Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Zenonek, brałem fluanxol i pernazyne w dawce 100 dobowo.Fluanxolu nie czułem tak samo jak pernazyny (dawka 100 dobowo).Raz po pernazynie ściśnięło mi mięśnie twarzy i przez około godzine nie mogłem mówić!

Nie mogłem nic powiedzieć jak niemowa.Byłem przerażony i nie wiedziałem co się ze mną dzieje.Od tamtej pory nie tknąłem pernazyny i nie chce mieć z nią nic wspólnego.

Za to ostro sponiewierał mnie rispolept.Na początku chodziłem półprzytomny i praktycznie zasypiałem na stojąco.Jak organizm się przyzwyczaił to te objawy minęły ale pozostałe czyli uczucie spowolnienia,spięcia mięśni,ociężałości pozostały do końca.

Dodam,że zejscie z niego tez nie bylo latwe.Musialem powoli redukowac,bo wystepowaly objawy abstynencyjne w postaci spotęgowanej nerwowości.W pracy musze być aktywny,szybko reagować.Poza tym chce ćwiczyć,jeździć na rowerze i ogólnie być aktywnym fizycznie.Na rispolepcie tego robić się nie da!Jedynym pozytywem było prawie całkowite zablokowanie lęków (a przy okazji też innych emocji,które i tak miałem zblokowane przez chorobę).Jezeli ktos nic nie robi i siedzi non stop w domu przed kompem np to lek sie zapewne sprawdzi,bo lęki i pewne objawy tłumi na prawde dobrze.Niestety jeżeli ktos chce być aktywnym (jak ja) to nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RafQ,

 

A moze brales jakas bardzo duza dawke tego Rispo ? Lub po prostu jakos zle reagujesz na niego.

 

Jest wiele innych neuroleptykow, ktore sa nawet dobre (Olanzapina, Kwetiapina, Solian i pare innych).

 

Mowisz, ze przytepia emocje Rispo ? To moze dla mnie bylby dobry, bo ja jestem nadmiernie emocjonalny, bo moja nerwica wynika tylko i wylacznie z problemow z ktorymi nie moge sie pogodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Rispolept, właśnie przeciwko nadmiarowi emocji. Najpierw 0,5 mg, potem 1 mg. I przytępiał, to fakt, jednak nie czułem się spowolniony, zzombifikowany ani nic takiego. Po prostu mniej czułem. Potem jednak zaczął podowować mdłości, więc go odstawiłem i odkryłem, że z nadmiarem emocji jest mi całkiem dobrze :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak nie wezme dzien efectinu to mam dziwne trzaski. nie mialam zadnych pradow. czyli co? gorsza jazda przy odstawianiu efectinu??? stopniowe zejscie tez jest odczuwalne? jazda na maksa?

jesli ma byc gorzej niz to co mam po oposzczeniu jednej dawki to ja dziekuje :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał nie wiem,ale zamiennik (Alprox) 0.5mg 30 tabl. w granicach 20 zł za opakowanie.

 

A co do rispo,to brałem dawkę 1.5 mg dobowo i nieźle mi spinało mięśnie.Miałem np. problem ze schyleniem się i zawiązaniem sznurówek u butów czy np. problemy z wysławianiem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alprox i Zomiren to praktycznie to samo co Xanax tylko dużo tańsze.Ja pomiędzy nimi żadnej różnicy nie zauważyłem i mój lekarz też mówił,że nie ma co oryginału kupować ponieważ zamienniki mają identyczny skład i działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam xanax ,idac do szkoly,na zakupy,i ogolnie jak ide w miejsce ktore powoduje stany lekowe,u mnie nie powoduje sennosci

Bralam Afobam,Xanax i Neurol i nie czulam roznicy to te same leki i to samo dzialanie tylko inny producent i "wypelniacze" tabletki,ale wypelniacze" sa niewazne,skladnik glowny sie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jeśli lekarz mi powiedział że na co dzień mam nie brać a tylko w stresujących i gorszych chwilach to miał racje tak?bo myślałam że tak doraźnie jedna dawka to nie pomoże,że to może być bardziej placebo.Myślałam że dopiero jak jakiś czas non stop biorę to organizm reaguje a doraźnie nie.Może za dużo myślę i analizuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toska,

 

To jest lek silny, bardzo wylajtowujacy, poprawiajacy nastroj, zauwaz, ze lek ten dziala na ludzi w ciezkich depresjach - w sensie , ze poprawia im nastroj i wyluzowuje.

 

Tak bierze sie go doraznie, przeciez to oczywiste, lepiej nie brac go czesciej niz raz na tydzien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toska, dokladnie. Lekarz bardzo dobrze Ci powiedzial. Xanax jest do brania doraznie a nie non stop. Zaczyna dzialac juz po 15 minutach a po jakis 8 godzinach przestaje dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toska, hmm 0.25 to jest minimalna dawka, ale jesli organizm nie ma jeszcze tolerancji to powinno starczyć tyle. Musisz sama uznac jaka dawka jest odpowiednia dla Ciebie, przy czym pamietaj - im mniej tym lepiej, bo xanax lubi uzalezniac. Najlepiej wziac 0,25 a jak sie okaze niewystarczajacy to gdzies w torebce miec blisterek i zazyc kolejna, szybko zaczyna dzialac. Sama musisz wyczuc jaka dawka bedzie dla Ciebie odpowiednia. Tylko pamietaj im czesciej bedziej brala tym bedzie Ci rosla tolerancja na ten lek więc staraj sie nie szalec z tym xanaxem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stardoll, wcześniej brałam ponad miesiąc codziennie rano 0.25 i wieczorem tyle samo.Później lekarz powiedział że czas odstawić (z dnia na dzień) i powiedział ze to mi na pewno pomogło na jakiś czas i zapisał tylko do brania w naprawdę złych momentach.

Dzięki za odpowiedź pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka_1988, Afobam jest tańszym odpowiednikiem xanaxu. To normalne że pani psychiatra pozwoliła bo pewnie nie bierzesz jakiejś mega dawki... Jest zapis w prawie że po benzo nie można prowadzić, ale to musiałabyś się dziwnie zachowywać i pomysleliby że brałaś jakies narkotyki i zawieźliby Cię na badania, ale nie wiem czy by im coś wyszło z tych badań ;) Więc to jest takie prawo chyba bardziej dotyczące jakiś mega dawek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misiek_NL, boję się trochę tego leku, bo widzę różne opinie tutaj... Wykupiłam go, bo wreszcie muszę się wybrać na uczelnię, a od początku października paraliżuje mnie strach na samą myśl. Miałeś kiedyś po nim jakieś efekty uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka_1988, Nie... dla mnie to tabletka szczęścia... Afobam postawił mnie na nogi na początku nerwicy... dzięki niemu zaczołem radzić sobie z atakami paniki, teraz to już nie pamietam kiedy miałem ostatni atak ;)

 

A jaką dawke dostałaś... i jak masz zażywać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×