Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Noż Holender, dziś przespałam pół dnia, lekko mi duszno. Obudziło mnie walenie serca (mimo, że biorę concor cor). Ból ręki promieniuje wyżej, już prawie nie bolało, a tu nagle... Wczoraj czułam się dobrze, dziś już nie do końca... Boję się. Jutro badam tarczycę i echo serca, nie wiem jak to się ma do concor cor... wie ktoś? Jutro nie zażyję po prostu. Boję się... :( W szpitalu zrobili morfologi, biochemię i immunochemię. Wyszła ok. EKG ciągle złe. RTG klatki piersiowej robiłam i wyszło dobrze. Jutro następne 2 badania... Buuu. Wczoraj nie wzięłam ani jednego relanium, dziś też nie. Jestem bezsilna i boję się :why::why::why:

 

[Dodane po edycji:]

 

I Cały czas coś ściska mnie w sercu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noż Holender, dziś przespałam pół dnia,

zdarza sie, tymbardziej po lekach ;)

Jutro badam tarczycę i echo serca, nie wiem jak to się ma do concor cor... wie ktoś? Jutro nie zażyję po prostu.

echo to raczej badanie wielkosci serca, komór itp. a na to chyba betablokery nie maja wplywu. a takich lekow chyba nie powinno sie nagle odstawiac ;) ja np uslyszalem od kardiologa, ze do konca zycia bede bral Nedal.

 

[Dodane po edycji:]

 

ja chyba mam jakies leki z kosmosu, skoro przez tydzien nikt nie odpisal na moj odzew w tematach o nich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój dzisiejszy dzień był nawet nie najgorszy aż do momentu (jakas godzine temu), kiedy to mój ojciec alkoholik pobił sie z moim bratem alkoholikiem, a w miedzy czasie matka alkoholiczka krzyczała wniebogłosy. Potem mój brat wyszedł z domu i teraz nie odbiera ode mnie telefonów, umieram ze strachu co sie z nim dzieje... Po jego wyjściu jeszcze rodzice sie porzucali na siebie z pól godziny. Teraz jest juz spokój, nikt sie do siebie nie odzywa. A ja czuje lęk, wstyd, smutek, współczucie i poczucie winy. No i bezsilnośc kompletną - bo w żaden sposób nie moge mojmu bratu pomóc...

odezwał się brat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro badam tarczycę i echo serca, nie wiem jak to się ma do concor cor... wie ktoś?

 

lady_butterfly, echo ma wykryć nieprawidłowości w budowie serca, wady wrodzone itd., moim zdaniem concor cor nie wpłynie na badanie... Myślę, że spokojnie możesz wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... co do tego blokera, to jest napisane, że jak się pominie dawkę, to należy kolejną wziąć następnego dnia. Myślę, więc, że jak bym raz nie wzięła, to nic się nie stanie. Bo jeszcze jest kwestia tego badania krwi na tarczycę... I już sama nie wiem... Szkoda, że echo mam tak późno, bo o 11.40, a tak bym wzięła po badaniu, ale trzeba rano... no i ja już nie wiem... No chyba, że pojadę wcześnie zrobić na tarczycę, potem zjem jakiegoś kebaba na mieście i zażyję blokera? Przed echem serca można jeść? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie lekarz wypisał betaloc 50 mg tylko nie wiem czy mam brac czy nie ?

puls mam OK z cisnieniem tylko bywa różnie

tez bralem kiedys betaloc. zaszkodzic nie powinien, a z tego co pamietam, to miewasz cisnienie i po 160. ja na twoim miejscu bym bral ;)

Szkoda, że echo mam tak późno, bo o 11.40, a tak bym wzięła po badaniu, ale trzeba rano...

gdzies pisze, ze trzeba rano :P? ja jak wstaje o 7, to biore przed 8, jak wstaje o 16 to biore o 16. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, w takim razie wezmę ten concor, ale powiedzcie mi, czy przed echo serca można jeść, bo przy badaniu krwi chyba nie? Bo chcę coś wrzucić do brzuszka przez zażyciem leku... Ale najpierw zrobiłabym badanie krwi na hormony tarczycy na czczo i bez concoru.

 

Pisze, że trzeba rano. Na ulotce. A także kardiolog mi tak zaleciła. Najpóźniej zażyłam koło 10. A zwykle koło 8-9, raz o 6, bo się obudziłam z łomoczącym sercem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

esprit, ja biorę betaloc na tachykardię napadową czyli podwyższone tętno, ale z tego co wiem na nadciśnienie też to przepisują, więc spokojnie bierz ;) Ja biorę Betaloc ZOK, 50 mg już od pół roku.

 

A sport i ruch też się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PhilosophyOfLife, Izus :smile: bralam kiedys stilnox-ale mnie rozwalal-nie moglam pracowac normalnie-zasypaialm w pracy na klawiaturze od kompa.To typowo naseeny lek.Moze sprobuj cos antylèkowego np.tranxen?wspaniale wycisza+jakies zioilowe ,np nasze polskie valused(obecnie biorè).tylko musisz gdzies tak kolo 21 juz brac ten tranxen,i wtedy wstaniesz wypoczèta juz kolo 6-ej.oczywiscie uzalezniajà!!!!!natomiast te ziolowe(valused)ja biorè czasem 3 i spie jak mops.(biorè gdzies kolo 20-ej).

 

[Dodane po edycji:]

 

esprit, jutro o 12 ej?? :tel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wovacuum, tak tylko u mnie to nie dziala tak pieknie.Biore sobie leki ziolowe rowniez,ale to nic nie daje.Nie wierze w zola.Ja biore kilka lta zolpidem,ale to roznie,z przerwami,dawki minimalne.Bardzo dobrze sie na nim wysypiam,nie czuc,ze biore jakis lek.Uzalezniona jestem napewno psychicznie,ale nie fizycznie bo jak mam dni wolne,urlop to bez problemu go odstawiam jakby nigdy nic.Mnie sie wydaje,ze to zalezy od czlowieka.Sa tacy,ktorzy biore i 10 tbl na raz!Potrafia uzaleznic sie od wzystkiego.Chyba to tak jest ze wszystkimi lekami,a przeciez zolpidem jest najmniej szkoldiwy ponoc :?:smile: Ja nawet nie pije ani nie pale papierosow,tylko ten zolpidem wrrrr

No wlasnie te bezno to ponoc strasznie uzalezniaja...kiedys dostalam na spanie Clonazepam i nic mi nie pomagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zamuliło cię od tego leku bo ja mam wrażenie ze mój seroxat + betaloc To będzie nie fajny mix

A swoja droga pomaga ci ?

 

esprit, Szczerze mówiąc to nie wiem czy paroksetynę można łączyć z metoprololem, mówiłeś lekarzowi który przepisywał Ci betaloc, że bierzesz seroxat?

 

U mnie betaloc nie powodował żadnych skutków ubocznych. Podobno jeżeli już występują to są one bardzo łagodne i szybko przemijają.

 

Mnie pomaga. Akcję serca mam normalną, tętno co najwyżej 80/min ( a kiedyś często było to 120/min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×