to powinien udac siè do specjalisty-seksuologa...proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie demonizuje, źle czytacie, tylko postawcie się w roli takiej osoby, nie jest Wam jej trochę żal? Nie da się żyć bez s...da się, trzeba z tym żyć, tylko troszkę uboższe te życie?

MOCca, idąc takim tokiem myślenia powinienem sobie za każdym razem zdawać sprawę, że mam sprawne nogi, ręce - są osoby które niestety nie mogą powiedzieć tego samego. Czy mam przez to się w jakiś sposób umartwiać?

Oczywiście, że żal mi tych osób i jak tylko mam możliwość w jakiś sposób pomóc to to robię. Ale nie może to wpływać na moje postrzeganie świata i przekładać się na to jak sam się zachowuję.

Dobrze się od czasu do czasu zastanowić nad tym jak hojnie jesteśmy obdarzeni, ale gdybym myślał o tym ile zła jest na świecie to bym zwariował jeszcze bardziej niż do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MOCca, A masz racje trochę uboższe, znam nawet kilka enklaw takiego życia bez seksu ; dom spokojnej starosci dla seniorów starszych . cmentarz i zakony ...aczkolwiek ten ostatni przykład może być nietrafny .

Trafia do mnie ,ze ktoś widzi wszędzie ten ohydny seks

Jak byłem w fazie głębokiego alkoholizmu , to w rozmowach z psychologiem tez ..mówiłem ,ze gdzie nie spojrzę widzę pijanych ,albo propagowanie "kultury alkoholowej" po jakimś czasie zrozumiałem słowa psychologa ,który powiedział -a może pan wszędzie to widzi bo nie chce pan widzieć nic innego ? I alkohol bardzo panu pomaga ,co?

 

Z tym widzeniem seksu do okola jest podobnie .

 

[Dodane po edycji:]

 

niemądry, no w wypadku na przykład ofiar przestępstw seksualnych może być nie tylko przykry ale i bolesny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co mi się nie podoba to to że częścią tej "wszechobecności" seksu jest używanie seksu jako narzędzia kontroli i manipulacji. Np. sytuacje typu nawiązywanie wyglądem postaci w grze MMORPG do różnych fetyszy tak by nastolatki się od niej łatwiej uzależniały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×