Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o odpowiedź. Jak odczuwaliście zakochanie zażywając Anafranil? Szczególnie chodzi mi o te większe dawki, od ok.150 mg. czy odczuwaliście wszystko normalnie, czy mniej intensywnie?

 

prawie kazdy antydepresant sprawia ze jest sie bardziej obojetnym i wypranym z jakichkolwiek uczuc, takie spłycenie uczuć, emocjonalności, większa pustka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całe szczęście po Anafranilu nie czuje chyba zspłycenia uczuć - na pewno nie w stosunku do najbliższych. Na pewno jestem bardziej obojętna na sprawy w pracy, nie przejmuje się tak opiniami innych, problemami. A co do seksu to na mnie działa wprost przeciwnie. Ale ja chyba większość objawów jakoś odwrotnie odczuwam - chociażby o że schudłam po nim w przeciągu 3 tyg. prawie 5 kg , co mnie akurat cieszt :-)

Więc głowa go góry, tym co się boją o przeżywanie zakochania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borsuka, a moge spytac jaka dawke bierzesz?,schudlas po anafranilu,super,wiekszosc tyje( tez tylam,do tego mega sennosc i inne) musilam odstawic,wzrost libido tez na +,gratuluje jeszcze raz schudniecia,bierzesz ten lek od 3 tyg?jesli dobrze rozumiem.

borsuka, witaj na forum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od 3 tygodni. Dawka 2 0,5tabl. 75SR. Lekarz kazał brać 2 razy dziennie po całej, ale chyba nie jestem w stanie przez tę senność właśnie i przez pierwsze 3 dni czułam się jak pijana. Jak na razie dobrze się czuję po tej dawce, natręctwa trrochę ustąpiły i nastrój jest ok.

z tym chudnięciem to tak - mam zaburzone łaknienie. Wiecznie byłam na dietach a teraz po prostu nie mam apetytu, opycham się słodyczami, na widok kiełbasy dostaję nudności :-)

 

cytrynka84 libido :-)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz tez sennosc Tobie dokucza po tym leku?

Dzieki za info najwazniejsze ze dziala dobrze,na natrectwa stosuje sie ,wieksze dawki,niz na depresje,dawka terapeutyczna,czyli ta od ktorej ten lek dziala w pelni to wg lekarzy,2 tabl wlasnie,(75 kazda),ja bralam 2,5 tabl(75) i moglam wtedy ciagle spac i nadal bylam niewyspana :( nastroj ok,ale ubocznych za duzo .

Za pierwszym razem jak bralam ten lek pol tabl,to bylo ok,pomogl mi

Niedawno lekarz kazal wrocic do leku 1 tabl tym razem,zaczelam od pol tabl,zeby lepiej zniesc uboczne,ale wytrzymalam tylko tydzien( mega stany lekowe i wogole masakra,kilka jeszcze innych ubokow ,o ktorych nie warto pisac,bo mnie trzesie navsamo wspomnienie :(

Biorac anafranil zaoszczedzila bym,a tak wydaje duuzo kasy na leki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytrynka, senność trochę mija po 4 kawach dzienie, muszę wytrzymać największy kryzys około 20 i potem jest lepiej. Trochę mi sie wszytko zdezorganizowało, musiałam zwolnić tempa z drugą pracą , do której siadam wieczorami, ale przy tak silnym ataku nerwicy i tak bym nie dała rady pracować. Całkowicei natręctwa nie ustąpiły, sporadycznie coś się dzieje i jest to do wytrzymania. Boję się zacząć brać tak dużej dawki. W przyszły czwartek idę do lekarza - zobaczymy co powie. Biorę dodatkowo na złagodzenie skutków propranolol, ponoć uspokaja serce.

Cytrynka a co Ty bieżesz? też zmagasz się z nerwicą natręctw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

borsuka, lecze sie na s ilnadepresje do tego stany lekowe natrectw nie mam

Biore teraz Efectin,ale lekarz cos wspominal o zmianie leku,nie wiem dlaczego,bo efectin bardzo mi pomaga,musze pogadac z dr dlaczego cgce odstawiac lek ,ktory najlepiej namnie dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytrynka84,

 

Jezeli Efectin dziala tak dobrze to nie godz sie na zmiane leku...Czasami tak sie lekarzom wydaje, ze wiedza najlepiej...ale to Ty jestes soba i czujesz co i jak...Dobranie leku, ktory naprawde dobrze dziala to nie lada sztuka, wiec o cos takiego moze nie byc latwo pozniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi dorzucił Anafranil do paroksetyny. Zastanawiam się czy to brać wogóle. Dopiero 3 tygodnie biorę paro i znając swój zryty dekiel, dopiero coś po 5 tygodniach zaczyna działać. Czy czekać jeszcze na rozbujanie paro, jak nic nie drgnie to wtedy zarzuce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agnietka68,

 

Działa jak najbardziej normalnie:) Ja przecież od lat na anafranilu i czasem muszę do dentysty chodzić:)

 

A jak się w ogóle czujesz i jak to zwiększanie dawki Ci poszło?

 

Wujek

 

Wątpię czy anafranil podziała nasennie. Fakt ,że zwiększa senność, ale to inaczej niż leki nasenne. Ja raczej śpię dość długo i czasem mam takie ataki senności w ciągu dnia, ale z zasypianiem raczej mam problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiola czuję się dobrze jeszcze czasami mam stany lękowe ale mijają dość szybko;coraz częściej wychodzę sama;jest ok;tylko że dzisiaj mam okropny ból zęba ach kurcze dentysta mnie czeka a tak się boję ze jasna cholera :oops: do poniedziałku muszę przeczekać;a i rano wstaję zakręcona z godzinę dochodzę do rzeczywistości!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek

 

Próbowałam prawie wszystkiego. Tylko ,że wiesz u mnie problemem nie jest depresja tylko lęki. Mnie nic innego na nie nie pomaga- tylko anafranil. Chociaż miałam kilka epizodów depresyjnych i wtedy pomogło mi również zwiększenie dawki anafranilu. Tylko ,że on niestety nie daje napędu i motywacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×