Skocz do zawartości
Nerwica.com

DOPALACZE (i pokrewne subst.)


zaqzax

Rekomendowane odpowiedzi

Z dopalaczami róznie bywa podobnie jak z innymi narkotykami, bo prawda taka że dopalacze to narkotyki, ja na ten przykłąd paliłem spice golda, takie ziółko do palenia które zostało na początku istnienia dopalaczy wycofane, i miałem spoko fazke aleniestety muj kumpel z pracy sciągnoł tylko macha i miał problemy z oddychaniem. Podobnie z innymi środkami. podobnie z marihuaną znam takich co palą 20 lat i są normalni mają prace i życie na poziomie, a znam też takie osoby co im trawa zryłą psyche na maksa. Z alkocholem też tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem sie niezrozumienia w temacie ale rozciąganie legalizacji na rzeczy z obecnym tematem zupełnie nie związane jak chocby cyt. to moze zalegalizujmy zabijanie itp jest skrajnym nieporozumieniem...nalezy odrużniać to co intencjonalnie mozliwe od tego co społecznie własciwe... moze zakażmy tez jedzenia tłustych potraw bo w konsekwencji grozi to miaźdzycą,zawałem a w konsekwencji wielkim obciążeniem budzetu zdrowotnego państwa... jestem za legalizacją aborcji i narkotyków dlatego ze i tak czy bedzie to legalne czy nie bedzie praktykowane w podziemu i kosztowacbedzie wielokrotnosc tego co kosztowało by wtedy gdy byłoby legalne...

delegalizacja aborccji i narkotyków to zawualowana forma wspierania "podziemia" w powiekszaniu jego zysków (i okreslonych kół które za nimi stoją) i posrednie przyzwolenie na coraz bardziej permanentną deprywacje przezeń coraz to wiekszej rzeszy potencjalnych ofiar

Jedzenie tłustych potraw moze ale nie musi skonczyc sie miazdzyca, po zjedzeniu tłustej potrawy nikt nie dostaje szału i nie zabija z tego powodu swojej babci dlatego ze nie dała mu pieniedzy na nastepna tłustą potrawe.Dopalacze są substancjami psychoaktywnymi po których człowiek nie mysli racjonalnie,jego myslenie jest zaburzone,po zjedzeniu tłustej potrawy,wypaleniu papierosa,wypiciu piwa,kieliszka wódki ma zdecydowanie wieksza kontrole nad soba niz po dopalaczu.Jesli dopalacze będą legalne ich producenci będą robić wszystko zeby brała to najwieksza liczba ludzi,bo przeciez chodzi im o zysk.No a zeby osiagnąc zysk to potrzebna bedzie reklama,wiec dadza reklamy do prasa,radia,telewizji itd człowiek jest podatny na reklame iles tam tysiecy ludzi słyszac po 100 razy dziennie słowo dopalacz wkoncu sie skusi i sprubuje zeby zaspokoic swoja ciekawosc`,mimo tego ze mówiono m jakie są tego skutki,beda sami chcieli sie przekonac.

 

[Dodane po edycji:]

 

Z dwojga złego juz lepiej zeby podziemie sobie zarabiało na 100 tysiacach osób,niz gdyby miało to byc legalne i miało byc uzaleznionych 1mln.Wielu ludzi po dragach staje sie patolami,nie pracuje,kradnie,rozboje etc.Kosztów jakie panstwo ponosi przez to ze kilkaset tysiecy ludzi jest uzaleznionych,kradnie,nie płaci zadnych podatków jest znacznie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spod

ziewałem sie niezrozumienia w temacie ale rozciąganie legalizacji na rzeczy z obecnym tematem zupełnie nie związane jak chocby cyt. to moze zalegalizujmy zabijanie itp jest skrajnym nieporozumieniem...nalezy odrużniać to co intencjonalnie mozliwe od tego co społecznie własciwe... moze zakażmy tez jedzenia tłustych potraw bo w konsekwencji grozi to miaźdzycą,zawałem a w konsekwencji wielkim obciążeniem budzetu zdrowotnego państwa... jestem za legalizacją aborcji i narkotyków dlatego ze i tak czy bedzie to legalne czy nie bedzie praktykowane w podziemu i kosztowacbedzie wielokrotnosc tego co kosztowało by wtedy gdy byłoby legalne...

delegalizacja aborccji i narkotyków to zawualowana forma wspierania "podziemia" w powiekszaniu jego zysków (i okreslonych kół które za nimi stoją) i posrednie przyzwolenie na coraz bardziej permanentną deprywacje przezeń coraz to wiekszej rzeszy potencjalnych ofiar

 

Dopalacze były droższe od tradycyjnych dragów.

Dla przykładu: tableta XTC = ok. 8 zł. Wersja ''dopalaczowa'' = 2 tablety ok. 40 zł (były po 2 sztuki sprzedawane w opakowaniu)

Trochę to nie logiczne... Mimo tego, że rozbudowa dystrybucji nie legalnej jek znacznie większa.

Oczywiście cenę generuje popyt. Widocznie ten był tak duży, że tak absurdalne ceny miały rację bytu. Tak więc argument cenowy, jest kompletnie nie trafiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skromna sugestia jest taka, ogólnie jeśli chodzi o walkę narkotykami to prawo jakie jest u nas nie sprawdza się w walce z produkcją i handlem narkotyków. Pieniądze z budżetu państwa przeznaczane są na akcje policji polegające na wyłapywaniu konsumentów z niewielką ilością środków odurzających, a potem karaniem ich przez sądy. Zamiast tej śmiesznej pokazówki, bo tak można nazwać tą pseudo walkę, organy ścigania powinny zacząć walczyć i ścigać ludzi którzy są odpowiedzialni za ten biznes i kierują tym wszystkim.

Jednak tego nie robią bo w to wszystko zamieszani są politycy oraz przedstawiciele innych instytucji policji, sądu. Gangi narkotykowe mają kontakty w wielu środowiskach, przez, co nie można im nic zrobić. Korupcja zainfekowała każdą komórkę w państwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy na pewno to będą to takie proporcje?

Niewiem,ręki bym sobie nie dał uciąc że az takie ale wnioskuje po tym ze liczba narkomanów bioracych tzw.twarde narkotyki od kilkunastu lat jest mniej wiecej na stałym poziomie albo nawet spada.W kazdym razie panstwo to w miare kontroluje,co jakis czas udaremnią jakis przemyt,dilerzy traca,musza sie liczyc z jakimis konsekwencjami ze moga stracic towar za kilka milionów,kariera nie trwa wiecznie,zaden nie wejdzie do autobusu w którym jada ludzie,i niepowie "dzien dobry jestem dilerem i sprzedaje narkotyki,moze jest ktos chetny"?.W przypadku dopalaczy tak to wygladało,ze mogli tak bez zadnej żenady sprzedawac twarde narkotyki.Liczba sklepów w ciagu roku wzrosła ze 100 do 200,jakby dalej w takim tempie miałoby sie to rozwijac to za lat 10 mielibyśmy drugą Kolumbie

 

[Dodane po edycji:]

 

Wiadomo jak zyje sie w takim kraju gdzie znaczna czesc społeczenstwa jest uzalezniona od narkotyków,jakie maja PKB,przestepczosc,bez broni palnej nikt normalny,kto nie jest samobójcą nie wyjdzie na ulice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na 2jce koło 23 była debata na temat zamkniecia dopalaczy. Był redaktor który prowadził program i poszczegulni reprezentanci róznych parti. Oglądałem ten program bo Chcąc nie chcąc narkotyki interesowały mnie od dawna. Program pokazywał jak nasze organy H....o zajmują siewalką z dopalaczami. Ciekawą częścią programu był filmik na którym reporterka 2jki udawałą dilerkę i stała pod ogulniakiem i namawiala uczniów do wyprzedarzy dopalaczy które nie mogą zostać sprzedane w sklepie. Ogólnie to jest to jeden wielki blef. Ci wszyscy Politycy Kuratorzy Pedagodzy i Terapeuci G...o wiedzą o tej sprawie. jeszcze nie widzałem dilera który by zaczepial ludzi i namawial ich do kupowania dragów. Handel dragami to podziemie a możliwosć zakupu mają tylko wtajemniczeni wszystko odbywa sie w pelnej konspiracji. Jak diler cie nie zna to nie sprzeda Ci żadnego narkotyku. U mnie w szkole dilerami byli znajomi ze szkoły i nie każdemu sprzedawali materjal. Jak nie miałeś znajomości to mogłeś sobie jedynie załątwić przez kogoś kto te znajomości miał, a przy okazji odsypywał sobie zdziebko dla siebie za przysługe :D

Wracając do programu to żaden z tych polityków nie powiedzial nic sensownego na temat walki z dopalaczami i ochrony młodzierzyprzed nimi. Jeden bałwan wypowiedzial sie na temat Szopki Tuska który bardzo Agresywnie wypowiedział walke dopalaczom " tam Gdzie gdzie grzmi najcześciej deszcz nie pada" a potem wszysc zaczeli gadać o jakimś parasolu. tak wiec durzo pustych słow bez żadnych konkretów, tak ja to zwykle politycy robią. Jedno jest Faktem Od Marihuany nikt jeszcze nie wylądował na oddziale toksykologicznym, No chyba że taka Trawka byłą w czymś moczona.

 

[Dodane po edycji:]

 

Jeśli chodzi o produkcje narkotyków to nie od dzis wiadomo że taie kraje jak boliwia Kolumbia itp zasilają swój budrzet na produkcji Kokainy. Maroko na produkcji Haszyszu , a meksyk słynie zprodukcji Marihuany, afganistan robi Kozacki Hasz i jedyne w swoim rodzaju Opium oraz Here która najbardziej uzależnbia i działa destrukcyjnie na człowieka.

A najleprze to to że Kraje Uni Europiejskiej Szatany Zjednoczone doskonale sobie z tego zdają sprawe mało tego wiele z tych krajow jest przez nie wspieranych.

tak samo z dopalaczami Politycy dobrze wiedzieli coto są dopalacze zanim jeszcze pojawily sie w polsce a mimo to rząd Tuska zezwolil na pojawienie sie takich sklepów a teraz robi sie bohaterską szopkę i wypowiada pseudo wojnę dopalaczą:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thbthb, Niestety zgadzam się z Tobą . Co więcej ,ostatnie wydarzenia w Polsce .Pokazują ze liberałowie to marginalna sprawa . Więcej jest demokratów i Chrześcijańskich-demokratów . Ale Cieszy mnie ,ze zapuszkowali tamtego cwaniaczka,mam nadzieje ,ze mu wszystko zabiorą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thbthb, Niestety zgadzam się z Tobą . Co więcej ,ostatnie wydarzenia w Polsce .Pokazują ze liberałowie to marginalna sprawa . Więcej jest demokratów i Chrześcijańskich-demokratów . Ale Cieszy mnie ,ze zapuszkowali tamtego cwaniaczka,mam nadzieje ,ze mu wszystko zabiorą .

 

 

Nic mu nie zabiorą bo działał zgodnie z prawem sprzedawał substancje, które nie były zakazane przez prawo. Pozatym ma takich prawników że wybronili by nawet pedofila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thbthb, Niestety zgadzam się z Tobą . Co więcej ,ostatnie wydarzenia w Polsce .Pokazują ze liberałowie to marginalna sprawa . Więcej jest demokratów i Chrześcijańskich-demokratów . Ale Cieszy mnie ,ze zapuszkowali tamtego cwaniaczka,mam nadzieje ,ze mu wszystko zabiorą .

 

Nic mu nie zabiorą bo działał zgodnie z prawem sprzedawał substancje, które nie były zakazane przez prawo. Pozatym ma takich prawników że wybronili by nawet pedofila.

 

W przeciwieństwie do sądownictwa anglosaskiego prawnicy nie są aż tak istotną kwestią, gdyż nie chodzi o przekonanie sędziego (jak ma to miejsce w krajach anglosaskich) ale o odkrycie prawdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już mówiłem, że jestem wielkim fanem mądrości ludowych? Nie? To powiem to. Jestem wielkim fanem mądrości ludowych, które są wspaniałym sposobem tłumaczenia sobie rzeczywistości przez motłoch. Nawet jest to zabawne, ale do czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już mówiłem, że jestem wielkim fanem mądrości ludowych? Nie? To powiem to. Jestem wielkim fanem mądrości ludowych, które są wspaniałym sposobem tłumaczenia sobie rzeczywistości przez motłoch. Nawet jest to zabawne, ale do czasu ;)

 

no dobra teraz napisz to tekstem otwartym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thbthb, .

 

Nic mu nie zabiorą bo działał zgodnie z prawem sprzedawał substancje, które nie były zakazane przez prawo. Pozatym ma takich prawników że wybronili by nawet pedofila.

 

W przeciwieństwie do sądownictwa anglosaskiego prawnicy nie są aż tak istotną kwestią, gdyż nie chodzi o przekonanie sędziego (jak ma to miejsce w krajach anglosaskich) ale o odkrycie prawdy.

 

 

Ten Koleś co rozkręcił dopalacze w polsce nie sprzedawał nie legalnych substancji, i nie namawiał nikogo do ich zarzywania, na opakowaniu z jakoą kolwiek substancją : czy to ziołem do palenia czy tabsami do łykania zawsze było napisane "Produkt kolekcjonerski" "Nie nadaje sie do sporzycia przez ludzi".

A to że politycy pozwolili na to aby w naszym kraju można było rozkręcic handel dpalaczami jest dla mnie przejawem chipokryzji i zakłamania skoro nasza polityka w obec narkotyków jest tak restrykcyjna. Sondy wydają wyroki na młodych ludziach za to że eksperymentują z narkotykami a pozwala sie legalnie sprzedawać substancje które mogą spowodować utrate życia lub zdrowia.

Zresztą z narkotykami nikt nie wygra ludzie od zarania dziejów mieli skłonności do odurzania się i zadne prawo tego nie zakarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy już mówiłem, że jestem wielkim fanem mądrości ludowych? Nie? To powiem to. Jestem wielkim fanem mądrości ludowych, które są wspaniałym sposobem tłumaczenia sobie rzeczywistości przez motłoch. Nawet jest to zabawne, ale do czasu ;)

 

no dobra teraz napisz to tekstem otwartym .

 

Nie.

 

Ten Koleś co rozkręcił dopalacze w polsce nie sprzedawał nie legalnych substancji, i nie namawiał nikogo do ich zarzywania, na opakowaniu z jakoą kolwiek substancją : czy to ziołem do palenia czy tabsami do łykania zawsze było napisane "Produkt kolekcjonerski" "Nie nadaje sie do sporzycia przez ludzi".

A to że politycy pozwolili na to aby w naszym kraju można było rozkręcic handel dpalaczami jest dla mnie przejawem chipokryzji i zakłamania skoro nasza polityka w obec narkotyków jest tak restrykcyjna. Sondy wydają wyroki na młodych ludziach za to że eksperymentują z narkotykami a pozwala sie legalnie sprzedawać substancje które mogą spowodować utrate życia lub zdrowia.

Zresztą z narkotykami nikt nie wygra ludzie od zarania dziejów mieli skłonności do odurzania się i zadne prawo tego nie zakarze.

 

A słyszałeś kiedyś takie powiedzenie: "Dajcie mi człowieka, a ja znajdę na niego paragraf" ? To bez znaczenia, za co zostanie skazany. Wystarczy, że pójdzie na dziesięć lat siedzieć. Może nawet zostać skazany za przestępstwa skarbowe, jeżeli takich się dopatrzą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brokenwing, możliwość czynienia aluzji to pewien przywilej. Podobnie, jak w pewien sposób uprzywilejowani są Ci, którzy rozumieją tak zakodowany przekaz i nie tyle muszą go rozkodowywać, co pozostaje dla nich jasny w tej właśnie formie.

 

Nie rozchodzi się tutaj o odwagę, ale o pewne wymagania, jakie ja stawiam moim rozmówcom. Jeżeli nie są w stanie zrozumieć moich wypowiedzi, to trudno. Jest to ze stratą dla obu stron, ale jednak pewnych limesów przekraczać nie należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słońce_nie_wzejdzie, Może skocz na forum MENSY ? Znów offtopuje .

Posłuchaj ,nie wątpię ,ze z Ciebie fajny człowiek . I mądry . Tylko proszę przestań woalować ..kopniaki w innych . To forum to nie miejsce na obrażanie ,na wojny personalne.Na tym forum chodzi o wzajemna pomoc ,wsparcie ,pocieszenie .Proszę pamiętaj o tym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×