Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem na mysli ze ciezko dostac recepte na benzo. U specjalisty bylem, myslisz skad mialem jarvis, a wczesniej pramolan?:)

Czuje caly czas wewnetrzny niepokoj, nie wiem czy to spowodowane nerwica czy fobia spoleczna. Jarvis bralem zaledwie kilka dni, jak juz pisalem wczesniej skutki uboczne sa dla mnie zbyt ciezkie i nie wytrzymalbym okresu czasu, po ktorym silne zawroty glowy, otumanienie i niepokoj, jak nawet niewiekszy by przeszly. Kiedy u Ciebie pojawily sie skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi Velafax przestawił sposób myślenia i postrzegania świata o 180 stopni. Aż wierzyć mi się nie chciało, że ''głupia'' tabletka, może coś takiego zdziałać. Co prawda sielanka trwała około 8 - 9 miesięcy, ale pozostawiło to jakiś efekt terapeutyczny. Ze stanu prawie wegetatywnego, miałem ochotę góry przenosić. Finalnym efektem brania tego, było to, że mogłem normalnie funkcjonować. Jakiś czas temu pojawiła sie huśtawka nastrojów, ale nie jest to w żaden sposób porównywalne do tego, co było przed kuracją. Przede wszystkim samoocena, wzrosła i to znacznie. Teraz biorę sertralinę, która jako tako mnie stabilizuje. U mnie wenla spełniła swoją misję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to szczęście, że jestem chyba przykładem podręcznikowym jak prawidłowo lek powinien działać. Przez około 9 miesięcy brałem 75, później ponad pół roku 37,5. Teraz biorę około 1/2 dawki 37,5. Kilka razy próbowałem 150 mg i myślałem, że wybuchnę po tym. Ja akurat nie przepadam za stymulantami, ale potrzebowałem wtedy takiego działania leku. Teraz sertra mi pasi, wycisza mnie i w miarę stabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tyl;u tygodniach ile mineło od mojego eksperytemntu z odstawieniem stwierdzam, że to chyba zła decyzja. rozchwiane emocje znów, bezsens, beznadzieja, udawanie że jest ok a w środku myśli s. oczywiście, jestem na tyle do dupy, że nic sobie nie zrobię, wiem to. ale myślenie w kółko o umieraniu, fantazje, kombinowanie co "mogłabym" sobie zrobić męczą mnie strasznie i na niczym innym się nie mogę skupić. nie wiem po co mi to, widocznie lubię się pognębiać i użalać nad sobą, leżeć na ziemi i ryczeć i bać się że zeświruję bo na dwa dni mam wolną chatę i nie ma do kogo się odezwać i porozmawiać, zostaje martwa przestrzen internetu, prawie jak gadanie do samej siebie, choć przecież wiem, że po drugiej stronie sa osoby które może to przeczytają..ale co to właściwie da? wiem, że nikt mi nie pomoże jeśli sama tego nie zrobię; znam wszystkie możliwe słowa które mają pocieszyć i podnieść na duchu, ale już nie działają. czynności mające odwrócić uwagę w stylu słuchanie muzyki, przerabianie zdjęć, jakkolwiek pojęta twórczość jest już zupełnie jałowa i nie przynosi radości. jest tak jakby każda maleńka rzecz, którą można się zagłuszyć i udać, że nada życiu jakikolwiek sens - straciła znaczenie. nie wiem już jak siebie uratować. myślę nad wszystkim co do tej pory robiłam, nad moimi znajomościami, związkami i relacjami, planami, tym co ponoć nazywa sie ambicjami...nad całokształtem i wydaje mi się jakby już nic nigdy miało nie przynieść satysfakcji, jakby w projekcie zwanym "rzeczywistością" nie było dla mnie miejsca, w którym poczuję się dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biore 4 miesiace efectin w jakis sposob mi pomogl dobrze sie spi,jestem mniej nerwowy ale no wlasnie to ALE nic mi sie niechce robic mam ogromnego lenia najlepiej caly dzien bym spal a najgorsze jest to ze koncentracja i pamiec mi sie pogorzyla nie mam takiej podzielnosci uwagi i nie moge sie skupic na niczym ciagle czegos zapominam.

Wiem mozecie myslec ze to od nerwicy ale jak bralem zoloft to bylo wrecz odwrotnie pamiec swietna czulem sie hmm tak jakby inteligetniejszy wiecie o co mi chodzi.

Tak sie zastanawiam czy to czasem zoloft tak dzialal bo jakies dzialanie na dopamine ma??

Ciekaw jestem jaki lek dobrze by zadzialal na nerwice ale tez zeby dawal koncentracje,motywacje,dobra pamiectak zeby byl luzi relaks czyste mysli i spokojne.

Zoloft fajnie dzialal ale niestabilnie i po 6 miesiacach wogole przestal dzialac ciekaw dlaczego moze dawke czebalbylo zwiekszyc hmm??

 

Moje klopoty zaczely sie od wziecia amfetaminy dostalem dziwnych stanow unikania ludzi nerwica itp

moze to dlatego ze dopamina zostala pobudzona??

 

Zastanawiam sie czy leki na dopamine mi pomoga skoro po amfetaminie dostalem takich psychoz??

 

Np Memanatyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sep kowalikowa poznalam - ucieklam na sam jej wdok ;D

o tej gałuszko słyszalam ale nie bylam u niej.

 

[Dodane po edycji:]

 

a ile sertagenu bierzesz?? moze potrzebujesz wiekszej dawki?? do 200mg spokojnie mozesz brac. a co to znaczy ze czujesz sie jeszcze gorzej?? na początku to mogą być niepożadane objawy.poczekaj kilka dni. napisalam Ci na pw do jakiego lek ja chodze. Ae szczerze mówiąc uważam,ze kazdy lekarz moze byc dobry dla jednych, a beznadziejny dla innych. Czasami trudno dobrać leki.. A psychoterapeuty leczącego NN to nie znam dobrego. To chyba duzo zalezy od podloza Twojej nerwicy. Jesli masz jakies koszmarne przezycia z przeszłości to chyba najlepiej na poczatek iśc na taka terapie, gdzie przepracujesz to wszystko i zmienisz sposób myslenia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore juz 3 tygodnie Wenlafaksyne, dawka 150mg, troche stłumiła lęki i zmniejszyła depresję, jest lepiej ale ale...

występuje często niepokój i napięcie nerwowe, takie pobudzenie nieprzyjemne, najgorzej jest jak sie budze i

pierwsze 2-3h sa najciezsze. spory minus to tez kompletna utrata libido, osiagniecie orgazmu jest bardzo trudne i

chyba możliwe tylko przy mocnej ręcznej stymulacji, bo zwykły seks z kobieta - to bym chyba godzine piłował aż bym

padł i niewiele by wyszło ... czy da sie to odrobine jakos odhamowac ? komus przy dawce 150mg z facetow udało sie dojsc do orgazmu podczas seksu z kobieta ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

No jak to dobrze slyszec jakies pozytywne wypowiedz chlopie :).

 

Co do "tej sprawy" to Twoj lekarz Ci najlepiej doradzi co moze to poprawic ^^ - moze jakis krem uwrazliwiajacy albo Permen czy cos.

 

no ale do wyraznych pozytywow jeszcze bardzo daleko, zmiana jest lekka jak na razie i wiele brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Tak ale do zaledwie 3 tygodnie....ja po 3 tygodniach na Zolofcie poza ustapieniem gonitwy mysli mialem zerowa poprawe nastroju ! A teraz po 4 miesiacach doslownie tryskam humorem i staram sie zarazac nim innych...

 

u mnie jest dziwne to że moj stan jest nietypowy, powróciło takie skrępowanie i niepewność co kiedyś (wiele lat temu),

do tego ogólne napięcie/spięcie, unikanie ludzi - wycofanie, skrępowanie, niepokój, taka alienacja ogólna.

to są objawy psychiczne i moze lek tego nie zmieni bo to w psychice się coś powaliło, mam wrażenie że

boję się niewiadomo czego, czegoś ogólnego, taki strach ogólny i niepokój, brak mozliwosci pełnego wyluzowania sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Wedlug mnie to moze byc wina leku - jak wiadomo Wenlafaksyna jest dobrym lekiem na poprawe nastroju i w przeciagu kilku miesiecy powinienes miec znacznie zredukowana depresje, jednak Efectin czesto powoduje takie napiecia- niestety - ale powinno to minac przez nastepne 3 tygodnie.

 

Moze zamiast benzo jakis neuroleptyk , Neurontin albo Heminervin (slyszales o tym ? ) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Moze zamiast benzo jakis neuroleptyk , Neurontin albo Heminervin (slyszales o tym ? ) ?

 

no Chloroprotyksen proboje - ale robi ze mnie lekkiego zombie ale jakoś nie hamuje moich myśli które tak lekko

krążą i nie dają mi spokoju - taka ogólna niepewność - bo chcialbym siedziec i byc spokojnym a jestem dziwnie nakrecony

do czego nie jestem przyzwyczajony - moja osobowosc nie pozwala na to. nie sadze by psychiatra przypisał

mi Neurontin - a wizyte mam dopiero za tydzien, bo i tak juz duzo lekow mu proponowalem i nie chce byc

nachalnym, z reszta watpie w ten Neurontin, zas od 5 dni biore tylko 0,25 alprazolamu SR, ale przymulam sie

okruszynami Chloroprotiksenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

Ten Heminervin wydaje sie ciekawy, Neurontin - ma bardzo dobre opinie na zachodnich forach.

 

A moze lajtowa Pernazyna ? W dawce 75-100 mg - idealnie hamuje negatywne mysli.

 

50 mg Pernazyny to nic.

 

Heminervin - nie slyszalem, no Neurontin tak, ale zobacz ze wiele lekow ma takie opinie,

ktore sa nijakim wyznacznikiem, szczerze watpie w to, ale nie chce mi sie juz namawiac psychiatry.

Pernazyne mam w domu - ale jakos watpie w jej działanie, mimo to moge wyprobowac,

ale az 75-100mg ? to spora dawka... ale z reszta Pernazyna działą na D1 i D2 a Chloroprotyksen

też plus jeszcze D3, oraz H1, 5HT-2A,B,C.

"idealnie hamuje negatywne mysli" - brzmi utopijnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

haha wiem, ale jestem teraz znowu soba i stad ten optymizm ^^

 

75-100 mg to mala dawka jak na Pernazyne, powiem Ci szczerze, ze ja mam idealnie trzezwe myslenie po tym.

 

Co do Neurontinu - opinie sa wyznacznikiem, bo zwlaszcza przy tym leku pisza je ludzie raczej ci w wadze ciezkiej jesli chodzi o stopien zaburzen.

 

Ludzie z lajtowymi zaburzeniami raczej go nie biora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax,

 

75-100 mg to mala dawka jak na Pernazyne, powiem Ci szczerze, ze ja mam idealnie trzezwe myslenie po tym.

 

 

czego sie nie powie to ty odrazu ze swietne itd, gadasz jak lekomaniak, ktory wezmie byle gowno i przez

efekt placebo wywala go do nieba :/

nie wiem czemu takie wrazenie na mnie robisz.

ale sproboje znowu tej gownianej Pernazyny, tylko dawka 75mg czyli 3szt. to mnie pewnie rowno z nog powali,

z reszta czym to sie rozni od Chloroprotyksenu ktory chyba jest nowoczesniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej byc optymista niz pesymista.

 

A po drugie przez "swietne" dzialanie mam na mysli to, ze lek jako-tako spelnia swoja funkcje - Pernazyna bardzo dobrze unormowala mi sen oraz niezle redukowala negatywne mysli.

 

Zoloft tez spelnil swoje zadanie - mam taki nastroj jaki powinienem miec.

 

To mozna nazwac swietnym dzialaniem. Nie chodzi o jakies fajerwerki, tylko o to, ze lek spelnia swoje zadania.

 

 

Co do Pernazyny to 75 mg to malutka dawka, nie wiem jakim cudem moglboby Cie to zwalic z nog.

100 mg tak samo.

 

Moze jakbys dawke z 200-300 mg zazyl to tak, ale nie taka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radze zatem wiecej nie eksperymentować z amfa, bo skutki są zawsze oplakane... Co do Twojego leczenia: moze stsoujesz zbyt duza albo zbyt mała dawkę wenlafaksyny? Moim zdaniem skoro sertralina działała ok. tylko potem jakby sila działania slabła nalezało zwiekszyc dawkę lub rozwazyc dołozenie innego leku... Jesli chodzi o pamięc i koncentracje, to po Efectinie wraz z ustapieniem objawów nerwicy/depresji powinny on ulec poprawie. Jednak nie ma przebacz... amfa robi spustoszenie; pomaga na chwile, ale potem niestety trudno wrócic do równowagi. Funkcje poznawcze znacznie poprawiaja sie po zastosowaniu Nootropilu w dawce min. 2,4g dziennie; leczenie jest długotrwałe, lek nie ma poważnych skutków ubocznych i jest skuteczny. Można łączyć z Efectinem. Proponuje skonsultowac sie z lekarzem, czy ten Efectin jest rzeczywiście dobrym rozwiązaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×