Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

biore 100mg. Nie wiem czy lek jakoś mocno działa, bo nie mam jakieś euforii czy czegoś. mam WRAŻENIE, że patrze na wszystko troche mniej depresyjnie, że wszystko widze nieco weselej. Ciężko to opisać. bo efekt nie jest jakiś gigantyczny, co najwyżej delikatny ale sie utrzymuje ju od wielu dni, chyba od jakiegos tygodnia czyli od czasu jak minal miesiac. Mam nadzieje ze to wlasie efekt dzialania lekow. W owym okresie rowniez (tydzien temu) minely mi wkurzajace skutki uboczne jak brak apetytu i podnioslem dawke leku z 50 mg i teraz juz od tygodnia biore 100. Wydaje mi sie ze jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę Wam zazdroszczę, że cokolwiek na Was działa,

na mnie nic nie działa, ani sertralina, ani sulpiryd ... :(

Sulpirydu biorę teraz tylko setkę, a sertry już tylko 50-tkę, tak dla fasonu

 

A co gorsze, od pewnego czasu mam takie dziwne objawy, coś w rodzaju pulsowania w głowie, przy czym nie jest to ból, nie jest to też puls skroniowy, ale taki rozległy, praktycznie w całej głowie :roll:

Objawia się zwłaszcza przy jakichś szybszych ruchach głowy, ale też ogólnie przy poruszaniu się.

Od jakiegoś miesiąca miałem to sporadycznie - kilka razy w ciągu dnia, a teraz jest praktycznie cały czas i mam wrażenie, że z dnia na dzień się nasila.

Miał ktoś takie objawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, Nie chcę Ci nic wkręcać. Dużo osób jest zadowolonych z sertry ;) .Co do działania, to nie jest tak, że nic nie czułem. Coś tam subtelnie się działo. Ale dla mnie to za mało, przy tak drastycznych skokach nastrojów.

 

Dodam jeszcze, że ja przerzuciłem się z wenlafaksyny, która jeśli na kogoś działa, jest jednym z najmocniejszych antydepresantów dostępnych na rynku. Więc sertralina, przy tym, jest bardzo subtelna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ogólnie, to powinieneś mieć zalecenia od psychiatry,

bo chyba byłeś u niego, skoro masz ten lek ?

 

ja brałem 2 razy dziennie, rano i po południu,

ale co do podzielonej dawki, to nie jestem przekonany, że jest lepsza niż pojedyncza,

zależy jak działa ten lek na daną osobę

 

prawdopodobnie nie ma to większego znaczenia,

ponieważ sertralina działa dopiero po długim czasie przyjmowania (kilka tygodni)

(na forum jest osoba, która bierze znacznie większą dawkę i wszystko naraz - z rana :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×