Skocz do zawartości
Nerwica.com

chora miłość....?


theladyofshalott

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od początku, poznałam ponad 2 miesiące temu faceta, starszego o 16 lat ode mnie...zaczęło się niewinnie...przyjaźniliśmy się, rozmawialiśmy o muzyce, literaturze, filmie....o wszystkim i o niczym, już na wstępie wiedziałam o Jego przeszłości-brał narkotyki, alkohol- sporadycznie,uzależniony od silnych leków przeciwbólowych....których nawet nie kojarzę nazwy.....wiedziałam, że będę mieć problemy....urywałam się z domu, żeby się z Nim spotkać, spędzić jak najwięcej czasu z Nim, w jakiś sposób mi imponował.....wiedziałam ,że rodzina i znajomi nigdy nie zaakceptują mojego związku....dlatego ukrywaliśmy się tak długo, jak się dało....mieszkam w niedużej mieścinie, w której wszyscy o sobie wszystko wiedzą....więc powoli zaczynały się plotki na nasz temat, presja otoczenia była bardzo silna...ale ja radziłam sobie....przynajmniej tak mi się wydawało....mieliśmy wzloty i upadki....w naszym związku....ale najbardziej utkwiła mi w pamięci- konkretna sytuacja...kiedy miałam ważny wyjazd, nie mogłam odbierać od Niego telefonów- zaszantażował mnie,wysyłając smsa o rzekomym samobójstwie...i rzeczywiście wziął wszystkie leki, jakie miał w domu- od antydepresantów, po leki na nadciśnienie....ale przestraszył się, zgłosił się do szpitala na płukanie żołądka.....spotkaliśmy się następnego dnia...był na wpół przytomny, coś tylko bełkotał.....postanowiłam, że to koniec....nie chciałam tak żyć...w ciągłym strachu, o Niego i o siebie....bo nigdy nie będę mieć pewności jak się zachowa.....ale po kilku dniach, odnowiliśmy kontakt....i było wszystko ok....rozmawialiśmy dużo, o tym co się wydarzyło.... Jest w stałym konflikcie z matką....szukał we mnie oparcia....ale czasami już nie wytrzymywał..po kilkunastu miesiącach "czystych" od alkoholu, narkotyków i leków uzależniających....powoli pojawiał się alkohol.....szukał stłumienia negatywnych emocji.....i przynosiło to oczekiwany skutek....ja wcześniej nie miałam do czynienia, z osobami uzależnionymi, ale wiedziałam, że jeżeli On stanie przed wyborem...ja nie będę pobłażliwa....i oznaczałoby to koniec....i wszystko zmierza ku temu....

nie mamy już ze sobą kontaktu.......ale czuję się podle...bo z perspektywy czasu widzę, że grał na moich emocjach,wykorzystywał mnie, a teraz? ani słowa wyjaśnienia......wiem, że to się nie sklei...i chyba tego nie oczekuję...ale ja też mam problemy ze zdrowiem.....nie chcę pisać o swojej diagnozie....bo radzę sobie....tzn jestem w fazie remisji.....ale wiem, że mam także swoją wytrzymałość..czuję się wypalona.....chciałabym, żeby ktoś obiektywnie ocenił tą sytuację....na początku, chciałam pomóc chłopakowi....namówić na psychoterapię, może poszukać jakiegoś ośrodka...ale bezskutecznie...nic na siłę...ale mi powoli zaczyna jej brakować....:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaszantażował mnie,wysyłając smsa o rzekomym samobójstwie...

 

Należy Ci współczuć a jego leczyć .Szantażyści emocjonalni to moim zdaniem najparszywszy sort człowieka .theladyofshalott,

Pomyśl o sobie ,zastanów się zrób papierowy bilans .Czy taki związek ma dla Ciebie sens i przyszłość ?

Swoja droga to chyba patologia ,że kobiety wpychają się w związki beznadziejne ...jakiś syndrom matki Teresy ? Czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze, że to się skończyło, bo skoro po 2-óch miesiącach nie masz siły, to co by było po roku? Facet wydawał się uczciwy, skoro od razu opowiedział Ci o swoich problemach, ale widocznie chodziło mu o wzbudzenie współczucia, żeby móc Cię potem szantażować emocjonalnie... Chciałaś dobrze, chciałaś mu pomóc, ale jeśli sam ktoś nie chcę sobie pomóc, to niewiele da się zrobić. Dobrze, że to koniec, niech tak zostanie, Ty teraz zajmij się sobą, poskładaj do kupy. I niech ta historia będzie dla Ciebie przestrogą-że od pewnych facetów trzeba się trzymać z daleka!

A swoją drogą rozumiesz to jakoś, czemu weszłaś w taki związek? Może warto to przepracować z psychologiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest starszy od Ciebie o 16 lat (zakładam, że masz minimum 18) więc jest już dawno dorosły i przez konflikt ze swoją matką takie akcje zaczął odwalać? No ładnie. Szantażysta emocjonalny w dodatku uwiązany u kiecki matki. Uciekaj a jemu daj namiary na jakiś ośrodek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×