Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje mi tego kopa co mi wenlafaksyna dawała. 2 dzień na dawce 75 mg. Czuję się tylko sztucznie pobudzony. Dam sobie jeszcze miesiąc, jak nic się nie poprawi to pieprze ten lek.

 

[Dodane po edycji:]

 

22 dzien ..hm narazie stan zawieszenia.. wczoraj wziąłem na sen 200 mg ketrelu..troche mnie zamulił ale sen był w miare dobry ... 100 mg od 5 dni... czekam na efekt pozytywny leku...

 

[Dodane po edycji:]

 

...po południu zacząłem odczuwac lekką zwyżke nastroju..nie wiem czy to był skutek ketrelu którego wczesniej nie brałem czy tez lek zaczął działać .. moze poprostu nalezy brac co do joty to co lekarz zalecił choc mój przepisał mi ketrel 25mg..a ja wczoraj na noc wziąłem 200 mg.. w kazdym bądź razie cos drgnęło..nie chce zapeszac ...jestem troche przesądny niestety....

 

Ketrel jako lek na besenność bierze się do dawki 25 mg. Później już inaczej działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jedź już na tej wyższej dawce? Ja po 25 mg Ketrelu nie miałem zamulenia na następny dzień. Raz wziąłem 50, miałem problemy z zaśnięciem a następnego dnia ledwo chodziłem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od 3 dni biore Setaloft, lekarz zmienił mi z Zoloftu bo Setaloft jest tańszy.Po tych 3 dniach brania Setaloftu stwierdziłem pogorszenie samopoczucia. Czy miał ktoś z Was podobne doświadczenie??

Substancja ta sama a jednak coś nie tak. Miałem kiedyś taka sytuacje z Effectinem (działał świetnie), ale lekarz zmienił mi na Venlectine i niestety czułem się żle (a jeden i drugi lek to ta sama substancja).

Wypowiedzcie sie pozdrawiam.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij, hehehe, ja o efektach pozytywnych w ogóle nie myślałam. Mówiąć o nowościach miałam na myśli właśnie uboki, tylko że ja nie wiem już co jest ubokiem a co jobjawem, hehhehe.

Szczękościsk mam jeszcze po citabaxie, więc zakładam że przy sertralinie się utrzyma. Czuję lekkie pobudzenie, ciężko mi usiedzieć przy biurku.

Oczy teletubisia? :mrgreen:

 

[Dodane po edycji:]

 

jobjaw :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uboki i jobjawy oraz gały jakby non-stop grzały :mrgreen: uśmiałam się :mrgreen:

 

muszę się przyjrzeć źrenicom, u mnie tego nie widać na pierwszy rzut oka, bo mam bardzo ciemne oczy.

nom.... bardzo ciekawe.... wiesz, że jak nie pomoże, to się bardzo, ale to bardzo wk... zdenerwuję? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy u was tez sertralina jeszcze nie dziala? u mnie po 24 dniach nic a nic nie zaskoczyla. martwie sie tym. moze nie zadziala nigdy? przeczytalem w sieci ze rozkreca sie do 8 tygodni wiec moze jestem zbytnim pesymista. ale niektorym rozkreca sie juz po tygodniu. stad moje negatywne myslenie.

 

[Dodane po edycji:]

 

to czy u was tez sertralina jeszcze nie dziala? u mnie po 24 dniach nic a nic nie zaskoczyla. martwie sie tym. moze nie zadziala nigdy? przeczytalem w sieci ze rozkreca sie do 8 tygodni wiec moze jestem zbytnim pesymista. ale niektorym rozkreca sie juz po tygodniu. stad moje negatywne myslenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągne już 17 dzień na Asentrze w dawce 50mg na dobe.

 

Przez pierwsze dni chodziłem jak błędna owca, ..

Zaczęło pomagać po 10 dniach, lęki minęły, objawy wegetatywne też :)

 

Natomiast czuje się jakiś przymulony i mam natłok myśli ..

 

 

Trzeba brać dalej i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja biore juz 25 dzien i nie czuje sie lepiej. lekarz powiedzial zebym bral dalej. na razie biore dawke 50mg. lekarz powiedzial zebym nie zwiekszal dawki. powiedzial ze lek moze sie rozkrecac przez co najmniej 6 tygodni. jesli przez ten czas sie nie rozkreci nalezy podniesc dawke. byl wyjatkowo ostrozny i nie chcial mi juz dzis podnosic dawki do 100mg. na razie lek nie dziala ale postepuje wedlug instrukcji lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem u lekarza. kazal dalej brac tak samo. po 25-ciu dniach nie ma u mnie poprawy. lekarz powiedzial ze lek moze sie rozkrecac do 6-ciu tygodni. na razie nie podinosl mi dawki. biore nadal 50 mg. powiedzial ze jesli po 6-ciu tygodniach lek nie zacznie dzialac to podniesiemy dawke do 100. jesli po 8-iu tygodniach nie zacznie dzialac to chyba bedzie znaczylo ze w ogole nie dziala :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij, Po Velaxinie miałam zapisany Zoloft. Nie brałam go długo, jakieś dwa tygodnie, nie umiałam przetrzymać okresu skutków ubocznych. Miałam spięte całe ciało, a to wywoływało u mnie silne lęki,ze coś mi się stanie...takie hipochondryczne wyobrazenia. Ból głowy niesamowity. potem zawroty głowy, ciągle zbierało mnie na wymioty.

Od tamtej pory nie biore żadnych leków. I tak się męczę............

Chciałabym,żeby ktos wymyślił pastylkę, która wyprostowałaby psychikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krwiopij, Pierwszy bioxetin chyba....możesz mnie poprawić Haniu jak źle napisałam. Po nim też była tragedia. Brałam go około miesiąc czasu. Potem Velaxin z pramolanem i Zomirenem przez niecałe 4 miesiace.Zomiren tylko doraźnie. Miałam po Velaxinie pobudzenie i napięcie sięgajace Zenitu. Potem Zoloft. A potem nie poszłam do psychiatry. I od ponad pół roku nie biorę niczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz mi zwiekszyła dawkę Sertagenu, teraz biorę 100 mg dziennie. Ale bardzo dziwnie się czuje, jakiś rozkojażony, zaczołem mieć nawet jakieś lęki. Biore to na nerwicę natręctw.

Napiszcie proszę jak na Was działał Sertagen, i ewentualnie jakie są dobre leki na nerwice natręctw.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez zadnych rezultatow. wczoraj bylem u lekarza. kazal dalej brac. nie kazal mi podnosic dawki. biore 50mg. czekam az cos pomoze. na razie nie dziala. kazal mi brac jeszcze 2 -3 tygodnie. powiedzial ze dopiero po 6-ciu tygodniach mozna stwierdzic ze lek nie dziala. musze do tej pory brac. czyli jeszcze 2-3 tygodnie. jesli objawy uboczne mi przejda a nie bedzie poprawy to zwiekszy mi dawke. w zwiazku z tym moge wnioskowac ze bede go bral co najmniej 8 tygodni... mniej wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×