Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a WOJSKO....


Qvo

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na to forum będąc przekonanym że mam nerwice.

Lekarz postawił jednak diagnoze że mam depresje.

Czy ktoś może mi powiedzieć?

Na jaką kategorie moge liczyć z depresją na komisji z depresją [mam coś jeszcze ale ciii]

I czy ktoś się nie orientuje ile razy mogą dawać B6 i B12?

Jeśli wiesz odpisz :!::!::!:

To dla mnie naprawde ważne

===================

jak już tu zaglądacie to kliknijcie co wiecie lub chociaż co myślicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na to forum będąc przekonanym że mam nerwice.

Lekarz postawił jednak diagnoze że mam depresje.

Czy ktoś może mi powiedzieć?

Na jaką kategorie moge liczyć z depresją na komisji z depresją [mam coś jeszcze ale ciii]

I czy ktoś się nie orientuje ile razy mogą dawać B6 i B12?

Jeśli wiesz odpisz :!::!::!:

To dla mnie naprawde ważne

===================

jak już tu zaglądacie to kliknijcie co wiecie lub chociaż co myślicie :)

 

Tak. Wiemy. WKU patrzy na depresję i próby samobójcze, tak :

 

http://img91.imageshack.us/img91/503/skanujif1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W orzecznictwie depresje wymieniają w 67,1 "reakcja adaptacyjna" i za to jest B. Ale dziwi mnie to że komuś z myślami samobójczymi chcą dać np. broń. Może to chodzi o depresje która jest taką reakcją i swój początek ma już w jednosce na miejscu?

Ludzie pomocy :!:

 

Aha, w ostatnim punkcie chyba 71 pisze inne zaburzenia nie wymienione od 60 ileś do końca. Ale depresje już wymieniają j.w. nawet chyba jako objaw a nie główną jednostke chorobową. : (((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam najświeższych doświadczeń z wojskiem, bo sprzed 1,5 roku.

W zasadzie to czy Cię "wezmą", czy nie, zależy głownie od tego z jakimi ludźmi się zetkniesz na tej komisji, a dopiero w drugiej kolejności od tego na co chorujesz. :?

Choć prawda jest też taka, że wojsko teraz zaczyna się bać "brać wszystkich", więc możliwe, że uda Ci się uniknąć pójścia.

Ale jest też i druga strona medalu: niektórzy pracodawcy przeglądają książeczkę wojskową. :? Zależy jak sobie radzisz z chorobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy pracodawcy przeglądają książeczkę wojskową. :? Zależy jak sobie radzisz z chorobą.

 

W aktualnych czasach zawsze można w zaufaniu zasugerować, iż kategorię "gorszą" po prostu sie zdobyło inaczej (kupiło). Taka możliwość istnieje nawet w przypadku zakupu polis na życie!

 

 

Porusze ten temat raz jeszcze.

Może ktoś z Was miał już komisje wojskową i przypuszcza na co mogę liczyć z natręctwami depresją-uporczywym zaburzeniem nastroju afektywnym

 

Depresja polączona z zaburzenami afektywnymi? Wojsko nie kwapi się brać osób które potencjalnie mogą zwiększyć liczbę samobójców w statystykach.

 

Jeśli tylko posiadasz na to dobre papiery (rozpoznanie) masz ogromną szanse uniknąć wojska. Jeśli trafisz na pacanów, zawsze możesz pisać odwołanie do wojewódzkiej. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kartoteke z pzp. Chodze do psychiatry po recepty. I do psychologa (sądowego, wydaje uprawnienie na broń, do pracy w policji, kierowców etc.) na terapie. Do tego wezme kartoteke od lekarza rodzinnego (ner. wegetatywna) od okulisty (który mówi że dałby mi D) i taki świstek od neurologa o migrenie. Więcej pomysłów nie mam.

Jeszcze jedno. Jeśli już tam trafie to mam odstawiać leki? jeśli nie to wojsko mi je refunduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno. Jeśli już tam trafie to mam odstawiać leki? jeśli nie to wojsko mi je refunduje?

 

Jeśli tam trafisz (a zaczynam w to wątpić, że tak się stanie), to na pewno nie odstawiaj leków. Leki maja Ci pomóc gdziekolwiek jesteś.

Nie wiem jak z refundacją leków, ale raczej tak, bo zmieniasz lekarza rodzinnego, więc przechodzisz pod kasę chorych "mundurową".

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co im szeregowy na lekach?

 

Wiesz, ja jak byłem w wojsku, to się zastanawiałem po co brali do wojska kolesia, który w dniu przekroczenia bramy jednostki stawał na komisji lekarskiej, a w dzień po przysiędze jechał do domu. Może chcieli go poznać i dlatego go wzięli ? :D:D:D

Mnie już wojsko nie zdziwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy w związku z leczeniem się na dpresje (2 lata, przyjmuje ciągle pramolan setaloft, propranolol) jest mozliwość wymigania sie od wojska? jeśli już mam kategorie A

gdy ostane wezwany to papiery od psychiatry moga pozwolic na np okresowe zwolnienie ze sluzby?

nie wiem czy było, prosze o konkretne informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Byłem tydzień temu pierwszy raz u psychologa stwierdził u mnie m.in. depresje oraz nerwice charakteru...

Dostałem Alvente oraz Lerivon. Jak na razie przyniosły mi ulgę, ale czuję, że mój stan na tym etapie przestał się polepszać. Proszę o opinię jeśli, ktoś stosował te leki.

 

I jeszcze jedno pytanie. Jaką mam szansę, że przy następnej wizycie ( za ok. miesiąc) dostanę papierek który zwolni mnie z obowiązku odbycia służby wojskowej. Bardzo mi na tym zależy, bo wiem, że nie dam sobie tam rady psychicznie.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papierek możesz dostać, ale nie będzie to zwolnienie ze służby wojskowej tylko potwierdzenie że leczysz się - dopiero kiedy przedstawisz dokumenty z leczenia na wojskowej komisji lekarskiej zadecydują czy dopuszczą do ZSW czy nie. Gdyby jednak powołali Cię do służby to na tej podstawie możesz być zwolniony ze "służby wartowniczej", trzeba iść do psychologa w jednostce, teraz w każdej jednostce jest, więc nie powinno być z tym problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×