Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

aree1987 - czyli paroksetyna Ci podpasowała? :)

Mi trochę brakuje tej energii co na sertralinie i się kurczę zastanawiam czy zmieniać, czy nie zmieniać... bo paroksetyna lepiej działa mi na lęki, a to w sumie moja główna bolączka. Do tego jeszcze czekają mnie zmiany w życiu więc zmienianie leku nie jest chyba jednak dobrym pomysłem :roll:;)

Więc chyba najlepiej będzie jak z 10mg wejdę znów na 15mg - to była dobra dawka dla mnie.

Paroksetyna nie jest dobra dla związków i chciałam zmieniać właśnie ze względu na moje małżeństwo ale niestety to małżeństwo się sypie jak domek z kart i myślę, że nie jest to wina samych leków, taka smutna prawda :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987-jak uciebie paro działa?

 

Jak najbardziej dobrze! Nie wpadam w panikę przy ludziach no i pewność siebie zdecydowanie wzrosła. Idę do szkłoy niedługo zobaczę jak się tam sprawdzi.

Na minus to zmęczenie ciągłe ale może to przejdzie w końcu.

 

a po jakim czasie zaczac u Ciebie dzialac ten lek?

i ile juz bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987,

Jak spisz na paro? Bierzesz jakies leki nasenne?

 

Dobrze śpie, chociaż czasem mam problemy z zaśnieciem ale nie jakieś poważne i nie zawsze. Do wcześniejszych leków miałem malutką dawkę neuroleptyka przepisaną, ale strasznie mnie otumaniał na drugi dzień nawet w mikrodawce i od tamtej pory nie brałem nic.

Czyli w sumie jeżeli chodzi o spanie to nie narzekam teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak mam. Byłam kiedyś energiczną osobą, a na paroksetynie jakby trochę powietrze ze mnie uszło.

Moja rada: zmniejszyć dawkę albo odstawić lek i np. przejść na sertralinę, to jedyny lek aktywizujący z ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fluoxetyna faktycznie mocno aktywizuje,ale bralam ja razem z edronaxem( nie wiem ktory lepiej dzialal,fluo ,czy reboxetyna?)

Fluo raczej czesto nasila stany lekowe,paro silnie przeciwlek,ale tez uspokajajaco takze jak Marzena ma leki to fluo raczej odpada

Sertralina faktycznie na pewno lepiej aktywizuje niz paro.i sertralina bardziej na leki niz fluoxetyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARZENA 34,

 

To jak bierzesz od lutego i sie kiepsko czujesz to trza albo zmienic lek albo zwiekszyc dawke do 40 lub 60 mg (potem).

 

Paro to bardzo dobry lek, warto wpierw zwiekszyc dawke po konsultacji z lekarzem i odczekac te 2-3 tygodnie (po zwiekszeniu dawki nie trza czekac paru miesiecy na efekt).

 

Zalezy tez jakiego efektu oczekujesz, bo lek moze dziala dobrze tylko np za duzo oczekujesz lub cos w ten deseń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARZENA 34,

 

Leki z grupy SSRI to sa :

 

- Seroxat

 

- Prozac

 

- Fevarin

 

- Lexapro

 

- Cital

 

- Zoloft

 

Kazdy dziala inaczej, roznia sie nawet znacznie profilem dzialania, wiec lekarz musi ci cos dobrac. Jedne sa przeciwlękowe drugie zas bardziej nakrecaja itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zenonek ja sie ogolnie czuje dobrze tylko czuje sie bardziej zmeczona jestem nakrecona tym ze mam chec do realizowania planow,chodz zawsze bylam osoba przebokowa to gdzies mi to zniknelo teraz wrocilo.czy duzo oczekuje nie chce sie denerwowac bo potem mam nerwobole i to mnie wykancza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest jak juz sie odtawi lek wszystko normuje sie w organizmie i bez lekumoge normalnie funkcjonowa nie denerwuje sie czy po odstawienia leku wszystko wraca

 

[Dodane po edycji:]

 

przeczytalam o fevarinie jest tam zzmniejszenie apetytu i spadek masy ciala ja nie moge takich lekow wczesniej bralam seronil tez to mial schudlam mialam jadlowstret nic nie moglam zjesc nawet lekarka sie dziwila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×