Skocz do zawartości
Nerwica.com

bezsenność, lęk przed zaśnięciem


darekk

Rekomendowane odpowiedzi

wiem, że podobny temat już był ale dość dawno i nie chcę go odgrzebywać, dlatego mam nadzieję że ktoś zdąrzy coś napisać zanim szanowny moderator zamknie ten temat :lol:

otóż od dłuższego czasu ( 2 miesiące) boję się zasnąć i udaje mi się to dopiero o 5 - 6 nad ranem. gdy zbliża się wieczór zaczynają się moje problemy z sercem ( nagle zaczyna bić jak dzwon, czasem tak mocno że w gardle czuje jakby przepływającą żyłami krew.) dostaję arytmi i strasznych bóli. najgorszy jest sam moment zasypiania. kiedy już się kładę i prawie zasypiam nagle szybko się zrywam z bardzo głośnym wdechem ponieważ mam uczucie jakby serce przestawało mi bić i zaczynam się dusić :( niewiem czy ktoś z Was jescze ma takie dolegliwości i mnie rozumie , ale to straszne uczucie możecie uwierzyć na słowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w stanie wyobrazić sobie że to straszne bo gdy dostaję ataków paniki dzieją się ze mną różne rzeczy (także z sercem). Widziałam jednak wiele opinii na forum w któych inni także piszą o takich objawach. Jak sam wspomniałeś podobny temat już był, w sumie więc nie wiem jakiej odpowiedzi oczekujesz...

 

Jest to depresja, jest to straszne ale jakoś trzeba z tym żyć :|

 

Moje pytanie: skoro boisz się zasnąć to dlaczego udaje Ci się zasnąć nad ranem? Ze zmęczenia czy raczej dlatego że robi sie już jasno i zaczyna nowy dzień? Skoro boisz się zasnąć wieczorem to nie śpij wieczorem. Zmień rytm i śpij po południu lub nad ranem. Czy chodzisz może na psychoterapię lub byłeś u psychiatry? Wydaje mi się że zestaw odpowiednich leków rozwiązałby Twój problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśłi chjodzi o to że temat był to wiem bo kiedyś go widziałem ale teraz nie potrafię go odnaleść i przeczytać czy innym też się tak zdarza. a co do zasypiania to nie boję się ciemnosci. wogóle lekarze mają ze mną problem bo ja tak naprawdę niczego się nie boję. lęki które przychodzą pojawiają sioe z nikąd i nie są związane z żadną sytuacją w której się znajduję. zasypiam rano ze zmęczenia często przed komputerem na siedząco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że jest to hypnofobia, niemniej jednak biorąc pod uwagę iż nie potrafisz zlokalizować źródła lęku trudno będzie znaleźć genialny sposób na wyjście z tego. To w końcu część zespołu zaburzeń snu a padanie ze zmęczenia nie rozwiąże problemu.

 

W przypadku np. bezsenności mówią że dużą rolę odgrywa to co robimy przed snem i że np jeżeli jesteśmy aktywni to potem mamy problem ze zaśnięciem. Zalecają aby unikać wysiłku intelektualnego itd. a np. ja najwiecej robię w nocy bo najłatwiej sie wtedy skupiam i mam najwięcej energii. Możesz mimo wszystko spróbować odejść od rutyny i zmienić nieco sposób spędzania wieczornego czasu. Możesz też spróbować wizualizacji ewentualnego zasypiania: zasłoń po południu story i połóż się na łóżku tak jakbyś miał iść spać. Zamknij oczy i obserwuj co będzie sie działo z Twoim ciałem i czy reakcje będa podobne do tych wieczornych.

 

Możesz spróbować wypić wieczorem jakieś zioła o właściwościach nasenno-uspokajających (melisa) lub np. zapalić relaksujące kadzidełko albo posłuchać muzyki relaksacyjnej który Cię znuży. Jeśli to nie pomoże a lekarze będą nadal rozkładać ręce pozostaje Ci tylko jedno oczywiste wyjście: skoro zaśniesz tylko gdy będziesz zmęczony, to się zmęcz. Zacznij np. intensywnie ćwiczyć przed snem aby wyczerpać się fizycznie (choć myśle że nawet intensywny trening na siłowni o wczesniejszej poże da o sobie znaki).

 

Pozdrawiam i życze spokojnej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

darekk bierz jakieś leki przed zaśnięciem. Choćby Afoban, zaśniesz szybko i bez strsowo. Ja miałem to co ty zanim jeszcze zacząłem się leczyć i Afoban mi bardzo pomagał. Jedna tabletka na 30 minut przed snem.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×