Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja dość długo brałam 50 mg, potem 100, przypadkowo 2 tygodnie brałam 200 mg ( :roll: ), a teraz wróciłam do 50 i jest si.

przy 100 i 200 mg czułam się jak jakaś nabuzowana torpeda, jakby mi się ktoś nawinął pod ręce to miałby masakrę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już czy sobie coś wkręcam. Sertralina to sertralina. Pierwsze opakowanie, wziąłem najtańszy Sertagen (na ''P'' płaciłem 3,5 zł), teraz kupiłem Zotral (zaszalałem, 6 zł ;P ). Mam wrażenie, że lepiej mi było na Sertagenie :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, właśnie ja tego też nie do końca rozumiem - przecież to ta sama substancja czynna, tylko inny producent i opakowanie. Ja bralam dotychczas Setaloft i Sertagen i nie odczuwałam różnicy. Teraz psychiatra chciał mi zapisać Zoloft, powiedziałam, że nie mam tyle kasy i że przecież substancja jest ta sama, a on na to, ze lek oryginalny jest zawsze lepszy.

Tu musi chodzić o kontrakt z firmami farmaceutycznymi, bo przeca sertralina to sertralina, do uja wafla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, Tym bardziej mnie to dziwi, że Sertagen jest najtańszy. Logicznym by było, że im droższy lek, tym sertra jest ''czystsza''. Tak mówiono mi w aptece przynjamniej. Chyba się pokuszę nastepnym razem o najdroższy odpowiednik, z ciekawości.

Nie powiem, że nie działa. Ale chyba delikatnie lepiej mi było na Sertagenie...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wujek_Dobra_Rada, przecież na każdej ulotce jest substancja czynna: sertralinum - firmy farmaceutyczne nie mogą/nie powinny ukrywać dodatkowych substancji, jeśli takowe w leku występują, wniosek więc taki, że to wszystko to jednak to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki oprócz substancji czynnych mają wypełniacze. I tu się właśnie różnią producenci. Ale działanie docelowe powinno być takie same. Tu z doświadczenia wiem, że np. Stilnox który jest zdecydowanie mniejszą tabletką, działa szybciej niż najtańszy Polsen (Zolpidem jest tylko w jednej dawce 10 mg). Pamiętam gdy któregoś razu kupiłem Venlectine zamiast Alventy. Alventa jest w postaci takich granulek w kapsułce, natomiast Venlevtine to tabletka, zamknięta w kapsułce. Zarówno Alventa jak i Venlectine to tzw. Retardy. Działało tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam zabawy różnymi substancjami, do kuracji SSRI. Jeśli koniecznie musisz, to poczekaj ewentualnie do momentu gdy nie poczujesz, że lek działa. To rujnuje całą kurację...

U mnie sertralina zaczeła działać (chyba) 18 dnia, dokładnie popołudniu. Więc spokojnie jeszcze. Masz parę godzin :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

Czy to możliwe, żeby po pierwszej dawce Asertinu (25 mg) wystąpiły u mnie dość silne skutki uboczne? Wczoraj wzięłam pierwszą 'połowę', dzisiaj drugą i jest to samo :?

Kołatanie serca, zawroty głowy, ledwo się trzymam na nogach, wszystko mnie boli... Wybaczcie, jeśli powielam pytanie- z racji przerażenia nie jestem w stanie całego wątku przeczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mam jakiś chujowy zjazd. Chyba spieprzyłem całą kurację. Przyznaje się, tydzień temu nie wytrzymałem i 3 dni bawiłem się tramalem. Dawka około 1000 mg dziennie. To gówno jest gorsze niż nie jeden dopalacz. Rozpierdala cała gospodarkę serotoninowo-noradrenalinową. Największa głupota moich ostatnich dni. Naprawdę odradzam zabawy różnymi syfami do kuracji SSRI. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ;)

Czy to możliwe, żeby po pierwszej dawce Asertinu (25 mg) wystąpiły u mnie dość silne skutki uboczne? Wczoraj wzięłam pierwszą 'połowę', dzisiaj drugą i jest to samo :?

Kołatanie serca, zawroty głowy, ledwo się trzymam na nogach, wszystko mnie boli... Wybaczcie, jeśli powielam pytanie- z racji przerażenia nie jestem w stanie całego wątku przeczytać...

 

 

Nie denerwuj się, to jest normalne, minie po kilku dniach. Ja też tak miałam po 1 dawce - myslałam ze po ścianach zacznę chodzić, ale minęło i było dobrze :) więc spokojnie możesz brać dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paradoksy, Jak to zwykle, bez konkretnego powodu. Znowu huśtawka. W czwartek, piątek jakoś w miarę było. Sobota już tak sobie, dzisiaj lipa, więc wziąłem 75 mg sertry... Zobaczymy co będzie się dziać. Tak dalej pójdzie to nie wiem. Chyba wrócę do wenly. W ostatnie 2 dni nastrój co 5 minut mi się zmienia. :(

 

[Dodane po edycji:]

 

Znowu mi lepiej, oszaleje. Czy to wzięcie 25 mg więcej może działać jakoś od razu, czy to placebo? :roll: Czy znowu sobie coś wkręcam? :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może Twój organizm jeszcze się nie odzwyczaił od braku wenfly? nie zmieniaj tak dawek sertraliny, bo to źle wpływa na organizm - serotonina świruje, nie wie czy w te, czy wewte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój organizm po większych bólach przyzwyczaił sie do dawki, która nie powinna być wogóle odczuwalna - pół kapsułki 37,5. To jest 1/4 standardowej dawki. Nie mam żadnego lekarza co by się skonsultować, a dzisiaj rano miałem paskudne jazdy. Teraz jest w miarę. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi fajnie działało to 50 mg przez tydzień. Kilka dni lipa była. Dzisiaj jak wziąłem to 75 mg, to jest jakoś o dziwo ok. Chociaż czuję się troszkę sztucznie naspeedowany. Ale to i tak lepsze do tego co było rano. Z wyra nie mogłem sie wywlec. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×