Skocz do zawartości
Nerwica.com

Światopoglądowy temat o róznicach płci.


Gość kuba94

Rekomendowane odpowiedzi

Streszczę to krótko i zwięźle. Dyskusja pierwotnie dotycząca różnic między płciami, przekształciła się w apologetykę wyższości rodzaju męskiego, a obecnie oscyluje wokół statystyki.

 

Czyli idziemy w dobrym kierunku :)

 

hmm... Dziewczyny... widzicie i nie grzmicie?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki super temat, a ja jakos przegapilam! :D

 

Jesli chodzi o inteligencje, badania naukowe wskazuja jednoznacznie na to, ze kobiety sa generalnie, jako grupa, mniej inteligente. Kto jest ciekawy szczegolow, niech zerknie w ksiazke: Plec mozgu (Moir, Jessel) - autorzy powoluja sie na roznorodne badania naukowcow w tej kwestii. Aby wyjasnic, w czym rzecz posluguja sie analogia do wzrostu: Jesli w danym pokoju przebywa kobieta i 3 mezczyzn, to kobieta moze byc wyzsza od tych mezczyzn, ale w skali swiatowej najwyzsza kobieta, nigdy nie byla wyzsza od najwyzszego mezczyzny. Podobnie z inteligencja. W danym pokoju kobieta moze byc duzo inteligentniejsza od 3 towarzyszacych jej mezczyzn, ale najinteligentniejsza kobieta, jak dotad nigdy nie okazala sie inteligentniejsza od najbardziej inteligentnego mezczyzny. Ja to kupuje i nie rozumiem oburzenia ;) Nie czuje sie bynajmniej ponizona z tego powodu :) Jesli takie sa fakty, to nie moge im zaprzeczac. Ale i tak nigdy nie zamienilabym sie na plec:)

 

Ponadto uwazam, ze gdyby nie mezczyzni, szeroko rozumiana "technika" na swiecie pozostawalaby na dosc marnym poziomie - nie jestem np. pewna, czy w ogole powstaloby cos takiego jak samoloty, helikoptery czy skomplikowany sprzet elektroniczny. Zgadzaja sie z tym niemal wszystkie znane mi kobiety, z ktorymi na ten temat kiedys rozmawialam. Mysle, ze zaprzeczanie temu to hipokryzja.

 

[Dodane po edycji:]

 

Ech, Doksia, ale Ty nie rozumiesz, że tu chodzi o całkowitą liczbę zabijanych w wojnach kobiet i mężczyzn, bez rozróżnienia czy zginęli na polu bitwy czy w domu...

 

No ale coz z tego? Kto ich zabijal? Przeciez nie kobiety, a mezczyzni wlasnie. Sami sie powybijali, a teraz piszecie, ze to dyskryminacja...

 

[Dodane po edycji:]

 

Krzysiek1234, słuchaj możesz być ponad przeciętna inteligenty ,ale jeśli nie masz młotka to i tak nie wbijesz gwoździa. O tym mowa .

 

Zle porownanie ;) Jak ostatnio wbijalam gwozdzie (wprawdzie w szafe, a nie w sciane), zamiast mlotka uzylam kawalka cegly. Ani szafa sie nie rozleciala (choc wszyscy twierdzili, ze tak sie stanie), ani gwozdz nie zostal zle wbity. Mozna? Mozna! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×