Skocz do zawartości
Nerwica.com

Agoniści Dopaminy - Ropinirol i Pramipexol


Gość miko84

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec czekamy na jego odp miko wypowiedz sie jak to jest ze oba leki zwiekszaja poziom dopaminy a ich zastosowanie zupełnie inne dlaczego fluanxol nie jest stosowany w parkinsonizmie tak jak te leki ktore ty wymieniłes bo nie rozumiem te twoje ardziej działaja na dopamine czy o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem trittico, on w pewnym małym stopniu działa na dopaminę bo blokuje receptory serotoniny, które są odpowiedzialne za hamowanie dopaminy. Ale jest też słabym inhibitorem serotoniny więc nie wiadomo jak na Ciebie zadziała. Widać babka się boi leków których nie zna. Chociaż jeśli leki typowo serotoninowe zwiększyły Ci napięcie to może trittico przez zablokowanie receptorów serotoniny pomoże Ci z tym napięciem. Mi napięcie mięśni odpuściło po ropinirolu po paru dniach, po tygodniu było już dość dobrze zauważalne.

 

Moolik fluanxol działa na ten sam system ale inaczej - on blokuje dopamine (dlatego nie jest stosowany w parkinsoniźmie), ale w małych dawkach (w schizofrenii stosuje się zazwyczaj dużo większe dawki) powoduje jakby jej wzrost, co objawia się działaniem antydepresyjnym.

Z kolei ropinirol jest agonistą dopaminy, czyli udaje jej działanie, działa tak jak ona gdy mamy jej za mało, ale początkowo może przez to zmniejszać ogólny poziom dopaminy. U niektórych dopiero po czasie wszystko się normalizuje i lek działa jak powinien.

 

Adwentystko napisz jak ten lek zadziała na Twoje napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moko oczywiscie ze bede pisac.ale bede brac dopiero od piątku wieczór,bo jeszcze jestem do piątku w terapi.potem koncze z tym i zacztnam z tritico.moja lekarka chyba rzeczywiscie boi sie eksperymentowac.dzięki za informacje wszelkie miko

 

[Dodane po edycji:]

 

miko wiesz ja jestem dosc otwarta na ludzi nie mam problemu w kontaktach natomiast mam male libido i to potworne napięcie mięsni,czy to moze byc objaw zbyt niskiego poziomu dopaminy,bo to mi sie kłóci ze sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno Ci wpisać "trazodone, dopamine" w google?

 

"We suggest that trazodone (5, 10 and 20 mg/kg), by blocking the 5-HT(2C) receptors, releases the nigrostriatal DAergic neurons from tonic inhibition caused by 5-HT, and thereby potentiates dexamphetamine stereotypy and antagonizes haloperidol catalepsy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko w sobote bede miala reqip,zalatwilam od znajomej pielęgniarki,ale dopiero w sobote,czego moge się spodziewac,pozytywy jak i negatywy,prosze napisz,wiesz mi glownie chodzi o to je...e napięcie mięśni.ale ze strony dzialan niepożądanych?chyba mnie szlag nie trafi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adwentysko nie, nie trafi Cie, ale najprawdopodobniej będziesz senna na początku więc radzę Ci wziąść lek na noc. Jaką dawkę będziesz miała? Proponuje Ci brać jedną dawkę na noc i tak codziennie. Rano powinnaś mieć więcej siły i większy spokój. Napięcie mięśni odpuszcza po paru dniach, nie wiem jak będzie u Ciebie. Liczę, że lek będzie dla Ciebie trafiony i pomoże Ci nie tylko w napięciu mięśni ale i w innych sprawach. Aha, może Ci też podnieść libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisz miko chce miec o,25 requip.u mnie wpracy sa chorzy za parkinsona i jeden dziadek bierze ten lek.w sobote moja znajoma bedzie w pracy i ma mi go zorganizowac,jesli beda mocniejsze dawki to bede lamac tabletki,troche sie boje czy sobie nie zaszkodze,a co jak napiecie wroci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×