Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

To neuroleptyk. Trudno powiedzieć na co - bo jedna osoba bierze na jakieś schizy czy zwidy, a ktoś inny do stabilizacji nastroju.

 

Nie chcę Cię straszyć, ale seksem to się po nim nie nacieszysz. No i z apetytem uważaj (tyje się). Ponoć na niektórych takie malutkie dawki jakie dostałaś działają nieco pobudzająco. Mnie akurat przytępiał w każdej, nawet najmniejszej dawce. Większe zawsze przytępiają. No i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Po jakim czasie zaczyna działaś Sulpiryd?? Biorę go 5 dzień i na razie nic nie czuje?? Czy on tak jak psychotropy działają po kilku tygodniach?? Proszę o odpowiedź

 

Biorę 1-0-0 za 2 dni mam zacząć brać 1-1-0

 

A i czy on ma za zadanie wyciszyć lęki i głupie myśli. Bo nawet nie wiem na co go biorę!!

 

Pozdrawiam

 

[Dodane po edycji:]

 

Czy nikt nie bierze sulpirydu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tego leku do osób, które go zażywają.

Dzisiaj zmienił mi lekarz lek z Sertagenu na Sulpiryd jedną rano i jedną w południe. Jak się czujecie po tym leku? Czy waga faktycznie Wam poszła w górę? Czy lek ten jest skuteczny i czy wasza aktywność jest większa, a objawy depresji mniejsze? Boję się trochę tego leku i czy prolaktyna faktycznie w większości przypadków idzie w górę?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem na dawce 200 mg waga poszła w górę (ale ja też uwielbiam słodycze) a jeżeli chodzi o prolaktynę to bardzo w górę mam dużą ilość mlekotoku ale to akkurat mi nie prezskadza. Jeżeli chodzi o aktywność to u mnie w normnie nie podwyższa ale ja jeszcze zażywam Cital, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chcę ze słodyczami ograniczyć podczas przyjmowania tego leku więc mam nadzieje, że jedząc normalnie waga nie pójdzie w górę tym bardziej, że sporo ćwiczę. Zobaczymy jak będzie od jutra zaczynam przyjmować ten lek. Mam nadzieje, że będzie w porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do osób, które piszą , że przytyli. Jecie mimo to dużo czy raczej mało normalnie? Przytyliście , bo wzrósł apetyt i więcej jecie?

inka ja dzisiaj zaczęłam brać więc zobaczymy jak będzie, ale jeśli waga pójdzie w górę to na pewno poproszę o zmianę leku, bo sam fakt, że będę mogła przytyć będzie pogarszał moje samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wzrósł apetyt i to bardzo tak mnie ssało po 2 h po posiłku że musiałem sięgać po kolejne porcje czy to chlebek czy słodycze. Doszło pewnym momencie do tego że jadłem cukier przy słodzeniu herbaty. ludziska w pracy patrzyli na mnie i mówili zaraz będzie brzuszek. No i po 2 miesiącach sie pojawił. 7kg przybyło z czeg ocieszą sie moi bliscy chociaż szczupły nie byłem a teraz to już nawet i nie jestem, ale do otyłości mi ponoć daleko. Podsumowując, mnie podnosił apetyt ale może dlatego że na noc brałem także lerivon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Sulpiryd, Depakine i Zalaste. Z tego co wyczytałem, każda osoba biorąc jeden z tych trzech leków przytyła dobre kilkanaście kilogramów. Czyli dzięki zestawieniu tych 3 leków na raz, mogę zacząć szukać powoli szkoły SUMO na wakacje, czy ta waga kiedyś się zatrzyma???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś brał Sulpiryd na myśli natrętne i nieprzyjemne uczucie wewnetrznego napięcia? Ja dostałam Sulpiryd na dzień 2x50 mg a na noc biore chlorprothixen. Mam nerwicę lękową z myslami natretnymi. Ogólnie jestem aktywna, a ten Sulpiryd podobno jeszcze nakręca? Wcześniej brałam mełe dawki samego chlorprothixenu, ale strasznie mnie zamulał i chodziłam pół przytomna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honey_lady, mam niewielkie doświadczenie jeśli chodzi o leki, ale z Sulpirydem akurat miałam do czynienia, brałam go 10 lat temu, gdy chorowałam na anoreksję. Mnie zdecydowanie nie nakręcał, a zamulał, chodziłam senna, za bardzo uspokojona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd to kupa gowna. Faktycznie mozna przytyc sporo a poza tym to jest czyste placeo. Nie daje nic, powinni to dawac anorektykom.

szklanyczlowieku, może nie trzeba od razu tak z grubej rury... ;)

dla jednego to będzie "kupa gówna", a dla innego może jedyne zbawienie...

każdy reaguje inaczej na dany lek, a chodzi o to, żeby dobrać odpowiedni dla siebie,

jaki by on nawet nie był...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd to kupa gowna. Faktycznie mozna przytyc sporo a poza tym to jest czyste placeo. Nie daje nic, powinni to dawac anorektykom.

 

Czyste placebo ? Chyba kpisz sobie. To, ze tobie lek nie pomogl to nie znaczy, ze innym nie pomoze.

 

A jak widac wielu osobom bardzo wydatnie pomaga, wiec takie kategoryczne osądy to wiesz...Nic z nich nie ma, moga tylko wprowadzac niepokoj u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie narzekam, gdyby nie Sulpiryd nie chodziłabym na zajęcia, nie rozmawiała z ludźmi, nic a nic. Biorę go z Anafranilem.

Na szczęście nie przytyłam, ale za to dostałam mlekotoku (po tym, jak wzięłam dodatkowo drugie 50mg, bo czułam, że zaraz wyskoczę przez okno, a byłam sama). Wizytę u lekarki mam we wtorek i do tego czasu będę pić szałwię - gdzieś przeczytałam, że może całkowicie zahamować laktację, więc może przejdzie i na razie zostanę przy tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×