Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Ja przerabiałem Wenlafaksynę pod każdą nazwą handlową oprócz Effectinu - Alventa, Velafax, Venlectine, Velaxin itd... Przeważnie kupowałem to co było w aptece. Nigdy nie odczułem żadnej różnicy w działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata bierze Xanax 2mg o przedłużonym uwalnianiu, straszne co z nim robi, śpi non stop (pracuje krótko, kilka godzin zaledwie). Kurcze, nie chce by tego brał tyle bo już raz uzależnił się od leków...

 

Ja biorę tak samo, przeszłam z cloranxenu. Nie jestem senna, chwilowo przynosi ulgę. Chwilowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neurol zażywałam dość dawno i raczej przez krótki czas. Działał na mnie dobrze uspokajająco i spało też mi się po nim dobrze, trochę gorzej mi się po nim myślało, miałam lekkie osłabienie mięśni...

 

[Dodane po edycji:]

 

Jak ten lek na Was działa?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę odpowiednik Neurolu, Zomiren SR 1 mg - od listopada (choć na początku brałam zwykłe 0,5 mg). Porównując Zomiren i Neurol, lepiej na mnie działa ten pierwszy, gdyż bardziej uspokaja, ale też (czasem) usypia (nic za darmo :)) Ogólnie rzecz biorąc, Zomiren działa dobrze, uspokaja mnie, hamuje lęki, wycisza. Niestety, uzależniam się od niego, działa coraz słabiej. Jednak nie będę zwiększać dawki, a przynajmniej nie chcę tego. Od dawna nie było dnia, w którym nie wzięłabym Zomirenu, choćby 0,5 mg. Ten lek wyciąga mnie chwilowo z jednego bagna (lęki, niepokój) i wciąga w drugie (uzależnienie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co jak się go odstawia???jest gorzej czy jakieś efekty zażywania (te pozytywne) pozostają?

 

Jak zażywasz...to jest dobrze, jak odstawiasz ...wszystko wraca. Pisałam,że xanax nie prostuje psychiki.

dobrze że po tym pić można,znaczy nie można ale można

Po żadnych lekach takiego typu nie można pić alkoholu. Chyba,że ktoś chce zejść.

lepiej mi się po tym też spi stwierdzam

To są psychotropy, nie cukierki. Mają pomagać tymczasowo, nie dożywotnio.

 

Czytałaś ulotkę? Pytałaś psychiatrę o to, o co pytasz tutaj? Pewnie nie......

 

[Dodane po edycji:]

 

mi nic nie jest,tylko czasem czuję strach

 

To po co w ogóle bierzesz tak ciężkie leki, skoro nic Tobie nie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To po co w ogóle bierzesz tak ciężkie leki, skoro nic Tobie nie jest?

 

bo jak zaczęłam je brać przestałam bać się wychodzić z domu,nie boje sie przechodzic przez ulicę gdy inni patrzą,zaczęłam gadać znowu ze znajomymi i moge wreszczie obejrzeć spokojnie film skupiając się na nim a nie z mętlikiem w głowie wyobrażając sie co będzie jak umra moi bliscy jak zostanę sama,jak nóż spadnie i niechcący np zabije mojego kota itd itd.Mogę z domu wyjść nie wracając milion razy i sprawdzając czy woda nie leci i czy drzwi zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To po co w ogóle bierzesz tak ciężkie leki, skoro nic Tobie nie jest?

 

bo jak zaczęłam je brać przestałam bać się wychodzić z domu,nie boje sie przechodzic przez ulicę gdy inni patrzą,zaczęłam gadać znowu ze znajomymi i moge wreszczie obejrzeć spokojnie film skupiając się na nim a nie z mętlikiem w głowie wyobrażając sie co będzie jak umra moi bliscy jak zostanę sama,jak nóż spadnie i niechcący np zabije mojego kota itd itd.Mogę z domu wyjść nie wracając milion razy i sprawdzając czy woda nie leci i czy drzwi zamknięte.

 

I ty mowisz, ze nic ci NIE jest ? Kobieto to sa klasyczne objawy nerwico-depresji (oczywiscie od dokladnej diagnozy jest lekarz)- ale tyle to kazdy nerwicowiec wie.

 

Takie objawy leczy sie antydepresantami, a Xanaxy czy inne Valiumy bierze sie w czasie najtrudniejszych momentow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, ze skład chemiczny tabletek właściwych jak i ich zamienników TEORETYCZNIE powinien być identyczny. Zamienniki posiadają tylko leki, które są dostępne na rynku przez dłuższy czas (tzn. brak ich na razie przy lekach nowej generacji np topamax). Firmy farmaceutyczne odsprzedają receptury leku innym firmom zarabiając na tym pieniądze, a tamte z kolei robią niezły interes sprzedając tańszy zamiennik. Nazywany jest zamiennikiem, gdyż nie może mieć takiej samej nazwy jak lek wprowadzony na rynek jako pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×