Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

Lekarz nigdy nie stawia diagnozy na pierwszym spotkaniu. Może coś podejrzewać, ale odnotuje to w karcie, a ciebie dalej poobserwuje. Mnie lekarz po kilku spotkaniach powiedział, że podejrzewa borderline. Ale ostateczniej diagnozy wciąż nie mam i jak podejrzewam, mieć nie będę. Różni lekarze różne rzeczy podejrzewają, ale sensu stricte nazwy nie mają znaczenia - ważne jest to, żeby poczuć się lepiej. A do przepisywania leków i odpowiedniego prowadzenia terapii nie jest potrzebna nazwa zaburzenia, tylko objawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2Jednakowoż Dziękuję :smile: Jak widać, u mnie to dopiero początki, więc chodzę po omacku. Nie wiem kto, co, gdzie, jak, kiedy i po co. Jestem teraz sama w domu i tylko "tutejsze" posty o dobrym działaniu Anafranilu powodują, że zaraz się przemogę i zażyję dzisiejszą jego dawkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe że przy miesiączce można źle się czuć?zawsze źle znosiłam miesiączkę;w piątek byłam wniebowzięta bo było już ok a tu taki spadek formy i lęki się nasiliły i do tego zawroty głowy,nie wiem czy ma to związek z miesiączką;nie wiem o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszytkich czy jest ktos kto jest z swinoujscia ? kto bieze anafralin sr 75

 

[Dodane po edycji:]

 

bralam ten lek 8 miesiecy temu jest najlepszy mialam wiec kawalek czasu spokoju z myslami samobojczymi do dzis mam dola bo myslalam ze dluzej bede szczesliwsza

 

[Dodane po edycji:]

 

teraz czuje sie coraz gozej mam tabletki w torebce ale boje sie wzisc pomocy :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od poniedziałku borę trzy razy dziennie po 0.25mg anafranilu i znów jest gorzej myślałam że to przez miesiączkę ale nie;lęki nasilone i zawroty głowy że nie mogę dojść do łazienki,jutro znowu do lekarza powiedział że jak nie będzie poprawy to do szpitala pójdę;boję się okropnie!!!!co oni mi tam będa robić????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogą zrobić, to podawać leki w większej dawce od samego początku, bo jesteś pod stałą opieką. Może mają jeszcze jakiegoś psychologa, ale zazwyczaj na oddziałach psychiatrycznych kiepsko to wygląda. Może zmniejsz tą dawkę do poprzedniej i pobierz jakiś czas, a potem znów stopniowo zwiększaj jak organizm się przyzwyczai. No i na wprowadzanie leku moim zdaniem można zwiększyć benzo, żeby trochę te uboczne łagodzić. Poza tym dawka 50 mg na lęki może całkowicie wystarczyć. Ja biorę aktualnie 37,5 - połówkę 75SR. Więc może warto spróbować najpierw na takiej dawce. Wiem że lecznicza anafranilu to 150 , ale to przede wszystkim w ciężkiej depresji. W opisach leku piszą ,żeby indywidualnie wyczuć najmniejszą pomagającą dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX,

 

To naprawde niewiele mozemy powiedziec o skutecznosci leczenia.

 

Nie ma wyjscia, musisz poczekac jeszcze co najmniej 2-6 tygodni na pierwsza, lekka poprawe.

 

Pozniej jak lek zaskoczy to powinno byc juz tylko lepiej, az po 4-6 miesiacach moze byc calkiem dobrze.

 

Po drugie bierzesz ciagle jeszce mala dawke.

 

Wspomagasz sie czyms ? Jakims benzo lub neuroleptykiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

help... prawie w ogóle nie jem już tydzień... wmuszam w siebie codziennie po kanapce, ale i tak nie mogę się patrzeć na jedzenie ani nawet o nim myśleć :-( Wiem, że utrata apetytu też jest w niepożądanych

Jest lepiej, bo poszłam bez problemów na wykłady, ale wstając z siedzenia ogarnęła mnie ciemność i tak tylko stałam, czułam że ktoś przede mną stoi, ale nic nie widziałam, przeszło po chwili. Stała przede mną koleżanka z wystraszonym miną. Nie rozpłakałam się, ale było blisko :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na brak apetytu i związane z tym niedogodności dla organizmu polecam odżywki dla "karków"

na Allegro jest tego od cholery. Nazywa się to "gainer"

cztery łyżki stołowe + szklanka wody lub mleka +mikser i masz gotowy łatwoprzyswajalny , pełnowartościowy posiłek

Oczywiście to chemia , oczywiście niesmaczna. Ale można to wypic w minutę i masz posiłek z głowy, czego nie mozna powiedzieć o normalnym obiedzie.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też po anafranilu jakoś mniej jem... i słyszę inaczej jakby zawyraźnie... i widzę inaczej jak jade wieczorem to światła aut z naprzeciwka jakoś bardziej mnie rażą... Ale zarzywam anafranil dopiero 9 dzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×