Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

a ja wrocilam z dlugiego spacerku-okolo 7 km wyderptalam,po drodze wskoczylam na male zakupy,teraz gotuje obiad dla malza i tak sobie rozmyslam juz oczywiscie o swietach :D mam malego zajoba na punkcie Bozego Narodzenia,calej tej gonitwy ,zakupow przed podrozà.Tu w listopadzie juz ubierajà choinki,wièc chyba tez tak zrobiè-a co mi tam. :yeah:

Hej kobity!!jak macie jakies przepisy waszej kuchni regionalnej-swiàtecznej to wrzuccie mi jakies bardzo proszè!!!!!!!!!bardzo!!!!!!!pomyslalm,ze w tym roku dam mamie odpoczàc i stery przy garach obejmè ja ,cora i malz.Chcialam bliskich zaskoczyc czyms nowym,bo co roku praktycznie to samo na swiàtecznym stole.To co zabki-zmobilizujcie siè a ja czekam cierpliwie. :twisted::twisted::twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wovacuum,

A co robisz tak tradycyjnie? To może coś Ci podrzucę z moich:) U mnie od jakichś 3 lat oprócz tradycyjnych potraw obowiązkowo są prawdziwki w śmietance zapiekane pod gorgonzolą. Grzybki są mrożone z własnych zbiorów i już czekają:) Ja też mam pierdolca na punkcie świąt co roku sobie obiecuję, że nie zrobię dużo żarcia, żeby się nie opychać a zawsze robię tonę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiola173, barszcz z uszkami,ryba smazona ,po grecku,pierogi z kapustà i grzybami,groch z kapustà,kulebiak,kutia.przewaznie z wigilii zostaje duzo ,to na swièta wcinamy.A poza tym bigos,krokiety,jakies ciasta,slatki itp.tak tradycyjnie wiesz.Wrzuc ten przepis na prawdziwki tu na forum koniecznie do przepisow,bo tutaj off-topa zrobimy :D a Ty co serwujesz??rok temu robilam kuraki nadziewane wg przepisu Linki -ambrozja po prostu. :D

 

[Dodane po edycji:]

 

Jak ja nienawidzę Świąt......!

W znaczeniu religijnym mam identyczne zdanie, ale ja obchodzę święta w sposób komercyjno-gastronomiczny. :mrgreen:

 

otoz to :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie podobnie jak Ty: barszczyk koniecznie, mnóstwo pierogów, bo to u mnie przez całe święta najchętniej jedzona potrawa. Czasem zupę grzybową jako nr2. Z ryb to najchętniej łosoś z rusztu bo karpia nie lubimy , po grecku tak, czasem robię takie całkiem swoje śledzie - ale z nimi strasznie dużo pieprzenia jest, koniecznie pasztet. Pieczone mięska- schabik nadziewany śliwkami. Pomyślę bo teraz nic więcej nie pamiętam:) A te prawdziwki to żaden przepis- smażę je na masełku, dodaję śmietankę jak zgęstnieje na wierzch pokruszona gorgonzola i zapiec w piekarniku troszkę.Do smaku tylko sól i pieprz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubie nastroj swiateczny:)Jednak co do wymowy calych swiat to jestem dalece od tego:)Na szczescie zostajemy tutaj,nie jedziemy nigdzie.Wkurza mnie zamet,a rodzinka by najchetniej na pol mnie przedzielila:)Nie odpoczywam w ogole.Tutaj poozdabiam mieszkanko,zrobie piekny nastroj,przyrzadze tyle jedzenia zeby lodowka pekla w szwach :mrgreen: Bedziemy siedziec przy nastrojowych swiacach,ogladajac filmy,miziac sie:) Dodam,ze bede miec kota mojej kumpeli na Swieta:)Bedziemy zastepczymi rodzicami przez dwa tygodnie i to chyba najbardziej z tego faktu sie ciesze :D I blizej wiosny hehe.

Wiola jak zwykle proponuje sledziki tzn,, pod pierzynka''.Moje ulubione sledziowe danie :mrgreen:

Nie ejstem tradycjonalistka-robie po swojemu wszystko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wovacuum, ok bed miala czas to wrzuce:) Przepis na ,,sledzia'' juz zaladowalam:)Poczytaj sobie :smile:

Niestety ide do pracy,nie chce mi sie prosic o wolne mojej Managerki;/Zolza taka. Jakos dam rade.Kiedys z angina tez chodzilam :smile: Przetrwam 5 godzin.Wazne,ze rano wstac nie musze.Biore Panadol to mi stan podgoraczkowy niweluje.Nic,szpadam.Do jutra! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×