Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałam 0,50 mg, ale psychiatra kazała mi na początek przekroić sobie na pół i sprawdzić, czy 0,25 mg będzie działało... Mam brać tylko doraźnie. Ja w ogóle nie chcę leków, tylko właśnie szkołę zawalam, bo nie potrafię do niej dojechać, stąd też ten Afobam u mnie ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Jutro sobie wezmę na próbę i zobaczę, czy będzie tak kolorowo, jakbym chciała :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka_1988, Ja na początku nerwiczki też dostałem 0,5 doraźnie w razie ataku paniki... i mi pomogło :) Mam nadzieje że na Ciebie także zadziała pozytywnie ;)

 

 

Oby :mrgreen: Pora wrócić do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to ulotka mnie przeraża :shock:

 

"...mogą wystąpić takie reakcje jak: niepokój, agresywność, urojenia, furie, koszmary senne, omamy, psychozy..." :?

 

"...może wystąpić niepamięć następcza..."

 

Co to w ogóle jest? :?:

 

"...może ujawnić się istniejąca wcześniej depresja"

 

Tego mi jeszcze brakuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka_1988, Wcale nie jest powiedziane że którekolwiek z tych skutków ubocznych wystąpi u Ciebie...

 

 

No mam taką nadzieję :) Chyba zaraz sobie zaaplikuję 0,25 mg, żeby sprawdzić jak działa.

 

[Dodane po edycji:]

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy Afobam i w ogóle leki z grupy benzo mogą nasilać derealizację/depersonalizację? Czy ktoś się z tym spotkał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Biorę dwa tygodnie Afobam, teraz powoli chcę go odstawiać , miałam najpierw dawkę 2x1 tabl.

Dwa dni temu zmienił mi lekarz, na latoxan , ale niestety mi nie nadaje się ten lek .

Wróciłam do Afobamu, bo jak go nie wzięłam działy się ze mną cuda, poprostu straszny koszmar.

Dziś już zmniejszyłam sama dawkę Afobamu, i powoli chcę go odstawiać może ktoś wie jak to się robi samemu , bo nie mam siły już do lekarzy i chcę wogóle zacząć inaczej leczyć się, napewno nie benzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest tu taki sam jak ja - obraz nędzy i rozpaczy, ktoś kto źle się czuł po zażyciu Afobamu? Wzięłam go wczoraj (konkretnie 0,25 mg), jak byłam spokojna, następnie dostałam prawie ataku paniki, po około godzinie się uspokoiłam, ale DOSKO też nie było. Raczej lękliwie. Co to ma znaczyć do chuja?

 

Już jak nawet benzo źle na mnie działa, to chyba pora położyć się do grobu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka_1988, 0,25 to jest najmniejsza dawka afobamu jaka jest możliwa... Po prostu się nakręciłaś i z niepokojem czekałas co sie będzie działo mysląc a jeśli to się stanie, a jeśli tamto... Tak było ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore tego dziata afobama tylko dorywczo np: jedną tabletkę przed dużym wyjściem np wesele, zakupy na święta, egzaminy. W przeciągu roku zjadłam 1,5 opakowania i się uzależniłam. Nawet moja psycholog mi to potwierdziła. Uzależniłam, się bo życie po min wydawało mi się takie proste i piękne fobia społeczna się złagodziła no lux bajka nawet do zatłoczonego autobusu weszłam, cudo ale wiedziałam że on uzależnia (niestety). A teraz boje się z domu wyjść, nie wyjde za żadne skarby z domu bez niego? i co tu zrobić...? Od dziś robię detoks 2 tygodnie a mam takie zawroty głowy i drżenie że szok... Dam rade temu dragowi przecież mnie nie pokona taka mała biała tableteczka jestem większa od niej w końcu :D:P chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kobietek- czy xanax miesza w cyklu miesiączkowym? Na przykład przyśpiesza okres, przedłuża pms i inne takie zamieszania? Któraś z Was czegoś takiego doświadczyła?

 

Biorę bardzo małe dawki i to od niedawna, lek działa bardzo dobrze, ale mój organizm chyba się przyzwyczaił do dużych dawek adrenaliny przez wiele lat i obawiam się zaburzeń cyklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie pozostaje nic innego niz poczekac i sie przekonac bo 1000 kobietom moze lek nic nie namieszac w cyklu a tobie tak.... prawdopodobienstwo jest bardzo male zeby xanax cos namieszal jezeli mialas regularne cykle ale 100% nie da nawet dobry lekarz specjalista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kobietek- czy xanax miesza w cyklu miesiączkowym? Na przykład przyśpiesza okres, przedłuża pms i inne takie zamieszania? Któraś z Was czegoś takiego doświadczyła?

 

Biorę bardzo małe dawki i to od niedawna, lek działa bardzo dobrze, ale mój organizm chyba się przyzwyczaił do dużych dawek adrenaliny przez wiele lat i obawiam się zaburzeń cyklu.

 

 

Po Afobamie @ przyszła do mnie tydzień wcześniej... Chociaż głowy nie dam uciąć, że to od tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się streścić - nie śpię od 58 godzin. Problemy ze snem mam od trzech tygodni, poczatkowo bralem nieuzywany wczesniej Lerivon i Chlorprothixen, ale się skończyły, więc przez tydzień usypiałem się Xanaxem 4 mg, usiłując się w międzyczasie dostać do lekarza.

 

I meritum - nie wytrzymuję już fizycznie. Ciężko mi oddychać, mam mdłości, ręce mi się trzęsą, głowa mnie boli - ale świadomośc jest niezachwiana. Cały czas.

 

Chciałem iść na pogotowie, ale wcześniej poradziłem się znajomej pielęgniarki, która powiedziała, że... nic mi nie zrobią. Że to moja wina i Xanaxu i muszę po prostu czekać...

 

 

Umówiłem się prywatnie do psychiatry na jutro na 18.

 

 

I... To wszystko? Czekać? To naprawdę wina Xanaxu? Jezu, jeśli tak, benzo powinny być na różowe recepty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O w mordę,nie jestem sama :mrgreen:

Hehe-witaj beztroski borderze,tu drugi beztroski border :mrgreen:

 

Ja w przeciwienstwie do Ciebie bralam xanax ok 16 dni,2mg dziennie.

 

Odstawilam rowno z sertraliną i lamotryginą,myslalam,że zdechnę,bylam pewna,że nowa choroba psychiczna sie zaczela :mrgreen:

 

Dostalam kompletnego jadlowstrętu,biegunki,szczekoscisku,nie moglam spac,telepalo mną.

Mózg jakby piekł.

 

podobno uzależnic sie można dopiero po miesiacu..no cóż..

Nie pocieszę Cię.

Ja odstawilam leki miesiac temu i nadal nie wszystko minelo-z tym,że ja odstawilam wszystkie leki,a ty tylko jeden,wiec powinno minac szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajki mnie nie uzależniają. Czasem palę paczkę dziennie, a czasem mi nie smakują i nie palę wcale 8)

 

 

Natomiast inna znajoma się bardzo przejęła i kazała mi zadzwonić na pogotowie. Tom zadzwonił i poradzili mi, żebym pojechał na Bródno do szpitala i poprosił psychiatrę.

 

 

Nawet, jeśli mi nie pomoże, to przynajmniej coś wyklaruje. Bo to już proszę państwa jest problem farmakologiczny, a nie fizyczny! :mrgreen:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×