Skocz do zawartości
Nerwica.com

Kompleksy dotyczace wygladu.


adhab

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij coś robić, by to zmienić. Gdy zacząłem się porównywać do innych, bo np. mają mniejszy nos, to poszedłem pod skalpel i go sobie zmniejszyłem.

 

 

a ja zrobilem sobie: przeszczep wlosow, pakuje, stosuje najlepsze kremy do skory naczynkowej, a dalej uwazam sie za gorszego, hujowszego, brzydszego, dalej uwazam mam wwysokie czolo etc ze odstaje od innych ;o;o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adhab,

 

Probowales terapii ? O ile nie masz jakiejs ciezkiej dysmorfofbii i NN na tym tle to terapia bylaby pewnie dobrym wyjsciem.

 

Jestes facetem, a nie panienka co chce byc piekna...

 

Problemy urody zostaw kobietom...no chyba, ze naprawde masz NN na tym punkcie to terapia i leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij - literówka, to zaburzenie to dysmorfofobia. Zawsze mnie ciekawił fakt, że w tym zaburzeniu ileś % ludzi ma obsesję na punkcie swojej wagi. Jak dla mnie dysmofofobia jest składową anoreksji/bulimii. Tylko dziwne, że nikt jakoś o tym nie wspomina. Tzn. nie spotkałam się z tym pojęciem akurat w kontekście zaburzeń odżywiania.

 

Co do kompleksów - fryzjer, modne ciuchy, lekka opalenizna, pociągające perfumy, wybielanie zębów i voila. A w międzyczasie psychoterapia!

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem operowany nos, lifting podbródka, korekcję uszu depilację laserową (brwi mi się zrastały) i jak na razie wystarczy. Poprawiłem to co chciałem poprawić i nawet podobam się sobie. Ale też mam problemy z sylwetką, np. z brzuchem albo biodrami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się 'to' leczyć farmakologicznie ?

pytam, bo nie wiem, czy po raz kolejny iść do swojego psychiatry - lecze sie na fobie spoleczna (Mozarin 10mg)

 

Teoretycznie da się leczyć lekami (w dysmorfofobii nieurojeniowej - leki przeciwdepresyjne, w urojeniowej neuroleptyki). Ale ze swojego przykładu BDD nieurojeniowej i paru innych wiem, że jest to trudne... tzn. poprawa samopoczucia - we własnym ciele - jest znikoma bądź jej w ogóle nie ma. Warto oczywiście próbować farmakoterapii.

Wydaje mi się, że często lepsze (i co ważne trwałe) efekty przynosi konkretny zabieg kosmetyczny, o ile jest dość łatwy do przeprowadzenia i nie niesie ze sobą ryzyka komplikacji. Przykładowo, lepiej zrobić sobie korekcję odstających uszu niż bawić się w leczenie takiego kompleksu u psychiatry czy psychoterapeuty.

Gorzej, gdy czegoś w wyglądzie nie da się poprawić, pomimo że byśmy chcieli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci zapytam - mozna robic operacje plastyczną podczas zazywania lekow antydepresyjnych? chodzi mi o czysto fizyczny aspekt czyli czy np. leki nie kolidują ze znieczuleniem itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej, gdy czegoś w wyglądzie nie da się poprawić, pomimo że byśmy chcieli...

 

W tym jest cały problem. Nie da się operacyjnie zwęzić bioder. Z drugiej strony, nie można cały czas się operować. Znieczulenie ogólne nie pozostaje bez wpływu na nasz organizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×