Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Od 6 września biorę 150 mg sentry, wcześniej było 100...

I były dni, że było super, naprawdę rewelacuyjnie, ale teraz znowu czuję jakby lekki zjazd..

Czy normalne są takie huśtawki, czy powinno sie raczej stopniowo poprawiać... ??

 

Nadal nie mogę spać ;/

biorę mianserynę, ale w bardzo małych dawkach, bo jak wezmę więcej

nie mogę się z łóżka zwlec .. ; /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na szczescie spie niezle. na poczatku, przez jakis tydzien tez cierpialem na bezsennosc. przez pierwszy tydzien brania zoloftu nie moglem spac. teraz to minelo. brak apetytu tez moze ustepuje.... choc chyba sie po prostu do niego przyzwyczailem. Nie moge jednak powiedziec, czy Zoloft dziala... ciezko powiedziec... nie mam depresji... i w sumie nie mialem jakiejs ciezkiej depresji... mialem dola i cos w rodzaju anhedonii... kompletny brak emocji... entuzjazmu do czegokolwiek. calymi godzinami siedzialem przed kompem i wertowalem strony internetowe dla zabicia czasu. teraz jest tak samo.... mam tylko jakby mniej gleboka depresje... mniejszego dola... nie wiem czy to ten lek. efekt jest zbyt lekki zeby cokolwiek powiedziec. nie czuje sie lepiej. moze o 10%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, Drodzy Sertralino-Biorcy, może dajcie szansę temu lekowi zadziałać :!:

W czasie poniżej miesiąca, to nawet nie ma co liczyć na efekty!

I po co tak rozpisywać się każdego dnia: wczoraj depresyjka, dzisiaj lekkie pobudzenie, może jutro wreszcie coś będzie ?? :twisted:

 

Słuchajcie, przecież człowiek ma różne dni, różne zdarzenia i sytuacje z danego dnia na niego działają, raz pozytywnie, innym razem negatywnie, więc nie można po przeżyciu kolejnego dnia wnioskować o działaniu lub niedziałaniu leku. Uważam, że jednostka obserwacji to conajmniej tydzień i dopiero w takiej skali można cokolwiek obiektywnego zaobserwować.

 

Pomijam Marka - bo u niego to jakieś zupełnie ekstremalne objawy, ale Marku, jeżeli to odstawiłeś, to z kolei musisz liczyć się z objawami odstawiennymi. Może skonsultuj się z lekarzem, nawet gdziekolwiek prywatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milutki w pełni się z Tobą zgadzam...

ale czasem jak się człowiek gorzej czuje dobrze jest napisać i się tym podzielić.

Ostatnio pisałam, bo wróciło mi dziwne uczucie, o którym już prawie zapominałam..

a mianowicie poczucie takiej nierealności, dziwności.. nie wiem sama jak to opisać..

trochę też jakby lęku, nie jest to jakieś silne doznanie , ale jednak bardzo nieprzyjemne.

Ale poza tym widzę poprawę, życie powoli zaczyna mnie interesować.... nawet z ludźmi czasem

chce mi się gadać. Bo zanim poszłam do lekarza na samą myśl o tym było mi niedobrze ;p

hehe...

 

I jeszcze jedno pytanko, wiem, że ten temat był niejednokrotnie poruszany, ale nie chce mi się

całego forum wertować:

Pijecie alkohol podczas brania sentry??

Bo póki co nie miałam takiej potrzeby, ani nawet okazji, ale zbliża się początek roku..a co za tym idzie imprezy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pije alkohol i nic mi nie jest. raz nawet grubo przesadzilem bo bylem o weselu. kompletnie zapomnialem o lekarstwach. wiem ze to calkowicie nieodpowiedzialne i moglem wykitowac. to prawda. prawda jest jednak tez to - ze przezylem - zyje dalej. nie umarlem z powodu picia alkoholu. picie przy sercie szybciej uderza do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze wracając do tematu alkoholu, to ja też czasem coś wypiję,

no przy czym staram się nie przesadzić... ;)

 

Myślę, że każdy powinien sprawdzić na sobie, jak się czuje po wypiciu czegoś,

wiadomo, w ulotkach muszą ostrzegać, bo różnie może być u różnych osób,

niemniej, jeżeli pijemy to na własną odpowiedzialność :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×