Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KOMORÓW]


Rekomendowane odpowiedzi

O lekach decydujesz w zasadzie sama. Mnie lekarka pytała się co chce brac i ile.

Nikogo nie obchodzi czy wstajesz, jesz itd itd bylebys była na zajęciach i brała leki przed obchodem.

Kazdy tam dba o siebie tylko i wyłącznie. To, ze masz doła i cięzką depresję też nikgo nie obchodzi, bo z założenia masz wychodzić z niej sam, co najwyżej mozesz dostać większe dawki leków i tyle.

A ubrań warto mieć sporo zwłaszcza, ze jedna pralka na oddział jest wiecznie zajęta i z praniem jest kiepsko.

Co do obcasów to mnóstwo dziewczyn chodzi na obcasach;) moja współlokatorka miała w Komorowie chyba ze 30 par butów coddziennie paradowała w innych;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałabym odstawić leki, tylko że mój organizm fatalnie na to reaguje. już kiedyś próbowałam. ciągłe drętwienie kończyn, potworne bóle głowy, nudności, płacz. może tam będzie mi łatwiej.

najbardziej mnie martwi, że osoby z ED nie są, hmmm. bardziej pilnowane?! w sumie to najpierw trzeba zmienić w głowie, a dopiero potem w menu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wezmę 10 budzików i poproszę wszystkich o wyciągnięcie z łóżka gdybym nie miał motywacji do przeżycia dnia. Na szczęście nie zdarza się to często, że jest tak źle.

 

ehem 30 par... eeeh no w każdym razie nie muszę się ograniczać i jak wezmę 4-ry to widzę, że będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są, chociaż raz się zdarzyło, że pilnowali jedną anorektyczkę na grupie wstepnej, sama nie wiem czemu...być może dlatego, ze inna o mało co nie padła na oddziale z głodu na ich oczach...

Bardzo denerwujące są ohydne posiłki na oblesnej stołówce. Z tego co zaobserwowałam i z własnego doświadczenia to własnie jest najbardziej dmotywujące dla bulimiczek. NIby nie musisz tam jeśc, ale cięzko jest przygotować sobie coś samemu, niby jest tzw gawra, gdzie można coś ugotować, ale tam to w ogóle nie radzę wchodzić, bo syf jak cholera.

Wiesz hevana wbrew pozorom NAJPIERW zmienia się sposób odżywnia, a potem dopiero głowę. U anorektyczek z tego powodu, ze trzeba dożywi mózg aby coś wypracować u bulimiczek dlatego, ze w czasie ciągu nie ma mowy o terapii skoro jest tylko jedzenie.

Przez ten cały czas mojego leczenia poznałam sporo bulimiczek i szanse na terapię mają tylko te, które unormowały jedzenie. A nie wolałaś oddziału specjalizującego się w ED?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewaznie jesli sie nie wstanie na spolecznosc 3 razy w tyg. a to jest odnotowane przez kazdego grupowego i wyglaszane na glos , jaki jest stan grupy.Gdy kogos brakuje mowi sie ''zle sie czuje'' albo ''?'' gdy rozpocz.sie zajecia, tak w mej grbylo jesli kogos nie bylo grupowy szedł po niego.

Kiedys jeden chlopak notorycznie sie spozniał,ale nie ze spał ale zapominał... wiec terapeuta nie kazał po niego chodzic aby nabył odpowiedzialnos,,, bo ile mozna po niego isc... ale wywalili go po 2 3 tyg.

Najwczesniej zajeciaa odbywaja sie o 9 h na sniadanie mozna nie isc, albo ktos pokryjomu moze je przemycic. ja w weekendy nigdy nie schodzilam na sniadanie, wolałam spac... ale pozniej poprosilismy aby sniadanie bylo wydawane do 10 h i tak bylo tzw.szwecki stół.

Ogolnie w komorowie ceny są wysokie aby samemu kupowac jedzenie.. ale zawsze mozna podjechac do lidla reala itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie są, chociaż raz się zdarzyło, że pilnowali jedną anorektyczkę na grupie wstepnej, sama nie wiem czemu...być może dlatego, ze inna o mało co nie padła na oddziale z głodu na ich oczach...

Bardzo denerwujące są ohydne posiłki na oblesnej stołówce. Z tego co zaobserwowałam i z własnego doświadczenia to własnie jest najbardziej dmotywujące dla bulimiczek. NIby nie musisz tam jeśc, ale cięzko jest przygotować sobie coś samemu, niby jest tzw gawra, gdzie można coś ugotować, ale tam to w ogóle nie radzę wchodzić, bo syf jak cholera.

Wiesz hevana wbrew pozorom NAJPIERW zmienia się sposób odżywnia, a potem dopiero głowę. U anorektyczek z tego powodu, ze trzeba dożywi mózg aby coś wypracować u bulimiczek dlatego, ze w czasie ciągu nie ma mowy o terapii skoro jest tylko jedzenie.

Przez ten cały czas mojego leczenia poznałam sporo bulimiczek i szanse na terapię mają tylko te, które unormowały jedzenie. A nie wolałaś oddziału specjalizującego się w ED?

już próbowałam "jeść normalnie", ale po kilku dniach znowu wracałam do starych nawyków. dziś praktycznie nic nie zjadłam. w głowie mi dudni- będziesz wielka, nie jedz... i nie jem. dlatego u mnie wszystko musi zacząć się w głowie. popadam ze skrajności w skrajność.

broniłam się przed pójściem do specjalistycznego odziału np. Tworki. boję się, że jak napatrzę się na te wszystkie anorektyczki to będzie jeszcze gorzej.

choć ostatecznie nie wykluczam takiej możliwości. jeśli Komorowo "się nie sprawdzi" to wezmę pod uwagę Tworki.

 

[Dodane po edycji:]

 

a co do stołówki to jak była na kwalifikacji, sekretarka rozmawiała z kimś przez telefon w sprawie jej remontu :)

 

[Dodane po edycji:]

 

Przewaznie jesli sie nie wstanie na spolecznosc 3 razy w tyg. a to jest odnotowane przez kazdego grupowego i wyglaszane na glos , jaki jest stan grupy.Gdy kogos brakuje mowi sie ''zle sie czuje'' albo ''?'' gdy rozpocz.sie zajecia, tak w mej grbylo jesli kogos nie bylo grupowy szedł po niego.

Kiedys jeden chlopak notorycznie sie spozniał,ale nie ze spał ale zapominał... wiec terapeuta nie kazał po niego chodzic aby nabył odpowiedzialnos,,, bo ile mozna po niego isc... ale wywalili go po 2 3 tyg.

Najwczesniej zajeciaa odbywaja sie o 9 h na sniadanie mozna nie isc, albo ktos pokryjomu moze je przemycic. ja w weekendy nigdy nie schodzilam na sniadanie, wolałam spac... ale pozniej poprosilismy aby sniadanie bylo wydawane do 10 h i tak bylo tzw.szwecki stół.

Ogolnie w komorowie ceny są wysokie aby samemu kupowac jedzenie.. ale zawsze mozna podjechac do lidla reala itp..

ja zamierzam być pilną uczennicą i będę chodziła za wszystkie zajęcia :)

mówisz drogo na mieście?! a daleko w ogóle jest od Ośrodka do centrum?

 

Askra, moja bulimia nie opiera się na wymiotach. nigdy nie wymiotowałam. ja stosuję inną "metodę", czyli morderczą aktywność fizyczną. a anoreksja jak anoreksja, czyli głodowanie...

 

[Dodane po edycji:]

 

myślicie, że jeśli mam wytatuowane pół ręki będę traktowana patologicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę do Komorowa nia te pierwsze 2 tygodnie 6 grudnia,mam nadzieję,że będzie dobrze...Mam motywajcę bo już sobie nie radzę...

 

[Dodane po edycji:]

 

Namienistnik no to spotkamy się kolejny raz w realu ;)

 

[Dodane po edycji:]

 

Moja mother tam jest więc pewnie tak czy inaczej się spotkamy;-)

 

Wstępne grupy mają ciężko. Pacjenci którzy przebywają na stałe w ośrodku bywają nie mili a na społecznościach na nich najeżdżają, więc się nie przejmuj i nie bierz ich uwag personalnie bo to nie ma sensu. Trzeba ich wysłuchać zwrócić uwagę jaki oni mają problem i zapomnieć. Zrozumiesz schemat jak będziesz na stałe, że nowych odbiera się jako zagrożenie. Musisz być pewna czego chcesz od tego miejsca i siebie. Jeżeli będziesz się w tym gubić to zacznij sobie notować emocje bo to pomaga;-)

Tego ja się obawiam,dlatego,że ja wszystko biorę do siebie,jestem bardzo nerwowa i agresywna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hevana, a masz kolorowy na ręce czy nie? I co na niej?

 

Anyway - duża aktywność fizyczna to nic złego chyba. Choć w sumie we wszystkim można przesadzić.

 

 

 

Słowianka, to będziemy po koleii. Hevana, zaraz potem ja i Ty po mnie zaraz. Bardzo chętnie się spotkam. Anyway wcale nie widać po Tobie agresji. Wręcz przeciwnie. Ale rozumiem, że coś potrafi siedzieć w środku i wybuchać. Choć pewnie wymaga zewnętrznego triggera.

 

Zaklepię Ci jakieś dobre miejsca! :) I będę miał komu zostawić w spadku herbatkę i kawkę. :)

 

Mam motywajcę bo już sobie nie radzę...

 

Czuję dokładnie tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hevana, a masz kolorowy na ręce czy nie? I co na niej?

 

Anyway - duża aktywność fizyczna to nic złego chyba. Choć w sumie we wszystkim można przesadzić.

tatuaż mam bez koloru. to wizerunek jednej z postaci Gigera. uwielbiam ten tatuaż!!!

 

w moim przypadku aktywność fizyczna to przymus. np. głodzę się przez 4 dni i w trakcie tych dni ćwiczę jak szalona do upadłego. to samo po kompulsach. to rodzaj bulimii. jedni wymiotują, inni się przeczyszczają, ja ćwiczę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Bardzo proszę osoby które przebywały w dniu 23.10.2010 w ośrodku w Komorowie i wiedzą coś wiecej na temat samobójstwa Leona proszę o jakiekolwiek informacje.Pomóżcie mi to zrozumieć.

Nr. GG:11151663 lub na PW.

Serdecznie dziękuję dobrym ludziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,jakoś tak czuję się pewniej wiedząc,że przetrzecie szlaki ;)

Pewnie tak czy siak spotkamy się wszyscy po nowym roku tam?

Namiestnik a no może nie widać,ale fakt faktem,że z tego glównie powodu u psychologa pierwszy raz wylądowałam w wieku 7 lat...

Będę się z Tobą kontaktować,dasz znać co i jak :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,jakoś tak czuję się pewniej wiedząc,że przetrzecie szlaki ;)

Pewnie tak czy siak spotkamy się wszyscy po nowym roku tam?Namiestnik a no może nie widać,ale fakt faktem,że z tego glównie powodu u psychologa pierwszy raz wylądowałam w wieku 7 lat...

Będę się z Tobą kontaktować,dasz znać co i jak :smile:

też tak uważam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heavana kupa ludzi ma tam tatuaże...bez przesady, nie żyjemy w średniowieczu:/ a poza tym większość ludzi ma sznyty i to też nikogo nie dziwi...

ja nie mówiłam o tworkach tylko o specjalistycznym oddziale zaburzeń odżywiania. W tworkach takiego nie ma. Co najwyżej dadzą cię na ogólnopsychiatryczny zamknięty, a to kiepski pomysł, bo tam tuczą i karmią lekami:/

 

Słowianka w komorowie jest sporo osób borykajcych się ze swoją agresywnością także nie będziesz wyjątkiem. Grupy tez są bardzo agresywne mimo, ze terapeuci na początku ostrzegają, zę nie wolno stosowac agresji słownej oraz fizycznej. niewiele osób przestrzega tego o tej słownej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heavana kupa ludzi ma tam tatuaże...bez przesady, nie żyjemy w średniowieczu:/ a poza tym większość ludzi ma sznyty i to też nikogo nie dziwi...

ja nie mówiłam o tworkach tylko o specjalistycznym oddziale zaburzeń odżywiania. W tworkach takiego nie ma. Co najwyżej dadzą cię na ogólnopsychiatryczny zamknięty, a to kiepski pomysł, bo tam tuczą i karmią lekami:/

 

Słowianka w komorowie jest sporo osób borykajcych się ze swoją agresywnością także nie będziesz wyjątkiem. Grupy tez są bardzo agresywne mimo, ze terapeuci na początku ostrzegają, zę nie wolno stosowac agresji słownej oraz fizycznej. niewiele osób przestrzega tego o tej słownej.

mieszkam w średniowieczu, czyli małym miasteczku i bardzo często słyszę nieprzyjemne komentarze dotyczące mojego tatuażu...

z tego co mi wiadomo powstał/albo na dniach powstanie w Tworkach specjalistyczny oddział zajmujący się ED. wiem to od psychoterapeutki z Tworek właśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naprawde?? pierwsze słyszę....jesli będzie powstawał tak szybko jak taki diagnostyczny, którego otwarcie ogłosili w styczniu a do tej pory jeszcze nie jest tak naprawdę otwary to troche to potrwa:D byłaś kiedyś w tworkach?? tam jest jeszcze bardziej przerażająco niż w komorowie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×