Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Jezu, zdycham, czuję się jak kupa dosłownie.....wchodzenie na SSRI to dla mnie koszmar i katorga.....budzę się o 6 rano i już lęk wolnopłynący, mdłości, wmuszam w siebie jedzenie.....chce mi się rzygać z nerwów.....dlaczego ten głupi lek zanim zacznie działać musi tak pogarszać mój stan....nie mam siły na to, jutro jak znowu będę w takiej fazie walę 0,25 xanaxu bo nie wydolę....... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, 10 mg na wejście i pewnie 20 mg docelowo.

No dziwny wybór, ale skoro zadziałał wcześniej......to zwykle stosuje się to samo....on generalnie długofalowo ma działanie przeciwlękowe, poprawia nastrój itd.....no ale trzeba czasu...czasu......ja o tym wiem, ze za 3-4 tygodnie będzie lepiej, poza tym wróciłam na terapię - więc good for me ;)

Tylko jak zwykle pierwsze 2 tygodnie muszę pocierpieć - tak :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

 

On ma dzialanie przeciwlękowe, ale posrednie jak Zoloft, wlasnie poprzez podniesienie nastroju, dodanie pewnosci siebie - to automatycznie redukuje lęk.

A po paru miesiacach redukuje nerurotyzm i wrazliowsc - to wlasnie jest klucz dlaczego SSRI poprawiaja nastroj w dlugookresowym zazywaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenonek, no tak....ale wiesz, ponoć jest tak, ze jak jakiś lek działał to przy nawrocie jest to substancja pierwszego rzutu.

No a poza tym, trzeba się uzbroić w cierpliwość - żaden lek nie zadziała po kilku dniach, trzeba na to 4-8 tygodni.....niestety.

No i chyba przy trzecim nawrocie...hmm.....będę jadła ten szit dłuuugo.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka,

 

No z badan , ktore czytalem ostatnio (rzetelne badania na jakims Uniwersytecie w USA, nie mam teraz linku, ale Shadow ma na PW) wynika, ze na redukcje neurotyzmu i nabraniu dystansu do problemow trzeba czekac co najmniej 4-5 miesiecy i dlatego wlasnie lekarze nakazuja brac antydepresanty co najmniej 6 miesiecy do roku, bo oni wiedza jak to hula.

 

Po 8 tygodniach to jest dzialanie poczatkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×