Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Tzn wydaje mi sie ze lexapro tutaj chyba nikomu nie pomogło i zmieniajac lek na seroxat było by duzo lepiej Ty tez probowałas tylko tego a moge ci zagwarantowac ze na seroxat-cie było by o wiele lepiej pozatym to miał byc super mega dobry lek drugi poziom lekow ssri a tak naprade jest beznadzijny i zeby pomogł w dawce 10 lub 5 mg mozemy zapomniec trzeba stosowac max dawki po ktorych tez wcale nie jest pieknie a paroksetyna w dawce min czyli 20 mg daje naprawde niezłe efekty

 

[Dodane po edycji:]

 

pozatyum zwiekszyłem dawke lexapro do 15 mg i tak do konca miesiaca czyli do nastepnej wizyty jesli nie pomoze iegam własnie po seroxat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fobia po twoich postach raczej bym nie okreslił stanu jako wyloczony :D dobry lek tzn taki po ktorym ludzie zaczynaja zyc :D zero lekow zero depresji czujesz sie jak nowo narodzony znajdujesz prace itp byłem kiedys na takim forum zalogowany i własnie tam ludzie sie wypowidali na temat paroksetyny ktora im pomogła w taki sposob tylko wiadomo kazdy lek przestaje działac i to tam rowniez jest opisane ze po roku czasu musieli zwiekszac dawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moolik, ja dopiero jestem miesiąc na lexapro bez przesady :roll: jezeli po takim czasie oczekujesz od leku spektakularnych zmian na lepsze to życzę powodzenia. On się rozkęca dość wolno, ale na prawdę mi pomógł stanąć na nogi ostatnim razem kiedy na prawdę było nie wesoło... Nie rozumiem czemu na siłę chcesz mi weprzeć ,że ten lek nie jest dla mnie dobry? Ja tobie nie wpieram ,że to najlepszy lek dla Ciebie i ,musisz go brać :roll: na każdego leki działają inaczej!!!

izaiza111, Trzymam kciuki za Twoje leczenie :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 mg trzeci dzien bez zmian jak na razie jesli 15 mg nie zacznie działac to za 20 mg nawet sie nie biore bo wydaje mi sie ze było by bez zmian i zmieniam na ta paroksetyne wkoncu

 

[Dodane po edycji:]

 

Hmmm i co polecacie sertralina czy paroksetyna gdybyscie mogli wybrac z tych 2 to ktory leszpy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dni brania zwiekszonej dawki do 30mg, ale trace cierpliwość mimo że jeszcze 3-5 dni by poczuć zwiększoną dawkę (bo u mnie manipulacja dawkami Lexapro jest wyczuwalna w ciagu 7-10 dni, potem niewiele sie zmienia, moze minimalnie).

ale już chce przywalić z góry 40mg by potem gdy roznica na 30mg nie bedzie wielka to by znowu sie nie babrać.

tylko nie wiem czy to dobre odrazu tak nawalic do 40mg, ale w sumie moj organizm jest juz przyzwyczajony

do SSRI'owego syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, bo ty jestes troche obezany powiedz mi jak juz sie trafi na ten cudowny lek ktory dla nas jest najlepszy i czujemy na nim poprawe jak długo powinno trac leczenie bo ja zazywam lexapro juz 7 miesiac no i moze działanie antydepresyjne jest ale przeciwlekowe bardzo bardzo słabe wiec to chyba nie lek dla mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax, bo ty jestes troche obezany powiedz mi jak juz sie trafi na ten cudowny lek ktory dla nas jest najlepszy i czujemy na nim poprawe jak długo powinno trac leczenie bo ja zazywam lexapro juz 7 miesiac no i moze działanie antydepresyjne jest ale przeciwlekowe bardzo bardzo słabe wiec to chyba nie lek dla mnie

 

no wiesz, jak poczujesz pełną poprawę to się czeka jeszcze z pół roku na mniejszych dawkach,

ale jak nie czujesz sie w pelni dobrze to trzeba brac dalej, modyfikowac dawki, dorzucac cos...

lexapro troche dziala przeciwlękowo - nie słabiej niż inne SSRI, wiec inny lek z tej grupy wiele

ci nie da co do lęku, chociaż możesz próbować.

 

jak bierzesz 7 miesiecy i czujesz ze dzialanie przeciwlekowe jest slabe to kiepsko, musisz

pogadac o tym z lekarzem, moze zwiekszy ci dawke lub w ogole zmieni lek.

 

nie jestem jasnowidzem a takze sam juz nie wiem co dziala a co nie, ciezko mi o tym juz pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja historia z Depralinem (odpowiednik Lexapro). Zaczęłam od 10mg, dostałam zalecenie, żeby podwyższyć do 15mg, ale podwyższyłam do 20mg i było dobrze.

 

Przed:

Myśli samobójcze z planowaniem, płaczliwość, ciągła rozpacz i poczucie bezsensu egzystencji, lęki, nieustanny niepokój, izolowanie się od znajomych, obsesyjne myśli o wszystkim co złego mi się w życiu zdarzyło i o ewentualnych następstwach mojego wyjazdu z domu (mama ze stresu zaczyna pić intensywniej = prowadzenie pojazdu po pijaku = wypadek poniekąd z mojej winy), koszmary w nocy, senność w ciągu dnia, gwałtowny spadek wagi, obgryzanie paznokci.

 

Po (czyli w trakcie 2 miesięcy brania Depralinu, dawka ostateczna 20mg):

Świetny nastrój, więcej energii, mniejsze zmęczenie, mniejsza senność, lepsza koncentracja, brak obsesyjnych myśli, zero rozdrażnienia, dwa miesiące zupełnie bez płaczu ( :D ), nowi znajomi, dalej słabe łaknienie (ubok Depralinu), dalej lęki, ale już bez wszechogarniającej rozpaczy.

 

Teraz:

3 dzień na 5mg Depralinu i objawy wracają. Znowu płaczę, znowu zaczynam się izolować. Idę na dniach do psychiatry. Tylko tym razem poproszę o coś tańszego, bo na Depralin chwilowo mnie nie stać dlatego zaczęłam odstawiać. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak,

wydaje mi się,że ten nawrót to dlatego,że za szybko odstawiłaś lek.Pewnie lekarz powiedział Ci ile będzie trwało leczenie.Ja za pierwszym razem brałam Asentre i plan leczenia był taki,że miałam brać rok i pół roku schodzić z niego.Zeszłam dużo szybciej,bo czułam,że jestem gotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że powinnam brać przynajmniej 6 miesięcy, ale problem był tego typu, że zmieniłam miejsce zamieszkania i ciężko było mi pójść do nowego psychiatry. Na nowo się otwierać, zaufać*. Przeciągałam to jak mogłam, aż opakowanie zaczęło się kończyć to powoli schodziłam z dawki. Myślałam, że jakoś to będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, napisałej le wenla jest silniejsza a paro lepsza ?? daleczo skoro wenla jest silniejsza to czemu nie jest lepsza tak tylko pytam jak mozesz to uzasadnij bede wdzieczny

 

[Dodane po edycji:]

 

i jeszcze takie pytanie moze ktos wie czy neuroleptyki sa duzo gorsze od antydepresantow tzn czy bardziej ryja mozg noo i ogolnie czy warto po nie siegac czy warto wybrobowac wszytskie ssri za nim siegniemy po neuroleptyki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izaiza111, jest jakoś w miarę, w dzień jest całkiem dobrze ,ale wieczory i nocki różnie. Jak schodziłam z lexapro to miałam zawroty głowy i delikatny niepokój,więc myślę ,że Twoje samopoczucie wiąże się z wchodzeniem w nowy lek. Trzymaj się Słońce, będzie dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×