Skocz do zawartości
Nerwica.com

Trening autogenny Schultza


juz

Rekomendowane odpowiedzi

juz, ja stosowałam i stosuję treningi autogeniczne i Shulza i taki drugi, wszystko mam na mp3 i swojego czasu codziennie wieczorem a nawet kilka razy dziennie zapodawałam.

Wbrew pozorom trzeba się tego nauczyć, mi bardzo pomógł - szczególnie jako relaksacja przed snem, po całym dniu. Teraz gdy mam gorszy dzień też czasem kładę się w domu i staram się przeprowadzić trening. Pomaga mi w zlokalizowaniu najbardziej spiętych części ciała, relaksuje, ćwiczenia oddechowe uspokajają. Organizm uczy się reakcji na dane bodźce, uspokaja się.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja nie bardzo chce to stosowac pod katem... leczenia nerwicy, czy lęków.Choć oczywiście ogólne lepsze samopoczucie nie zaszkodzi. Mam pewne zajęcie i podczas jego wykonywania zalecane jest odprężenie. Im jestem mniej nerwowy, bardziej odprężony tym lepiej. Chciałbym to stosować 2 razy dziennie. Teraz własnienie nie wiem ile to trwa i czy sa jakies przeciwskazania itd... Czy cięzko sie tego nauczyć? Można powiedzieć że chce to stosowac ze względów sportowo zarobkowych

 

[Dodane po edycji:]

 

Zapytam o coś innego. Cze to sie kupuje? Czy można to zciągnąć? Albo jesli masz to może mi pożyczysz :)? Albo porzyczysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

psyche_, Mi było łatwiej jak miałam na mp3 i nie chodzi o muzykę, tylko trening jest prowadzony, głęboki spokojny głos mówi dokładnie co trzeba w danej chwili zrobić, na czym się skupić, jakie partie mięśni rozluźnić, jak rozluźnić itd.

 

Tylko nie bardzo wiem jak można to stosować w celach sportowo zarobkowych..... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram sobie w pokera. Jest to gra dośc skomplikowana jeśli sie wezmie pod uwage kwestie emocjonalne. Można powiedzieć że jest swego rodzaju barometrem. To raz

Dwa. Od strony emocjonalnejzawsze lepiej czuś sie lepiej niż gorzej i jeśli pozwoli mi zredukowac to napięcie w klatce to bedzie rewelacja.

Rozumiem że jest 6 kroków. Jeśli można to niech ktoś wklei link z całą instrukcją, bo jak dotąd znalazłem tylko krok pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz,

 

muzyka-relaksacyjna-t17287.html?hilit=autogeniczny

 

Tu masz dokładny link do treningu autogenicznego do pobrania za darmo:

http://www.relaksacja.pl/do_pobrania_za_darmo_zaraz_otrzymasz_Trening_JacobsonaFreebot.html

 

Tutaj do bardziej kompleksowego treningu:

http://torrenty.org/torrent/240231

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz, no może nie pół roku, ale zanim nauczysz się całkowicie relaksować, w tym drugim treningu człowiek uczy sie na zawołanie wyczuwać ciepło w różnych częściach ciała, to wymaga skupienia, relaksu i ogromnej koncentracji, mi nauka zajęła około 2 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję ten trening od tygodnia i efekty są oszołamiające! :). To jest dla mnie niesamowite że kilkuminutowy trening spowodował w moim funkcjonowaniu tak pozytywne zmiany. Zauważyłem tylko że gdy tekst treningu jest czytany przez T to taki trening ma mocniejszy efekt niż słuchany przeze mnie z odtwarzacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również stosowałam i bardzo polecam. Super efekty w krótkim czasie. Zachęcam do podjęcia próby. A tych, którzy jeszcze nie wiedzą co to to tu znajdą odpowiedzi na wszystkie pytania http://www.biomedical.pl/psychologia/trening-autogenny-schultza-6580.html bardzo mi się to przydało na początku.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2010 o 11:26, linka napisał:

juz, no może nie pół roku, ale zanim nauczysz się całkowicie relaksować, w tym drugim treningu człowiek uczy sie na zawołanie wyczuwać ciepło w różnych częściach ciała, to wymaga skupienia, relaksu i ogromnej koncentracji, mi nauka zajęła około 2 miesięcy.

Właśnie tego ciepła nie czułam i zrezygnowałam z tych ćwiczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×